کریستین لاگارد رسما رئیس بانک مرکزی اروپا شد

به گزارش مجله گرافیک، کریستین لاگارد، رئیس سابق صندوق بین المللی پول روز گذشته طی مراسمی رسما ریاست بانک مرکزی اروپا را از ماریو دراگی تحویل گرفت.

کریستین لاگارد رسما رئیس بانک مرکزی اروپا شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک به نقل از نشریه دی سایت، کریستین لاگارد، رئیس سابق صندوق بین المللی پول رسما کار خود به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی اروپا را آغاز کرد. وی به اولین زنی است که به عنوان این سمت برگزیده شده است.

به این ترتیب کریستین لاگارد، رسما مسئولیت خود به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا را آغاز نموده است. ماریو دراگی، سلف وی طی مراسمی در مقر بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت ام ماین مسئولیت ریاست بانک مرکزی را به لاگارد اعطا کرد.

لاگارد اعلام نموده است که می خواهد بر اختلافات در شورای بانک مرکزی اروپا با توجه به سیاست های پولی غلبه کند. وی همچنین اعلام نمود که علاوه بر این می خواهد طیف موضوعات در بانک مرکزی اروپا را به مسائل اجتماعی از جمله مسئله سیاست های اقلیمی و حمایت از زنان گسترش دهد.

وی همچنین تاکید نمود که یک سازماندهی مجدد رهبران و مقامات بانک مرکزی را فعلا در دستور کار ندارد و در ابتدا با همان مشاوران اصلی دراگی کار خواهد نمود. به این ترتیب از سیاست های پولی گرفته تا عرصه ارتباطات در آغاز کار تغییری در مقامات کلیدی بانک مرکزی پیش بینی نمی گردد.

انتظار می رود که در آغاز کار لاگارد به عنوان رئیس بانک نرکزی اروپا اعتراضاتی از طرف جنبش های منتقد جهانی سازی و همچنین جنبش های حمایت از محیط زیست شکل گیرد.

لاگارد اولین زنی است که ریاست بانک مرکزی اروپا را عهده دار شده است. وی بین سال های 2007 و 2011 وزیر دارایی فرانسه و بعد از آن به ریاست صندوق بین المللی پول نائل آمد. وی همچنین به عنوان اولین زنی بود که مسئولیت ریاست صندوق بین المللی پول را بر عهده گرفته بود. جانشین لاگارد در سمت ریاست صندوق بین المللی پول خانم کریستالینا جورجیوای بلغارستانی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 543

به "کریستین لاگارد رسما رئیس بانک مرکزی اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریستین لاگارد رسما رئیس بانک مرکزی اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید