اصغری: سامانه بارشی جدید در راه است، وزش باد شدید و موج های 3 متری در خزر خبرنگاران

به گزارش مجله گرافیک، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: چهارشنبه 20 اسفند با ورود سامانه بارشی از غرب به کشور بارش در این مناطق شروع می گردد، روز پنج شنبه سامانه بارشی ضمن تقویت با حرکت شرق سوی خود، نوار شمالی و نیمه غربی کشور را در بر می گیرد.

اصغری: سامانه بارشی جدید در راه است، وزش باد شدید و موج های 3 متری در خزر خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اصغری در تشریح آخرین شرایط جوی کشور بیان نمود: در 24 ساعت آینده در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و گلستان بارش پراکنده برف و باران داریم.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: روزهای یکشنبه و دوشنبه پیشِ رو در سواحل خزر و بخش های از شمال غرب کشور بارش پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: روز سه شنبه در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش خفیف داریم همچنین در ارتفاعات البرز، ابرناکی با احتمال بارش برف و وزش باد پیش بینی می گردد.

اصغری گفت: بعد از ظهر چهارشنبه 20 اسفند با ورود سامانه بارشی از غرب به کشور بارش در این مناطق شروع می گردد، روز پنج شنبه سامانه بارشی ضمن تقویت با حرکت شرق سوی خود، نوار شمالی و نیمه غربی کشور را در بر می گیرد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: در دو روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود و فردا سواحل خزر به سبب وزش باد شدید مواج است.

وی اضافه نمود: از بعدازظهر یک شنبه 1399/12/17 تا ظهر دوشنبه 1399/12/18 در دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان وزش باد شدید شمالی تا 15 متر بر ثانیه، مواج و توفانی شدن دریا، ارتفاع موج قابل ملاحظه در نزدیک ساحل بین 2 تا 3 متر و دور از ساحل تا 2.5 متر با بیشینه 4 متر پیش بینی می گردد.

اصغری اضافه نمود: در این راستا احتمال غرق شدن شناگران و آسیب دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فراساحل وجود دارد که توصیه می گردد ممنوعیت در شنا و تفریحات آبی و محدودیت در رفت آمد با شناورها سبک و نیمه سنگین و فعالیت های دریایی در دستور کار باشد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 18 و 6 درجه خواهد بود.

و اضافه نمود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1638

به "اصغری: سامانه بارشی جدید در راه است، وزش باد شدید و موج های 3 متری در خزر خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصغری: سامانه بارشی جدید در راه است، وزش باد شدید و موج های 3 متری در خزر خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید