بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت اول

به گزارش مجله گرافیک، امروز در قالب 3 پست، بهترین فیلم های 2018 و 2019 که تا حالا پخش شده اند، به صورت فهرستی و با توضیحات مختصر و مفید به شما معرفی خواهم کرد.

بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت اول

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

شما ممکن است یک فیلم بین حرفه ای باشید و مرتب برای پیدا کردن فیلم های خوب سایت های دانلود را بپایید، اخبار سینمایی را دنبال کنید و مجله ورزشی بخرید و مطالعه کنید، با این همه میزان فراوریهای سینمایی آنقدر زیاد است که حتی کوشاترین و ساعی ترین عشق فیلم ها، همیشه فیلم های خوب را از قلم می اندازند. گاهی علت این امر، مشغله های ماست که باعث می شود یکی دو ماهی فیلم ها را خوب دنبال نکنیم و در همین فاصله، چند فیلم را از دست بدهیم. گاهی هم علت، شرحات بد و ناکافی در سایت های معرفی و نقد فیلم یا مجله هاست.

گاهی هم فیلمی را دست کم می گیریم و بعد از مدت ها متوجه می شویم، فیلم خوبی بوده است.

یک علت جالب دیگر این است که ما گاهی به امید آمدن کیفیت عالی یک فیلم یا زیرنویس آن، نسخه های اولیه را دانلود نمی کنیم و بعد کلا فراموشمان می شود که چنین فیلمی هم بوده است! هنگامی که داشتم این پست را آماده می کردم، متوجه شدم که در همین فهرستی که تقدیم می شود، دست کم 10 - 15 فیلم خوب وجود دارند که من تا حالا ندیده ام. پس نوشتن این پست برای خود من هم مفید بود!

در اینجا قسمت اول معرفی فیلم های 2018 و 2019 تقدیم شما می شود. دو قسمت دیگر را در لینک های زیر می توانید بخوانید. با این شرح که بهترین های فیلم های 2018 و 2019 را با استفاده از نمرات سایت IMDB انتخاب نموده ایم. البته در این میان برخی از فیلم های ضعیف که نمره بالایی داشته اند را توصیه ننموده ایم و برخی از فیلم ها با نمره متوسط را که برآورد می کردیم که شایسته حضور در فهرست بهترین فیلم های 2018 و 2019 هستند را در فهرست گنحانده ایم.

بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت دوم

بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت سوم

به غیر از اینها می توانید پست های معرفی سریال های برتر ما را هم بخوانید:

بهترین و تماشایی ترین سریال های سال 2018 بر اساس آرای IMDB- فهرست کامل از 64 سریال

پانزده سریال محبوب که بیشترین تعداد رای را در IMDB بدست آوردند

معرفی 26 سریال تلویزیونی محبوب و تازه سال 2019 بر اساس آرای IMDB

معرفی 43 سریال تلویزیونی محبوب و تازه سال 2017 بر اساس آرای IMDB

1- فیلم Avengers: Endgame

نمره 8.8 در سایت IMDB

انتقام جویان: انتها بازی (به انگلیسی: Avengers: Endgame)، در ژانر ابرقهرمانی به کارگردانی برادران روسو است که بر پایه شخصیت های گروه انتقام جویان از شرکت مارول کامیکس ساخته شده است. این فیلم توسط مارول استودیوز تهیه شده و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع گشت. این فیلم دنبالهٔ مستقیم انتقام جویان: جنگ ابدیت (2018) و همچنین دنبالهٔ فیلم های انتقام جویان مارول (2012) و انتقام جویان: عصر اولتران (2015) می باشد و بیست و دومین فیلم در جهانی سینمایی مارول است. فیلم نامهٔ آن را کریستوفر مارکوس و استیون مک فیلی نگاشته اند و بازیگران زیادی که اکثر آن ها در فیلم های قبلی جهانی سینمایی مارول حاضر بوده اند، در این فیلم نقش های قبلی خود را تکرار نموده اند.

سه هفته بعد از آن که در انتقام جویان: جنگ ابدیت نیمی از جمعیت جهان به دست تانوس کشته شدند، کاپیتان مارول، تونی استارک و نبیولا را که در سفینه ای در فضا سرگردان شده اند را نجات می دهد و آن ها را به زمین برمی گرداند. آن ها با انتقام جویان بازمانده - بروس بنر، استیو راجرز، راکت، ثور، ناتاشا رومانوف و جیمز رودز - تانوس را در یک سیاره غیر مسکونی پیدا می کنند. آن ها قصد دارند تا دوباره از سنگ های ابدیت استفاده کنند تا ویرانی هایی را که تانوس به بار آورده را جبران کنند؛ ولی …

2- فیلم کفرناحوم Capernaum

نمره 8.5 در IMDB

کفرناحوم هم یک فیلم کمتر دیده شده در فهرست بهترین فیلم های 2018 و 2019 است. داستان فیلم درباره پسر بچه ای 12 ساله به نام زین است که در دهکده ماهیگیری کفرناحوم در خاورمیانه زندگی میکند، او از پدر و مادرش به دادگاه شکایت میکند. در دادگاه، قاضی میپرسد: چرا از پدر و مادرت شکایت کردی؟ زین پاسخ میدهد: چون من را به جهان آوردند.

کفرناحوم Capharnaüm یک فیلم درام لبنانی به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نادین لبکی محصول 2018 است. ستاره فیلم Zain-Al-Rafeea در نقش زین الحاجی، پسری 12 ساله است که در زاغه ای اطراف بیروت زندگی می نماید. روایت فیلم به صورت فلاشبک (گذشته نمایی) و با تمرکز بر زندگی زین و کوشش او برای شکایت از پدر مادرش ساخته شده است. کارگردان فیلم نادین لبکی در نقش وکیل زین الحاجی در این فیلم بازی نموده است.

این فیلم برای رقابت در کسب نخل طلا هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد که جایزه هیئت داوران جشنواره فیلم کن را از آن خود کرد.

Zain-Al-Rafeea بازیگر نقش اول فیلم در جشنواره فیلم نیو مکزیکو عنوان بهترین بازیگر جوان و در جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا عنوان بهترین بازیگر را به دست آورد.

3- فیلم Avengers: Infinity War

نمره 8.5 در IMDB

چهار سال پس از اتفاقات نگهبانان کهکشان بخش 2 انتقام جویان که پس از رویدادهای فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی از هم گسسته اند، به نگهبانان کهکشان می پیوندند تا با تانوس که به دنبال تصاحب همهٔ سنگ های ابدیت و حکمرانی بر واقعیت است، مقابله کنند.

4- مستند آنها نباید پیر شوند They Shall Not Grow Old

نمره 8.4 در IMDB

در این فیلم مستند شاهد تصاویر بازسازی و رنگی شده ی جنگ جهانی اول هستیم که بسیاری از این تصاویر تا پیش از این دیده نشده بودند. در طول این فیلم مستند کوشش پیتر جکسون برای بازسازی این تصاویر در بهترین شکل ممکن قابل مشاهده است و موسیقی نیز به خوبی حال و هوای این تصاویر و اتفاقات را نمایش می دهد. پیتر جکسون برای ساخت این فیلم مستند که توسط موزه ی سلطنتی جنگ سفارش داده شده است، از فیلم ها و صداهای آرشیوی استفاده نموده است.

این فیلم با استفاده از فیلم های اصلی برداشته شده از جنگ جهانی اول محفوظ در آرشیو موزه سلطنتی جنگ که بیشتر آن ها تاکنون دیده نشده اند، به همراه صداهای ضبط شده توسط بی بی سی و مصاحبه های آی دبلیوام که از بریتانیایی های حاضر در نبرد گرفته شده، ساخته شده است. بیشتر این فیلم ها رنگی شده و با استفاده ابزارها و تکنیک های مدرن تبدیل شده اند و برای اثرگذاری بیشتر و هرچه بیشتر نزدیک شدن به تجربه واقعی سربازان از نبرد، از جلوه های صوتی و صداپیشه در آن استفاده شده است.

این فیلم اولین تجربه کارگردانی مستند پیتر جکسون است گرچه او در سال 1995 تجربه کارگردانی فیلم مستندنمای نقره فراموش شده و تهیه کنندگی غرب ممفیس بر اساس سه نفر ممفیس غربی در سال 2012 را در کارنامه دارد. جکسون که پدربزرگش در جنگ جهانی اول جنگیده، قصدش از ساخت این فیلم را ساختن فیلمی می داند که تجربه سرباز بودن شبیه چیست به جای روایت داستانی از توالی رویدادها باشد. سازندگان فیلم 600 ساعت مصاحبه با 200 کهنه سرباز و 100 ساعت فیلم ویدئویی اصلی را برای ساخت فیلم بازبینی و آنالیز کردند. عنوان فیلم از شعر آنها بزرگ می شوند نه پیر در حالی که ما باقی مانده ایم و پیر می شویم لورنس بینیون با عنوان برای کشته شدگان گرفته شده است که در سال 1914 سروده شده و به خاطر استفاده در چکامه یادآوری مشهور است.

آنها نباید پیر شوند اولین بار در 16 اکتبر 2018 به صورت همزمان در جشنواره فیلم لندن و سالن های منتخب بریتانیا به نمایش درآمد پیش از آن که در 11 نوامبر 2018 از بی بی سی دو به مناسبت صدمین سالگرد آتش بس 11 نوامبر 1918 پخش شود. این فیلم از سوی منتقدان به خاطر ترمیم فیلم های به جا مانده، فضای تأثیرگذار و تصویرش از جنگ، تحسین شده است.

5- فیلم کتاب سبز Green Book

نمره 8.3 در IMDB

کتاب سبز Green Book فیلمی در ژانر کمدی-درام به کارگردانی پیتر فارلی است که در سال 2018 منتشر شد. این فیلم تور 1960 پیانیست کلاسیک و جاز آمریکایی-جامائیکایی، دان شرلی (ماهرشالا علی) به همراه بانسری اهل نیویورک به نام تونی لیپ (ویگو مورتنسن)، که راننده و محافظ او بود را در جنوب آمریکا به تصویر می کشد.

داستان در خصوص یک ایتالیایی- آمریکایی به نام تونی لیپ (ویگو مورتنسن) است که برای پول حاضر است هر کاری بکند، از دزدیدن کلاه ثروتمندان گرفته تا شرکت در مسابقه هات داگ خوری. تونی، توسط یک پیانیست سیاه پوست به اسم دان شرلی (ماهرشالا علی) استخدام می شود تا راننده و بادیگارد شخصی اش در تور کنسرت های جنوب آمریکا باشد.

کتاب سبز برنده جایزه هیئت ملی بازبینی برای بهترین فیلم شد و از سوی انستیتوی فیلم آمریکا یکی از ده فیلم برتر سال لقب گرفت. در نود و یکمین دوره جوایز اسکار بعد از 5 نامزدی، برنده سه جایزه اسکار در رشته های بهترین فیلم، بهترین فیلم نامه غیراقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. این فیلم همچنین برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم موزیکال یا کمدی و جایزه انجمن تهیه کنندگان آمریکا برای بهترین فیلم شده است.

6- فیلم درخت گلابی وحشی The Wild Pear Tree

نمره 8.2 در IMDB

درخت گلابی وحشی، نام یک فیلم درام ترکی به کارگردانی نوری بیلگه جیلان است و یکی دیگر از بهترین فیلم های 2018 است. این فیلم برای رقابت در کسب نخل طلا هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد.

درخت گلابی وحشی داستان مردی به نام سینان است که به ادبیات علاقه دارد و می خواهد نویسنده باشد. او به دهکده زادگاهش برمی شود. او به سختی پولی برای انتشار کتابش فراهم نموده اما در دهکده با قرض های پدرش روبرو می شود.فیلم برای علاقه مندان به سینمای دیالوگ محور پر از لحظات زیبایی ست که دیالوگ های پر مغز و طولانی گاه تا ده دقیقه و بیشتر مخاطب را با خود درگیر میکند و بعد از انتها فیلم نیز، رها کردنی در کار نیست.

7- فیلم حماسه کولی- راپسودی بوهمی - Bohemian Rhapsody

نمره 8.1 در IMDB

این فیلم داستان زندگی خواننده اصلی گروه افسانه ای کویین یعنی فردی مرکوری و کنسرت مشهور آنان در سال 1985 می باشد و بدون نام بردن از آن نمی تواند فهرست بهترین فیلم های 2018 را تکمیل کرد.

حماسه کولی، فیلمی به کارگردانی برایان سینگر و دکستر فلچر و نویسندگی آنتونی مک کارتن است که در سال 2018 منتشر شد. رامی ملک در این فیلم در نقش رهبر گروه کوئین، یعنی فردی مرکوری ظاهر شده است. فیلم حوادثی را که در طی سال های 70 تا اوایل دهه 90 برای مرکوری و گروه کوئین رخ داد را به تصویر می کشد.

فیلم، نقدها و نظرات متوسط و دوگانه ای دریافت کرد. منتقدان نسبت به شخصیت پردازی مرکوری و خصوصاً بحث گرایش جنسی او، برخی از اشتباهات تاریخی و همچنین نحوه پرداخت به دیگر اعضای گروه انتقاد داشتند اما بازی ملک در نقش مرکوری با تحسین جهانی و ستایش تماشاگران و منتقدان همراه بود. راپسودی بوهمی عملکرد بسیار خوبی در گیشه داشت. راپسودی بوهمی در هفتاد و ششمین مراسم گلدن گلوب در دو رشته بهترین فیلم درام و بهترین بازیگر مرد فیلم درام (برای ملک) نامزد دریافت جایزه شد که توانست هردو جایزه را بدست آورد. همچنین در نود و یکمین دوره جوایز اسکار، فیلم نامزد دریافت پنج جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم شد که توانست چهار جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین تدوین، بهترین تدوین صدا و بهترین میکس صدا را به خود اختصاص دهد.

8- انیمیشن جزیره سگ ها Isle of Dogs

نمره 7.9 در IMDB

جزیره سگ ها به نویسندگی و کارگردانی وس اندرسون که اسکارلت جوهانسون و ادوارد نورتون را در گروه صداگذارانش دارد.

داستان فیلم، در آینده ای نزدیک جریان پیدا می نماید که در آن به خاطر شایع شدن یک بیماری خطرناک در بین سگ ها که پتانسیل آلوده کردن انسان ها را نیز دارد، همه این موجودات را به جزیره ای پرشده از زباله ها تبعید می کنند تا دیگر پای شان به جوامع انسانی باز نشود. در عین حال، پسربچه ای که دلش برای سگی که از او مراقبت می کرد تنگ شده، هواپیمایی را می دزدد و با پروازی نه چندان مطمئن خودش را به جزیره می رساند و در کنار سگ هایی که از انسان ها متنفرند یا دوست دارند نزد آن ها برگردند، کوشش به یافتن اسپاتس، سگ و دوست قدیمی اش کند.

9- فیلم Shadow Fighter

نمره 7.9 در IMDB

یک بوکسور سرگردان به نام رادنی به صورت اتفاقی با یک پسر جوان آشنا می شود. هر دو که گذشته ای سخت داشته اند به یکدیگر یاری می کنند تا برای روبرو شدن با آینده آماده شوند ، در حالی که با مصیبتی در گذشته در حال مبارزه هستند و…

10- فیلم Once Upon a Time in London

نمره 7.9 در IMDB

این فیلم زمان اوج قدرت گروه های گانگستری در شهر لندن را به نمایش می گذارد و داستان ظهور و سقوط افسانه ای آنها را روایت می نماید.

11- فیلم Roma

نمره 7.8 در IMDB

رُما Roma یکی از متفاوت ترین فیلم ها در فهرست بهترین فیلم های 2018 و 2019 است. یک فیلم سیاه وسفید در ژانر درام به نویسندگی و کارگردانی آلفونسو کوارون است. کوارون علاوه بر نویسندگی و کارگردانی، تهیه کننده فیلم، فیلم بردار و یکی از تدوین گران فیلم نیز می باشد. کوارون این فیلم را با الهام از دوران کودکی خود ساخته است. داستان فیلم در اوایل دهه 70 میلادی و در منطقه ای از مکزیکو سیتی تحت عنوان کلونیا رما که به صورت مختصر رما نامیده می شود؛ رخ می دهد

در هفتاد و ششمین مراسم گلدن گلوب، فیلم در سه رشته بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین فیلم نامه و بهترین کارگردانی نامزد کسب جایزه شد که فقط در کسب جایزه بهترین فیلم نامه ناکام ماند. رما در نود و یکمین دوره جوایز اسکار در ده رشته از جمله، بهترین فیلم و بهترین فیلم نامه غیراقتباسی نامزد دریافت جایزه اسکار بود که پیروز شد سه جایزه بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم برداری را به خود اختصاص بدهد.

وقایع یک سال از زندگی یک خانواده طبقه متوسط در مکزیکو سیتی در اوائل دهه 1970 را به نمایش می گذارد. Cleo، با بازی یالیتزا آپاریچیو ، خدمتکاری است که برای خانواده ثروتمندی در دهه 70 در مکزیکوسیتی کار می نماید، او خودش را بخشی از این خانواده که سال هاست با آن ها زندگی می نماید، می داند. کلیوو همراه با آن ها به مسافرت می رود و به بچه های این خانواده بسیار علاقه دارد، سعی می نماید کارش را به بهترین نحو انجام دهد و در درگیری ها و اختلافات این خانواده وارد نشود. آرامش زندگی کلیوو وقتی به هم می خورد که با پسرخاله نامزد یکی از دوستانش رابطه عاشقانه ای برقرار می نماید..

فیلم نگاه مختصری هم کشتار کورپوس کریستی دارد که در آن دانشجویان معترض توسط سربازان مکزیکی زبده قتل عام شدند.

12- فیلم Deadpool 2

نمره 7.8 در IMDB

ددپول 2 ، یک فیلم ابرقهرمانی بر پایه شخصیت ددپول از شرکت مارول کامیکس است که در سال 2018 منتشر شد. این فیلم به کارگردانی دیوید لیچ و نویسندگی رت ریس و پال ورنیک با بازی رایان رینولدز در نقش اصلی در کنار بازیگرانی همچون مورنا باکارین، تی جی میلر، لزلی اوگامس، برایانا هیلدبرند، زازی بیتز و جاش برولین است.

ددپول در این قسمت با تشکیل یک تیم از جهش یافته ها می بایست از پسر بچه ای که دارای توانایی های ماوراء طبیعی فراوانی است حفاظت نماید اما…

13- فیلم Mission: Impossible - Fallout

نمره 7.8 در IMDB

مأموریت: غیرممکن -فال اوت، فیلمی در ژانر اکشن و جاسوسی به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی کریستوفر مک کوری و محصول سال 2018 ایالات متحده آمریکا است. تام کروز، ربکا فرگوسن، وینگ ریمز، سایمون پگ، میشل موناهن، و الک بالدوین، همگی نقش های خود در فیلم های قبلی را در اینجا نیز تکرار نموده اند و هنری کویل، ونسا کربی و آنجلا باست به عنوان بازیگران جدید در این فیلم به آن ها اضافه شده اند.

دو سال بعد از دستگیری سالامون لین، بقایای تشکیلاتی که او رهبریش را برعهده داشت اکنون تبدیل به یک گروه تروریستی جدید به نام حواریون شده است که در حال عملیات تروریستی در نقاط مختلف جهان هستند. در این میان؛ هانت و گروهش مأموریت پیدا می کنند تا سه کلاهک حاوی پلوتونیم که قرار است در برلین توسط حواریون خریداری شود را پیدا کنند. نقشه حواریون منفجر کردن سه مکان مذهبی مهم بر روی زمین است …

14- فیلم ستاره ای متولد شده است A Star Is Born

نمره 7.8 در IMDB

فیلم ستاره ای متولد شده است، فیلمی موزیکال، رمانتیک و درام به کارگردانی بردلی کوپر است. از بازیگران آن می توان به بردلی کوپر و لیدی گاگا اشاره نمود.

جکسون (بردلی کوپر) خواننده مشهوری است که از مشکل اعتیاد به الکل و مواد مخدر رنج می برد. او در یک کافه با خواننده گمنامی به نام آلی (لیدی گاگا) آشنا می شود و او را تشویق می نماید که به عنوان ترانه ساز و خواننده همراه با او همراهی کند. آلی ابتدا از این کار سرباز می زند ولی به مرور تشویق می شود و در مدتی کوتاه به خواننده ای بسیار معروف بدل می شود. آلی و جکسون عاشق همدیگر می شود و در مراسمی بسیار ساده ازدواج می کنند اما مشکل اعتیاد جکسون وارد مرحله تازه ای می شود…

15- انیمیشن I Want to Eat Your Pancreas

نمره 7.7 در IMDB

شخصیت اصلی انیمیشن، روزی در مدرسه، دفتر خاطرات یکی از همکلاسی های خود به نام ساکورا یاماچی، را پیدا می نماید که در آن نوشته شده که سرطان پانکراس دارد و به زودی درمی گذرد.

کارگردان : Shinichirô Ushijima

16- فیلم یک شب 12 ساله - A Twelve-Year Night

نمره 7.7 در IMDB

داستان این فیلم بر اساس رویدادهای واقعی می باشد. در سال 1973 که حکومت کشور اروگوئه در دست نظامیان می باشد سه نفر از اعضای توپاماروس را برای شکنجه به مدت 12 سال در سلول انفرادی حبس می کنند.یکی از آن سه نفر خوزه موخیکا می باشد که در سال 2009 رییس جمهور اروگوئه می شود.

کارگردان: آلوارو برکنر

17- فیلم Happy as Lazzaro

نمره 7.7 در IMDB

داستان آشنایی لازارو پسر کشاورزی که عده ای او را ساده لوح می خوانند با تانکردی که پسری نجیب زاده است. زندگی آنها در روستای دورافتاده ای تحت سلطه آلفونسیا معروف به ملکه سیگار است. پیوند محکمی بین آن دو شکل می گیرد. این دوستی تا اندازه ای برای لازارو ارزشمند می شود که بعد از مدتی برای یافتن تانکردی پا به شهر می گذارد، جایی که او مثل یک قطعه از گذشته است که در جهانی مدرن گم شده است.

شاد مانند لازارو دومین ساخته آلیس رورواچر، فیلمساز زنِ ایتالیایی، که پیش از این فیلم شگفتی ها را ساخته بود و خود را در فستیوال های سینمایی مطرح نموده بود است. شاد مانند لازارو در جشنواره کن، جایزه بهترین فیلمنامه را به طور مشترک با فیلم سه رخ جعفر پناهی برد.

18- فیلم 303

نمره 7.7 در IMDB

دو دانشجو با هم برلین را ترک نموده و به سفری جاده ای برای گشت و گذار و کوهنوردی میروند اما در طول سفر احساسشان نسبت به یکدیگر تغییر میکند و…

کارگردان: Hans Weingartner

19- فیلم Never Look Away

نمره 7.7 در IMDB

یک دانشجوی هنر به نام کورت بارنت که در آلمان شرقی زندگی می نماید شیفته همکلاسی خود الی سیدباند می شود، اما پدر او، کارل سیدباند موافق این عشق نیست. زمانی که پرده از اسرار گذشته کارل برداشته شد، مسائل تازه بروز می نماید چرا که معین می شود کارل، پدر الی در طرح پاکسازی نژادی آلمان نازی دست داشته است …

در خصوص فیلم Never Look Away قبلا در سایت خبرنگاران به صورت مفصل نوشته بودیم.

20- انیمیشن شگفت انگیزان 2 یا Incredibles 2

نمره 7.7 در IMDB

پیکسار هرگز ریسک ساخت قسمت دوم شگفت انگیزان را نپذیرفت و در 14 سال گذشته همیشه از کنار نام این عنوان گذشت و در عوض به سراغ ساخت دنباله های دیگر مانند ماشین ها و جستجوی نمو رفت که خیلی هم نتوانستند در مقایسه با قسمت نخست توفیقی کسب کنند. با اینحال در نهایت پیکسار پذیرفت که دنباله ای برای انیمیشن محبوب خود بسازد و شگفت انگیزان محبوب و دوست داشتنی را بار دیگر به سینما بازگرداند تا نسل جدیدی از از تماشاگران خردسال اینبار به تماشای داستان خانواده شگفت انگیز بنشینند و بچه ها و نوجوانان سابق که حالا بزرگسال شده اند نیز در کنار آنها خاطرات خوش گذشته شان را تکرار کنند.

داستان دقیقاً از نقطه ای آغاز می شود که قسمت اول به انتها رسیده بود. خانواده شگفت انگیز به همراه فروزن، با یک شرور جدید به نام آندرماینر روبرو می شوند که قصد نابودی شهر را دارد. شگفت انگیزها طی یک درگیری پیروز به رهایی از شر او می شوند اما در عین حال خسارت عظیمی نیز به شهر وارد می کنند. آنها که هنوز نمی توانند مانند افراد عادی جامعه زندگی کنند، با یک شانس جدید روبرو می شوند. یک خواهر و برادر میلیاردر که معتقد هستند حضور اَبَرقهرمانان می تواند جامعه را از پلیدی نجات دهد، تصمیم می گیرند بر روی مادر خانواده شگفت انگیزها یعنی الاستیگرل سرمایه گذاری بزرگی انجام دهند. این در حالی است که باب مجبور است در منزل بماند و از بچه ها مواظبت کند اما…

21- فیلم The Boy Who Harnessed the Wind

نمره 7.6 در IMDB

یک پسر نوجوان به نام ویلیام به دلیل عدم توانایی خانواده اش در پرداخت هزینه ی تحصیلش، از مدرسه اخراج می شود. اما بعد از این اتفاق، این پسر نوجوان که علاقه ی زیادی به درس خواندن و مطالعه دارد، به طور پنهانی به کتابخانه می رود و کتابی درباره ی چگونگی ساخت آسیاب بادی را می خواند و…

کارگردان: چیوتل اجیو فور

22- فیلم یک مکان ساکت - A Quiet Place

نمره 7.6 در IMDB

یک مکان ساکت، فیلم در ژانر درام هیجان انگیز و ترسناک؛ به نویسندگی و کارگردانی جان کرازینسکی است. کرازینسکی علاوه بر کارگردانی، یکی از شخصیت های اصلی این فیلم را نیز بر عهده دارد. از دیگر بازیگران این فیلم می توان به امیلی بلانت، میلیسنت سیموندز و نوآ جوپ اشاره نمود.

داستان فیلم در آینده رخ می دهد و دورانی را به تصویر می کشد که هیولاهایی ناشناخته زمین را به تسخیر خود درآورده اند و کوچک ترین صدایی می تواند آنان را به سوی انسان کشانده و سبب نابودی شان شود. در این داستان لی (جان کرازینسکی) و اِوِلین (امیلی بلانت) و فرزندانشان حضور دارند. خانواده ای که کاملاً در سکوت مطلق قرار دارند و تمام مواردی که باعث می شود صدایی فراوری شود و امنیت خانواده به خطر بیفتد را نیز زیر نظر دارند تا اشتباهی رخ ندهد …

23- فیلم Cold War

نمره 7.6 در IMDB

جنگ سرد، یک فیلم درام لهستانی به کارگردانی پاوو پاولیکوفسکی محصول 2018 است. این فیلم برای رقابت در کسب نخل طلا هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد. داستان یک عشق آتشین میان دو نفر با سابقه و خلق و خوی کاملاً متفاوت است که در بحبوحه جنگ سرد در لهستان، برلین، یوگسلاوی و پاریس روایت می شود.

جنگ سرد در خصوص رابطه پر حرارت پیانیستی به نام ویکتور (با بازی توماش کات Tomasz Kot) و خواننده جوانی به نام زولا (با بازی یوانا کولیگ Joanna Kulig) است، دو لهستانی که در طی سال های جنگ سرد بارها از پرده آهنین (بخش بندی مرزی در اروپا پس از جنگ جهانی دوم) گذشته و به نقاط مختلفی می روند.

24- فیلم Upgrade

نمره 7.6 در IMDB

ارتقا فیلمی به نویسندگی و کارگردانی لی ونل است که در سال 2018 منتشر شد. از بازیگران آن می توان به لوگان مارشال-گرین و هریسون گیلبرتسون اشاره نمود.

این فیلم نمایش کنترل انسان توسط هوش مصنوعی است. نمایشی از کنترل کامل هوشی فرانسانی بر ذهن و جان انسان. شخصی به نام گری تریس با بازی لوگان مارشال-گرین (Logan Marshall-Green) به همراه همسرش آشا توسط چند فرد ناشناس دستگیر شده و بلافاصله همسر او کشته شده و خودش در اثر اصابت گلوله فلج میشود. ماهها بعد در گردن او تراشه ای بسیار هوشمند(هوش مصنوعی) کار گذاشته می شود. گری به یاری این هوش مصنوعی به راحتی توان راه رفتن و استفاده از دستانش را پیدا میکند. اما این هوش مصنوعی بیش از اینها توانمند است . او که استم STEM نام دارد …

25- فیلم آلیتا: فرشته جنگ - Alita: Battle Angel

نمره 7.5 در IMDB

داستان این فیلم، یک ماجراجویی خاص و حماسی درباره امید و قدرتمند شدن است. زمانی که آلیتا به هوش می آید و متوجه می شود که در آن آینده ای که هیچ شناختی از آن ندارد، خودش را هم به یاد نمی آورد و خاطراتش را از دست داده، توسط فردی به نام ایدو تحت حمایت و پشتیبانی قرار می گیرد. ایدو یک دکتر با محبت و خوش قلب به حساب می آید که متوجه می شود درون این پوسته سایبورگی رها شده، قلب و روح یک زن جوان با یک گذشته فوق العاده قرار گرفته است. همانطور که آلیتا یاد می گرفت که چگونه زندگی جدید خود را سپری کند و در خیابان های ترسناک شهر آیرون سیتی دوام بیاورد، ایدو هم کوشش می کرد تا او را از گذشته اسرار آمیزش حفظ کند. با این حال، دوست خیابانی و باهوش آلیتا به نام هیوگو به جای یاری کردن، تصمیم گرفت که دلیلی برای بازگرداندن خاطرات او باشد.

26- فیلم Mirage

نمره 7.5 در IMDB

در 9 نوامبر 1989 (همان روز که دیوار برلین سقوط می نماید)، نیکو یک پسر 12 ساله است که علاقه مند به فیلم برداری است، و به همراه مادرش زندگی میکند. یک شب، زمانی که یک طوفان 72 ساعته آغاز می شود، نیکو یک صحنه خشونت آمیز به وسیله پنجره در خانه همسایه اش، آنگلو پریتو را تماشا می نماید و…

کارگردان: Oriol Paulo

27- فیلم Shazam!

نمره 7.5 در IMDB

بیلی بتسون پسری 14 ساله است که بعد از پیدا کردن جادویی هزارساله می تواند تنها با گفتن بک کلمه به طور جادویی به ابرقهرمانی بالغ به نام شزم تبدیل شود. او خیلی زود پس از کشف قدرت هایش، در روبروه با دکتری پلید به نام تادیوس سیوانا باید آنها را به بوته آزمایش بگذارد و…

کارگردان: دیوید سندبرگ

28- فیلم Eighth Grade

نمره 7.5 در IMDB

دختر نوجوانی در کوشش است تا از آخرین هفته سال هشتم فاجعه بار خود نجات پیدا کند و سال های دبیرستان خود را آغاز کند…

کارگردان: Bo Burnham

29- فیلم Clergy

نمره 7.5 در IMDB

سه کشیش برای جشن سالگرد یک رویداد دورهم جمع میشوند. تجربیات و انگیزه های هر کدام از آنها برای خدمت به عنوان کشیش بسیار متفاوت است و خیلی زود آنها با چالش های جدیدی روبرو می شوند که…

کارگردان: Wojciech Smarzowski

30- فیلم Ready Player One

نمره 7.5 در IMDB

بهترین فیلم های 2018 و 2019

بازیکن شماره 1 آماده، فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است که در سال 2018 منتشر شد.

این فیلم بر پایه رمانی به همین نام از ارنست کلاین با بازی تای شرایدن در نقش وید اوون واتس ساخته می شود. او مرد جوانی است که به دنبال شکار تخم مرغ هلیدی است. تخم مرغ هلیدی نام گنجی پنهان شده در جهانیی مجازی است. این رمان در سال 2011 منتشر شده و داستانش در سال 2045 اتفاق می افتد.

31- فیلم BlacKkKlansman

نمره 7.5 در IMDB

بلکککلنزمن فیلمی در ژانر بیوگرافی، کمدی-درام، به کارگردانی اسپایک لی محصول 2018 است. این فیلم برای رقابت در کسب نخل طلا هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن انتخاب شد. همچنین در نود و یکمین دوره جوایز اسکار در 6 رشته نامزد شد و در نهایت اسپایک لی جایزه اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی را در این مراسم از آن خود کرد.

این فیلم روایتگر داستان واقعی یک افسر پلیس آمریکایی سیاه پوست در دهه 1970 میلادی به نام ران استالورث است که توانست به گروه نژادپرست کو کلاکس کلان آمریکا نفوذ کند. او حرف های تلفنی را زده و یک پلیس سفیدپوست جای او ملاقات ها را انجام می دهد.

32- فیلم The Guilty

نمره 7.5 در IMDB

داستان فیلم درباره افسر پلیسی است که یک تماس اضطراری از سمت یک زن ربوده شده دریافت میکند و…

کارگردان: Gustav Möller

33- فیلم I Can Only Imagine

نمره 7.4 در IMDB

فیلم فقط می تونم تصورشو کنم بیانگر داستان حقیقی ناشناخته و الهام بخشی است که در پشت آهنگ محبوب و شماره اول گروه موسیقی مارسی می قرار گرفته است و امید را به افراد بسیاری بازگردانده و یک یادآوری نیرومند برای به خاطر داشتن قدرت بخشش است.

کارگردان: اندرو اروین

34- فیلم On My Skin

نمره 7.4 در IMDB

فیلم در پوست من On My Skin 2018 یک فیلم درام ماجرایی و خانوادگی ایتالیایی محصول سال 2018 نوشته و کارگردانی شده توسط آلسیو کرمونینی است. ستارگانی چون مائورو کونته، آندریا لاتانزی، ایتالو آمریگی، آندریا اوتاوی و والتر نستلا در این فیلم ایفای نقش می کنند. این فیلم براساس داستان واقعی ساخته شده است.

در فیلم در پوست من On My Skin 2018 استفانو کوچی یک نقشه بردار ساختمان جوان است که، پس از پیدا شدن چند بسته حشیش از وی، به زندان رجینا کوئلی در رم آورده شده است. در طول بازداشت پیشگیرانه، کوچی، پس از از دست دادن مقدار زیادی وزن و ظاهراً مورد ضرب و شتم قرار دریافت، به طور ناگهانی در شرایط نامعلوم می میرد …

35- فیلم Instant Family

نمره 7.4 در IMDB

خانواده فوری اولین همکاری مارک والبرگ Mark Wahlberg و شان آندرس Sean Anders در مقام نویسنده و کارگردان نیست. آن ها پیش ازاین در دو پروژه دیگر نیز باهم همکاری نموده بودند. خانواده فوری پس از خونه بابا Daddys Home و خونه بابا 2 سومین اثر مشترک کمدی خانوادگی این دو با یکدیگر است که توانسته جنبه های انسانی و چاشنی طنز را باهم به داستان اضافه کند.

پیت Pete (والبرگ) و الی Ellie (رز بیرن Rose Byrne) تصمیم به داشتن خانواده ای بزرگ تر می گیرند، اما قصد دارند به جای اینکه خودشان بچه دار شوند، حضانت فرزندی را قبول نموده و او را به خانه بیاورند. در ابتدا برنامه آن ها برای پذیرش تنها یک فرزند است، اما با یک دختر 15 ساله سرکش (ایزابلا مونر Isabela Moner) آشنا می شوند که یک برادر و خواهر کوچک تر دارد. همان طور که انتظار می رود، هر سه آن ها به خانه زوج داستان می آیند.

36- فیلم Blindspotting

نمره 7.4 در IMDB

داستان فیلم در خصوص مردی سیاه پوست به نام کالین (با بازی دیوید دیگوس) می باشد که سه روز نهایی محاکمه اش را سپری می نماید. او شاهد تیراندازی یک افسر پلیس به مظنون در حال فرار بوده است و همین موضوع باعث ایجاد دردسر برای او می شود. او به همراه دوست دوران بچگی اش -مایلز- کار جابه جایی وسایل را انجام می دهند و با وجود موانعی که جامعه برای دوستی آنها ایجاد می نماید، با این حال باز هم سعی دارند این رابطه محبت آمیز را حفظ کنند …

کارگردان: Carlos López Estrada

37- فیلم Utøya: July 22

نمره 7.4 در IMDB

یک دختر نوجوان طی حملات تروریستی سال 2011 به یک اردوگاه تابستانی در نروژ سعی میکند زنده بماند و خواهر کوچکترش را پیدا کند.

کارگردان: اریک پاپ

38- فیلم The Professor and the Madman

نمره 7.4 در IMDB

هنگامی که پروفسور جیمز ماری در حال گردآوری اطلاعات برای لغت نامه انگلیسی آکسفورد در قرن نوزدهم میلادی است حدود ده هزار کلمه از یکی از بیماران تیمارستان برودمور دریافت می نماید…

در خصوص این فیلم و داستان تاریخی آن قبلا پستی نوشته بودیم.

39- فیلم The Realm

نمره 7.4 در IMDB

بهترین فیلم های 2018 و 2019

سال 2007. مانوئل لوپز ویدال یک سیاستمدار سرشناس اسپانیایی است و دست راست رئیس جمهور جامعه خودمختار (که به عنوان عضو حزب حاکم اسپانیا) کار می نماید، اما پشت شخصیت درستکار و احترام به همکاران و دوستان حزب، مانوئل یک مرد فاسد است که از سالها پیش از موقعیت سیاسی اش در حزب کنار گذاشته شده است و خارج از بحث یاری و دریافت پول با استفاده از هر روش غیر قانونی کارهایی دیگری نیز نموده و زمانی که یکی از دوستانش دستگیر شد مسائل او دوباره آغاز می شود …

40- فیلم The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

نمره 7.4 در IMDB

داستان این فیلم در سال 1946 می گذرد. جولیت اشتون (لیلی جیمز) نویسنده ای است که در زمان جنگ جهانی دوم، مجذوب یک انجمن کتاب خوانی مخفی می شود که در زمان اشغال جزیره های مانش توسط آلمان ها، گسترش پیدا نموده . او تصمیم می گیرد به این انجمن کتابخوانی سر بزند و ببیند اعضای آن که پیش تر به وسیله نامه با او در ارتباط بودند، عملا چه حال و احوالی دارند.

بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت دوم

بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت سوم

منبع: یک پزشک
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 467

به "بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت اول" امتیاز دهید

3 کاربر به "بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت اول" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم های 2018 و 2019 - فهرست 125 فیلم برتر و گلچین شده بر اساس نظر و آرای کاربران IMDB - قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید