مشعل قدیمی مجسمه آزادی به موزه سپرده شد

به گزارش مجله گرافیک، مشعل قدیمی مجسمه آزادی که تا به الان در داخل پایه این مجسمه نگهداری می شد، به موزه ای در جزیره آزادی انتقال داده شد.

مشعل قدیمی مجسمه آزادی به موزه سپرده شد

مشعل اصلی مجسمه آزادی صاحب خانه تازهی می گردد. این مشعل 1633 کیلوگرمی که به خاطر طلا و مسی که در ساخت آن به کار رفته است، همواره ظاهری درخشان و براق داشت، به خاطر کم طاقتی در برابر شرایط آب و هوایی در سال 1984 با یک مشعل تازه جایگزین شد و از آن موقع تا به حال در پایه مجسمه نگهداری می شد.

اکنون، موقعیتی برای بازدیدکنندگان فراهم شده است که مشعل اصلی مجسمه را با همان شکوه سابق خود در موزه مجسمه آزادی (Statue of Liberty Museum) ببینند که در ماه مه 2019 در لیبرتی آیلند (Liberty Island) باز می گردد. مشعل مذکور به همراه یک مدل از چهره بانوی آزادی هفته گذشته با استفاده از یک کامیون به محل تازه منتقل شد.

داگلاس فلپس که مسئولیت نظارت بر عملیات حمل و نقل این مجسمه را به عهده داشت، می گوید:

انتقال این مشعل، جزء سخت ترین کارهایی که تا به حال انجام داده ایم نیست؛ ولی به طورقطع مهم ترین آن ها است. مجسمه آزادی، نه تنها نماد شهر نیویورک است، بلکه میراث دنیای یونسکو هم است که از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

نام کامل مجسمه آزادی، آزادی روشنگر دنیا است؛ این مجسمه به وسیله فردریک آوگوست بارتولدی (Frédéric Auguste Bartholdi) طراحی و به دست گوستاو ایفل که سازنده برج ایفل پاریس است، ساخته شد.

بانوی آزادی، هدیه ای از طرف فرانسوی ها به ایالات متحده بود تا صدمین سالگرد استقلال خود از بریتانیا را جشن بگیرند؛ ولی البته این بانو با تاخیری ده ساله وارد سرزمین آمریکا شد و گراور کلیولند، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، به صورت رسمی در سال 1886 از آن رونمایی کرد. از آن موقع، این مجسمه به عنوان نماد امیدواری و خوش آمدگویی برای مهاجرینی که از جزیره الیس وارد ایالات متحده می شوند، شناخته می گردد.

جان پیلتزکر، سرپرست بنای یادبود ملی آزادی، می گوید:

مشعل اصلی، یک اثر هنری زیبا و بیانگر آزمان های آمریکایی آزادی و دموکراسی است.

این روحیه نمادین را می توان در تصمیم مقامات آمریکایی در حکاکی شعر غول تازه یا بزرگ تندیس تازه اِما لازاروس روی یک پلاک برنزی و نصب آن داخل طبقه هم کف پایه تندیس مشاهده کرد که موجب شد بانوی آزادی را به نام مادر بیگانگان بخوانند. معروف ترین بیت این شعر می گوید:

به من بدهید، وامانده های خود را، مسکینان خود را، توده های درهم کز نموده خود را، که آرزوی تنفس در آزادی را دارند.

در سال 2017، در حدود 4 و نیم میلیون نفر از جزیره آزادی بازدید کردند. مجسمه موزه آزادی پس از تکمیل، 8000 متر مربع خواهد بود و وسعتی به همین مقدار از تاریخ و پیشینه الهام بخشی و نمادگرایی مجسمه را، هم در ایالات متحده و هم در سرتاسر دنیا، به خود اختصاص خواهد داد. گالری الهام بخشی، که قرار است مجسمه در آن نصب بگردد، پنجره هایی سرتاسری خواهد داشت که بخش هایی از لاور منهتن و به ویژه، مرکز تجاری وان ورلد، از آن قابل مشاهده است.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2072

به "مشعل قدیمی مجسمه آزادی به موزه سپرده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشعل قدیمی مجسمه آزادی به موزه سپرده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید