کارت معافیت رایگان برای سربازان ، چه کسانی معاف می شوند؟

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، کارت معافیت رایگان بعد از خرید سربازی، این موضوع را نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در توییتر خود مطرح کرده است. اما ماجرای کارت معافیت رایگان چیست؟

کارت معافیت رایگان برای سربازان ، چه کسانی معاف می شوند؟

کارت معافیت رایگان برای سربازان

محسن دهنوی، نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در توئیتر درباره خرید خدمت سربازی، نوشت: به منظور رعایت عدالت و حرکت به سربازی حرفه ای در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادم تا فرآیند و ارقام خرید سربازی، اصلاح اساسی شود.

اما آنطور که دهنوی خبر داد ممکن است برخی از مشمولان خدمت سربازی بتوانند کارت معافیت را رایگان بگیرند. او همچنین در توییت خود نوشت: لذا مشمولان متأهل دارای 30 سال سن و حداقل دو فرزند، کارت معافیت به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

البته آنطور که نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 خبر داد این موضوع هنوز در صحن علنی مجلس به تصویب نرسیده است و اجرای آن قطعی نیست.

پیشنهاد کارت معافیت رایگان در حالی بیان شد که سال گذشته تقی مهری، معاون وظیفه عمومی ناجا درباره کسری خدمت گفت: سربازانی که دارای فرزند هستند به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت آنها کسر می شود. یعنی دو فرزند تنها 6 ماه کسری خدمت داشت.

تخفیف در خرید سربازی یا معافیت؟

روز شنبه نیز رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از خرید خدمت سربازی گفت. بر این اساس برخی از مشمولان می توانند با پرداخت 250 تا 600 میلیون تومان سربازی را بخرند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه درباره خرید سربازی گفت: دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت 250 میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ 400 میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ 600 میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود هستند.

اما زارع درباره خدمت سریازی افراد متاهل دارای فرزند گفت: مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از 20 درصد تخفیف تا سقف حداکثر 60 درصد برخوردار می شوند. حالا باید دید کارت معافیت برای متاهلان دارای فرزند رایگان می شود یا فقط در خرید آن تخفیف می گیرند.

خرید سربازی ضد عدالت اجتماعی؟

بعد از انتشار خبر خرید سربازی، برخی از کاربران شبکه های اجتماعی نسبت به آن واکنش نشان دادند. محور واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به خرید سربازی که این طرج مجلس فقط برای ثروتمندان است.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات سابق نیز در توییتی نسبت به ماجرای خرید سربازی نوشت: این مدل قانون(مصوبه کمیسیون تلفیق در بودجه 1401) در خصوص خرید خدمت سربازی مشمولان غایب، ضد عدالت اجتماعی و صرفا همراستا با خواسته سرمایه داران است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2092

به "کارت معافیت رایگان برای سربازان ، چه کسانی معاف می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت معافیت رایگان برای سربازان ، چه کسانی معاف می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید