مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده

به گزارش مجله گرافیک، مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری گفت: وراث آن دسته از سهامداران عدالتی که فوت کرده اند، عملا سهام داران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیرمستقیم هستند.

مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از بازار سرمایه ایران، محمدجواد فرهانیان درباره آخرین اقدامات واگذاری سهام عدالت اموات گفت: بخشی از اقدامات، فراهم شدن زیرساخت ها برای واگذاری الکترونیک این سهام به وراث است و بخشی دیگر، پیوستن دو سازمان، دستگاه قوه قضاییه و شرکت سپرده گذاری مرکزی به همدیگر است.

وی با بیان اینکه عمده اقدامات زیرساختی، اجرا شده، اما پیوستن دو دستگاه به یکدیگر، زمان بر است، گفت: نمی خواهیم مردم را در شرایط اضطرار قرار دهیم و پیشنهاد ما به همه مردم این است تا فراهم شدن زیرساخت ها، اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری گفت: طبق مصوبات، اقتصادیات سهام عدالت وراث هم بخشیده شده است.

فرهانیان درباره زمان انتقال سهام عدالت اموات به وراث افزود: این موضوع بستگی به آماده بودن دو دستگاه دارد البته شرکت سپرده گذاری مرکزی، کار های زیادی در این زمینه انجام داده است.

وی گفت: وراث سهام عدالت اموات، عملاً سهام داران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیر مستقیم هستند چراکه کسی روش مدیریت سهام را برای آن ها انتخاب نکرده است؛ بنابراین کسی بازنده نیست.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری تاکید کرد: نمی توانیم قولی بدهیم، اما شاید برای این دسته از افراد، روش جدیدی انتخاب شود تا بتوانند سهام به ارث رسیده را مدیریت کنند، اما در حال حاضر برداشت ما این است که همه کسانی که میراث دار سهام عدالت متوفیان هستند روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

فرهانیان با بیان اینکه در 10 سال گذشته حدود دو میلیون و 500 هزار نفر از سهام داران عدالت فوت شده اند، گفت: عمده متوفیان سهام عدالت از استان تهران هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1316

به "مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید