عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد

به گزارش مجله گرافیک، تهران- خبرنگاران- سفیر عمان در واشنگتن گفت: اگر ایران و آمریکا بر مؤثر بودن میانجیگری عمان باور داشته باشند، مسقط برای حل تنش دو طرف آمادگی دارد.

عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش مجله گرافیک، حنینه المغیری بامداد پنجشنبه در مصاحبه با تارنمای آمریکایی المانیتور اضافه کرد: در سال 2013 عمان میانجیگر مذاکرات هسته ای میان ایران و آمریکا نبود بلکه تنها محل این مذاکرات را تأمین کرد.

وی با اشاره به روابط محبت آمیز عمان با دولت های ایران و آمریکا گفت: ما می توانیم بار دیگر نقشی در حل تنش به وجود آمده میان دو کشور داشته باشیم.

سفیر عمان در آمریکا به ویژگی های سیاست خارجه مسقط پرداخت و گفت: یکی از اصول اصلی سیاست خارجه عمان، عدم دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه است.

المغیری توضیح داد: از دیگر اصول سیاست خارجه عمان می توان به نقش میانجیگری در حل بحران های منطقه ای اشاره نمود.

وی در باره روابط مسقط - تهران گفت: ایران یکی از همسایگان خوب عمان است و ما دارای روابط خوب و پسندیده ای با این کشور هستیم؛ عمان با همین سیاست توانست در سال 2009 کوهنوردان آمریکایی بازداشت شده در ایران را آزاد کند.

سفیر عمان در آمریکا اضافه کرد: پس از آزادی کوهنوردان آمریکایی، تا کنون شهروندان زیادی از آمریکا برای همیاری عمان در آزادی بستگان آنان به دفتر من مراجعه نموده اند.

شبس**9473**1613

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 209

به "عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید