عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد

تهران- خبرنگاران- سفیر عمان در واشنگتن گفت: اگر ایران و آمریکا بر مؤثر بودن میانجیگری عمان باور داشته باشند، مسقط برای حل تنش دو طرف آمادگی دارد.

عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، حنینه المغیری بامداد پنجشنبه در مصاحبه با تارنمای آمریکایی المانیتور اضافه کرد: در سال 2013 عمان میانجیگر مذاکرات هسته ای میان ایران و آمریکا نبود بلکه تنها محل این مذاکرات را تأمین کرد.

وی با اشاره به روابط محبت آمیز عمان با دولت های ایران و آمریکا گفت: ما می توانیم بار دیگر نقشی در حل تنش به وجود آمده میان دو کشور داشته باشیم.

سفیر عمان در آمریکا به ویژگی های سیاست خارجه مسقط پرداخت و گفت: یکی از اصول اصلی سیاست خارجه عمان، عدم دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه است.

المغیری توضیح داد: از دیگر اصول سیاست خارجه عمان می توان به نقش میانجیگری در حل بحران های منطقه ای اشاره نمود.

وی در باره روابط مسقط - تهران گفت: ایران یکی از همسایگان خوب عمان است و ما دارای روابط خوب و پسندیده ای با این کشور هستیم؛ عمان با همین سیاست توانست در سال 2009 کوهنوردان آمریکایی بازداشت شده در ایران را آزاد کند.

سفیر عمان در آمریکا اضافه کرد: پس از آزادی کوهنوردان آمریکایی، تا کنون شهروندان زیادی از آمریکا برای همیاری عمان در آزادی بستگان آنان به دفتر من مراجعه نموده اند.

شبس**9473**1613

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 28 تیر 1398 شناسه مطلب: 209

به "عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان برای میانجیگری میان ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید