سلامتی و پزشکی

ذبح صنعت دامپروری زیر تیغ مسائل

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری صنعت دامپروری در چند سال اخیر با مسائل بسیار جدی در بحث تامین نهاده، گرانی علوفه، کسادی بازار و ... روبرو شد، خشکسالی ناشی از کاهش بارش در سال زراعی جاری این صنعت را هم تحت تاثیر تبعات منفی خود قرار داده است، نگهداری دام برای...

31 تیر 1400

تعداد قربانیان کرونا در روسیه به 130 هزار نفر رسید، نگرانی مقامات مسکو از اوضاع شهر

در شرایطی که شرایط شیوع کرونا در شهر مسکو و منطقه مسکو همچنان وخیم و نگران کننده است، تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 در روسیه به 5 میلیون و 334 هزار نفر رسیده و تعداد بیماران فعال به 326 هزار نفر افزایش یافته است.

29 تیر 1400

رهبران گروه 7 تامین بودجه مورد نیاز برای واکسیناسیون کشور های فقیر را نپذیرفتند

رهبران گروه هفت علیرغم ادعاها درباره دغدغه مندی خود نسبت به واکسیناسیون کشورهای فقیر، درخواست ها برای تامین بودجه مورد نیاز به منظور رفع کمبود واکسن کرونا در این کشورها را رد کردند.

28 تیر 1400

تعداد فوتی های کرونا در سیستان و بلوچستان به 1374 نفر رسید

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با فوت 7 مورد تازه تعداد فوتی های کرونا در سیستان و بلوچستان به 1374 نفر رسید.

28 تیر 1400

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی با مصرف منظم شیر

روزیاتو/شواهد و مدارک حاکی از آن است که مصرف شیر ممکن است برای قلب مان هم خوب باشد.

27 تیر 1400

مقدار کافی ویتامین D به درمان سرطان سینه یاری می نماید

یک مطالعه تازه نشان می دهد که بیماران مبتلا به سرطان سینه که در زمان تشخیص مقدار کافی ویتامین D داشته باشند، با نتایج بهتر درمان روبرو هستند.

26 تیر 1400

ارسال محموله بهداشتی هلال احمر به سیستان و بلوچستان، ارسال تانکرهای آب در دستور کار

رییس جمعیت هلال احمر از ارسال نخستین محموله بهداشتی، درمانی به استان سیستان و بلوچستان اطلاع داد و بر ارسال محموله های دیگر تا زمان کنترل بیماری در این استان تاکید نمود.

25 تیر 1400

نشانه های هشدار دهنده نارسایی کبدی

کبد یکی از اعضای بدن است و عملکردهای حیاتی بر عهده دارد که اگر از سلامت آن غافل شویم بر تناسب و عملکرد سایر اعضای حیاتی هم تاثیر می گذارد.

23 تیر 1400

واریکوسل را جدی بگیرید!

رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: 20 تا 30 درصد از علل ناباروری مردان به دلیل بیماری واریکوسل است که در این بیماری واریس رگ های اطراف بیضه انجام گرفته و این مسئله سبب تخریب سلول های نطفه ساز می گردد.

21 تیر 1400

نعمت جان به چاپ دوم رسید

به گزارش خبرنگاران، چاپ دوم کتاب نعمت جان؛ خاطرات صغری بُستاک، پرستار و امدادگر دفاع مقدس، نبه قلم سمانه نیکدل از سوی انتشارات راه یار منتشر شده است.

15 تیر 1400

تزریق 755 هزار دُز واکسن کرونا در استان تهران

تهران (پانا) - انوشیروان محسنی بندپی در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران با اعلام تزریق 755 هزار دُز واکسن در استان تهران گفت، در حال حاضر نسبت به پیک بیماری کرونا در استان تهران شاهد کاهش 49 درصدی بستری بیماران عادی هستیم.

14 تیر 1400

خبرنگاران اصناف و کسبه قزوین نگران چک های سررسید شده خود نباشند

قزوین-خبرنگاران- جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: اصناف و کسبه استان، نگران چک های سررسید شده خود نباشند چون تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

11 تیر 1400

واکسن های فایزر و مدرنا عامل صدها مورد التهاب قلبی در جوانان، سی دی سی جلسه اضطراری تشکیل می دهد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا به دنبال برگزاری نشست اضطراری برای آنالیز ایجاد التهاب قلبی در صدها جوان بعد از تزریق واکسن کرونای شرکت های فایزر و مدرنا است.

9 تیر 1400

تفاوت مرگ مغزی و کما؛ آیا امکان بازگشت به زندگی وجود دارد؟

تفاوت مرگ مغزی و کما بیشتر در علائم این بیماری ها قابل مشاهده است. با این حال تقریبا علل ایجاد هر دو بیماری مشابه بوده و شامل مواردی مانند ضربه به سر، عفونت، ورم مغز و ... هستند

7 تیر 1400

(ویدئو) ایمپالای فراری در آب انتها شکار سگ های وحشی شد

ایمپالای فراری از تعقیب و گریز سگ های وحشی با رفتن در یک حوضچه آب برای دقایقی بیشتر زنده ماند، اما انتها مغلوب استراتژی این حیوانات درنده شد.

6 تیر 1400

آمار کرونا در ایران امروز یکشنبه 26 اردیبهشت 1400؛ فوت 303 نفر و شناسایی 11291 بیمار جدید

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته 303 بیمار کرونا در کشور جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

5 تیر 1400

دانشگاه شیراز به عنوان مادر ادبیات کودک ایران شناخته شده است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، حمید نادگران، امروز چهارشنبه 29 اردیبهشت در آیین گشایش هشتمین همایش ملی دانشگاهی ادبیات کودک، گفت: حدود پانزده سال است که اردیبهشت ماه دانشگاه شیراز، با ادبیات کودک و همایش ملی آن پیوند یافته است و امروز که هشتمین...

31 خرداد 1400

آخرین شرایط مصدومان استقلال برای بازی با صنعت نفت آبادان

آخرین شرایط دو بازیکن مصدوم استقلال مقابل صنعت نفت آبادان تعیین شد.

27 خرداد 1400

درگیری تن به تن پلیس و موبایل قاپان در باغ فیض ، مأمور پلیس با سرنیزه مجروح شد

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت از درگیری تن به تن پلیس و موبایل قاپان در باغ فیض و مصدومیت مأمور پلیس اطلاع داد.

26 خرداد 1400

ماسک زدن جایگزین فاصله فیزیکی نمی شود

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: ماسک زدن جایگزین رعایت فاصله گذاری فیزیکی نمی شود چرا که در کنار رعایت فاصله اجتماعی باید از ماسک نیز استفاده کرد.

25 خرداد 1400
تعداد: (366)