سلامتی و پزشکی

ستاد اجرایی پیشگیری از کرونا در دانشگاه ها با موضوع مراکز بهداشت و درمان تشکیل شد

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در ماه های اخیر در همه دانشگاه های کشور ستاد اجرایی پیشگیری از ویروس کرونا با موضوع مراکز بهداشت و درمان همان دانشگاهها تشکیل شده است.

22 تیر 1399

خبرنگاران دامداران گلستان خواستار رفاه بیشتر در استفاده از بیمه دام شدند

گرگان - خبرنگاران - جمعی از دامداران گلستان با اشاره به اهمیت پوشش بیمه دام در جبران خسارات احتمالی ناشی از حوادث قهری و بیماری ها، خواستار لحاظ رفاه بیشتر از سوی متولیان امر در استان برای استفاده از مزایای این طرح شدند.

19 تیر 1399

خبرنگاران ادامه لیگ برتر فوتبال نیازمند چاره اندیشی جدی است

اصفهان- خبرنگاران- یک کارشناس فوتبال گفت: ادامه لیگ برتر فوتبال نیازمند چاره اندیشی جدی است و در این زمینه بازیکنان باید از آمادگی کامل برخوردار باشند.

18 تیر 1399

آیا بچه ها منتشر کنندگان پنهان کرونا ویروس هستند؟

از همان ابتدای انتشار کروناویروس جدید در دنیا، ارتباط آن با بچه ها مورد توجه متخصصان و کارشناسان نهاده شد. یکی از پرسش های اساسی در این زمینه، این بود که نقش بچه ها در انتشار و گسترش این ویروس چگونه است؟ بعضی بر این باورند که بچه ها به طور طبیعی در برابر...

16 تیر 1399

سازمان بهداشت جهانی: آمریکا هیچ مدرکی در اثبات ادعا علیه چین نداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، میشل رایان مدیر اجرایی برنامه اضطرارهای سلامتی در سازمان بهداشت جهانی بیان کرد که این نهاد تا به امروز هیچ داده ای که ثابت کند ویروس کووید -19 دارای سرمنشأ غیرطبیعی است، از آمریکا دریافت نکرده است.

12 تیر 1399

ضرورت توجه به سرمایه گذاری های زود بازده در شرایط شیوع کرونا

ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل جلسه داد.

11 تیر 1399

خبرنگاران معاون علوم پزشکی: 60 درصد جمعیت قم غربالگری شدند

قم - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیش از 60 درصد جمعیت هدف قم در مرحله دوم ازنظر کووید19 غربالگری شدند.

10 تیر 1399

90 درصد مردم هنوز به کرونا مبتلا نشده اند ، سلاحی جز رعایت فاصله گذاری نداریم

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه در مقابله با کروناویروس سلاحی جز رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دست نداریم، گفت: طبق آمار، در آلوده ترین شهرهای کشور در سخت ترین شرایط، کمتر از 10 درصد مردم به این عفونت مبتلا شدند، یعنی 90 درصد...

10 تیر 1399

توجه مقام های روسیه به سلامتی پوتین در همه گیری کرونا

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تاکید نمود، به شرایط سلامت جسمانی ولادیمیر پوتین خصوصا در دوران شیوع ویروس کرونا به شدت توجه می گردد.

8 تیر 1399

خبرنگاران سایه کرونا بر کشاورزی کرمانشاه سنگین نیست

کرمانشاه- خبرنگاران- کرونا اگرچه بر روی بخش های زیادی از جامعه بخصوص کسب و کارها تاثیرات منفی بسیاری برجای گذاشته اما حریف بخش کشاورزی نشده و کشاورزان کرمانشاهی با رعایت مسایل بهداشتی کشت بهاره خود را باوجود سایه این ویروس انجام دادند.

7 تیر 1399

باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم دانشگاه تهران بازگشایی شدند

باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم دانشگاه تهران فعالیت مجدد خود را شروع کردند.

6 تیر 1399

10 بهمن آخرین مهلت ارسال آثار جشنواره نوجوان سالم در خوزستان است

محمود معزی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: سومین جشنواره استانی نوجوان سالم با موضوع شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه خوزستان برگزار می شود. پیشگیری از گرایش به دخانیات، پیشگیری از گرایش به سوء مواد...

5 تیر 1399

هشدار مرکل درباره خطر نابودی موفقیت های کرونایی، تهدید برلین علیه مسکو

صدر اعظم آلمان با توجه به اینکه دادستانی کل فدرال آلمان روسیه را مسئول حمله هکری سال 2015 به مجلس این کشور دانسته انتقاد شدیدی علیه مسکو وارد نموده و همچنین درباره خطر نابودی موفقیت های کرونایی در کشورش هشدار داد.

4 تیر 1399

پامپئو: آمریکا به دنبال بازگشایی سفارت در ونزوئلاست، هیچ اطلاعی از رهبر کره شمالی نداریم

وزیر خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) گفت، کشورa در حال برنامه ریزی برای بازگشایی سفارت در ونزوئلاست.

4 تیر 1399

نامه رئیس سازمان نظام پزشکی به روحانی

رئیس سازمان نظام پزشکی طی نامه ای به رئیس جمهور، هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیر قابل کنترل مکان های تجمعی از قبیل اماکن مذهبی، مدارس، دانشگاه ها و... را موجب گسترش بیماری و آسیب جان و سلامت مردم و هدر رفتن زحمات گذشته و فرسودگی کادر درمانی کشور...

2 تیر 1399

آیا می توان پول را ضدعفونی کرد؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران براساس مستندات و مقالات منتشر شده در این خصوص به این پرسش پاسخ داد که آیا می توان پول را ضدعفونی کرد؟

1 تیر 1399

مرکل: تازه آغاز ماجرا است!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که کشورش این روزها به فکر شل کردن محدودیت های قرنطینه است؛ خطاب به مجلس آلمان هشدار داد: نه تنها در مراحل پایانی شیوع بیماری نیستیم؛ بلکه تازه آغاز ماجرا است.

30 خرداد 1399

خطرپذیرترین استان کشور در کرونا ، استاندار: جز من همه مدیران استان کرونا گرفتند

استاندار مازندران با بیان اینکه من تنها مدیر استانی بودم که مبتلا به کرونا نشدم، گفت: تعداد زیادی از مسئولان ما کرونایی شدند که نشان می دهد مسئولان استان در بطن جامعه بودند.

29 خرداد 1399

سفیر ایران: روس ها همکاری تنگاتنگی با ایران در بحث لغو تحریم ها دارند

جلالی سفیر ایران در مسکو گفت: روس ها در بحث لغو تحریم ها خیلی فعال بودند و پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز به این موضوع پرداخت و از لزوم ایجاد کریدور سبز میان کشورها سخن گفت که به عقیده من بحث مهم آینده است.

27 خرداد 1399

اجرای مرحله دوم غربالگری بیماری کرونا در دیلم

فاز دوم طرح ملی غربالگری بیماری کرونا در شهرستان دیلم استان بوشهر باهدف قطع زنجیره انتقال، به اجرا درآمد.

27 خرداد 1399
تعداد: (189)