کارت ملی نشان بده، مرغ بگیر!

به گزارش مجله گرافیک، اسماعیل نادری گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم 25 هزار و 950 تومان است و غیر از این تخلف محسوب می شود.

کارت ملی نشان بده، مرغ بگیر!

به گزارش مهر، وی اضافه کرد: مرغ با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار استان در بیشتر فروشگاه ها و شهرستان ها عرضه می شود، اما برخی فروشگاه های مرغ متأسفانه همچنان گران فروشی می کنند با توجه به اینکه مرغ تحت پوشش سامانه رهتاب بین فروشندگان مرغ توزیع می شود در صورت تخلف واحد خرده فروشی، سهمیه مرغ آن قطع می شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه فروشگاه های مرغ تنها از طریق سامانه رهتاب می توانند مرغ خریداری کنند، گفت: فروشندگان متخلف که به دلیل گران فروشی، سهمیه مرغ آن ها قطع می شود دیگر امکان دسترسی به سامانه رهتاب و ثبت سفارش ندارند.

نادری با بیان اینکه در گشت و بازرسی های یک هفته اخیر دسترسی بیش از 10 واحد خرده فروشی مرغ متخلف به سامانه رهتاب قطع شد، گفت: فروشندگان باید مرغ را به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار استان بفروشند و اگر کشتارگاه یا توزیع کننده هم در این زمینه تخلف می کند، فوری به پشتیبانی سامانه رهتاب یا با شماره گیری 124 بازرسی سازمان صمت، تخلفات را گزارش کنند تا با آن ها برخورد شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت و معدن و تجارت با بیان اینکه اصفهان جز معدود استان هایی است که مرغ با نرخ مصوب در بازار عرضه می شود، اضافه کرد: برای کنترل بازار مقرر شد مصرف کنندگان در هنگام خرید کارت ملی ارائه کنند که در سامانه رهتاب ثبت می شود و هر فرد با ارائه کارت ملی می تواند هفته ای 6 کیلوگرم مرغ بخرد و با توجه به ثبت در سیستم بیش از سهمیه امکان خریداری وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1832

به "کارت ملی نشان بده، مرغ بگیر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت ملی نشان بده، مرغ بگیر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید