پاسخ روسیه به احتمال قطع ارتباط با سوئیفت

به گزارش مجله گرافیک، ایرنا نوشت: نماینده روسیه در اتحادیه اروپا گفت که در صورت قطع ارتباط مسکو از سیستم سویفت، این امر برای روسیه فاجعه بار نخواهد بود.

پاسخ روسیه به احتمال قطع ارتباط با سوئیفت

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

ولادیمیر چیزوف نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا روز آدینه به اسپوتنیک گفت: مسکو تهدید واقعی از سوی سیاستمداران غربی در خصوص احتمال قطع ارتباط روسیه از سیستم اطلاعات پرداخت بین بانکی سویفت را احساس نمی کند. حتی اگر این اتفاق بیفتد، یک فاجعه نخواهد بود.

پیش از این الکساندر پانکین معاون وزیرخارجه روسیه به اسپوتنیک گفته بود که قطع ارتباط روسیه از سویفت ممکن است موجب ضررهای مادی و از بین رفتن اعتبار خود سویفت گردد.

ولادیمیر ژاباروف معاون اول رئیس کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه نیز ماه گذشته گفت: اگر مسکو از سویفت جدا گردد، اتحادیه اروپا مجبور است پول نفت را به صورت نقدی در چمدان بپردازد.

وی با بیان اینکه ما برای جایگزینی سویفت از این سیستم نسخه پشتیبان تهیه نموده ایم، توضیح داد: خرید منابع انرژی از ایالات متحده یک و نیم برابر بیشتر برای اروپایی ها هزینه دارد.

سویفت یک سیستم تبادل و پرداخت داده بین بانکی است که بیش از 11 هزار موسسه اقتصادی تقریباً در همه کشورها به آن متصل هستند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1780

به "پاسخ روسیه به احتمال قطع ارتباط با سوئیفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ روسیه به احتمال قطع ارتباط با سوئیفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید