مشاور امنیت ملی اوباما گزینه احتمالی بایدن برای ریاست C.I.A است

به گزارش مجله گرافیک، یک منبع مطلع مدعی است نامزد حزب دموکرات و پیروز احتمالی انتخابات آمریکا، مشاور امنیت ملی دولت پیشین این کشور را برای تصدی سمت ریاست سیا در نظر دارد.

مشاور امنیت ملی اوباما گزینه احتمالی بایدن برای ریاست C.I.A است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در حالی که هنوز نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی سازمان خدمات عمومی این کشور تایید نشده، جو بایدن نامزد حزب دموکرات و پیروز این انتخابات از نظر رسانه های آمریکایی، در حال چیدن مهره های کابینه خود است.

خبرگزاری رویترز بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) به نقل از یک منبع مطلع نوشت که بایدن، توماس دانیلون مشاور امنیت ملی پیشین دولت باراک اوباما را برای ریاست آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در نظر دارد.

بر این اساس، انتخاب ریاست سیا یکی از چالشی ترین انتخاب های دولت احتمالی بایدن است، زیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا، به مدت چهار سال این سازمان را متهم کرد که بخشی از دولت پنهان برای تضعیف کردن اوست.

به نوشته رویترز، بایدن که احتمالا در تاریخ بیستم ژانویه 2021 وارد دفتر ریاست جمهوری می شود، همچنین مایکل مورِل را که در زمان دولت اوباما دو بار عهده دار سِمت معاونت و سرپرستی سیا بود، برای تصدی پست ریاست این آژانس امنیتی در نظر دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ سوم نوامبر 2020 (13 آبان) برگزار گشت و علیرغم آنکه رسانه های آمریکایی گزارش کردند که بایدن با بیش از 270 آراء الکترال، بعنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا برگزیده شده است، اما ترامپ هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته است و بار ها تأکید کرده است که نامزد دموکرات ها با تقلب و تخلف انتخاباتی پیروز شده است.

پیش از این نیز گفته شده بود بایدن، میشل فلورنوی را به عنوان گزینه تصدی سمت ریاست سازمان تروریستی پنتاگون در نظر دارد، کسی که به داشتن مواضع ضد ایرانی معروف است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1445

به "مشاور امنیت ملی اوباما گزینه احتمالی بایدن برای ریاست C.I.A است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور امنیت ملی اوباما گزینه احتمالی بایدن برای ریاست C.I.A است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید