خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد

به گزارش مجله گرافیک، اتحادیه اروپا میخواهد تا نمایش فیلم و سریال های انگلیسی را در کشور های این اتحادیه محدود کند.

خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از الجزیره، کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است تا نمایش فیلم و سریال های بریتانیا را با این توجیه که تهدیدی برای تنوع فرهنگی در اروپا محسوب می شوند، در شبکه های تلویزیونی و پایگاه های اینترنتی نمایش فیلم و سریال در کشورهای اتحادیه اروپا محدود کند.

طبق گزارشی که در روزنامه انگلیسی تلگراف منتشر شده است، این کمیسیون میخواهد تا با آغاز تحقیقاتی درباره مضرات امپریالیسم فرهنگی بریتانیا، اولین گام را در جهت محدود ساختن پخش محتوای نمایشی کشور انگلیس بردارد. این در حالی است که انگلیس به این تصمیم واکنش نشان داده و تهدید نموده است که به وسیله راه های قانونی جلوی این کار را خواهد گرفت.

در سندی که از کمیسیون به بیرون درج نموده، اسم شده است که انگلیس با پخش سریال های موفقی همانند تاج و دانتون ابی می تواند تهدیدی برای تنوع فرهنگی در اروپا باشد و محتمل است که نتایج تحقیقات اولیه سبب گردد تا پخش سریال های بریتانیایی با محدودیت هایی روبرو گردد. این مساله می تواند در آینده تاثیر مستقیمی بر سرمایه گذاری های فیلم و سریال های بریتانیا داشته باشد.

منبعی خبری در حکومت انگلیس، کمیسیون اروپا را به این متهم نموده که در جهت توبیخ انگلیس به خاطر خروج از اتحادیه اروپا، اقدام به توبیخ مخاطب های فیلم و سریال های این کشور نموده است. این منبع، خشم اتحادیه اروپا به خاطر جدایی انگلیس از این اتحادیه را تا حدی می داند که تصمیم گرفته مردم را از مشاهده سریال های بریتانیایی محروم کند و تاکید می نماید که علت تمایل مردم اروپا به تماشای سریال های بریتانیایی محتوای سرگرم کننده و قابل توجه آن هاست.

به موجب دستورالعمل های کمیسیون، 30 درصد آثاری که در پلتفرم ها و شبکه های اروپایی به نمایش درمی آید، باید متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد اما فرانسه که از سیطره زبان انگلیسی واهمه دارد، این اندازه را به 60 درصد افزایش داده است.

طبق این گزارش، در سال گذشته 22 درصد از محتوای شبکه های اروپایی را کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هشت درصد را انگلیس و دو درصد را دیگر کشورهای اروپایی فراوری نموده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1836

به "خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید