تاسیس دفتر تبلیغ پالم مالزی در ایران

به گزارش مجله گرافیک، معاون وزیر کشاورزی مالزی از ایجاد دفتر پالم در ایران با هدف توسعه و آنچه برطرف سوء تفاهم درباره پالم خواند اطلاع داد.

تاسیس دفتر تبلیغ پالم مالزی در ایران

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی باشگاه خبرنگاران خبرنگاران پویا، بر اساس ورود هیئت تجاری از کشور مالزی وزیر کشاورزی این کشور نیز به همراه هیئتی به ایران آمده است تا شرایط صادرات این محصول به ایران را بهبود بخشد و بر حجم آن بیفزاید.

در این ارتباط سفارت مالزی برنامه ای در محل هتل اسپیناس تهران برگزار نموده بود تا وزرای دو کشور با یکدیگر ارتباطات و گفت وگوی دوجانبه داشته باشند اما این مراسم به دلایل نامعلوم برگزار نشد و معاون وزیر کشاورزی مالزی و مدیر کل دفتر پالم وزارت کشاورزی مالزی در این مراسم حضور یافتند و به سؤالات خبرنگاران بدون حضور وزرا پاسخ دادند.

مالزی برای برطرف نگرانیها که درباره مصرف پالم در ایران وجود دارد قصد دایر کردن یک دفتر درباره پالم در ایران را دارد و درباره آن به تبلیغ بپردازد.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور ایران در سفری که به کشور مالزی داشت در مصاحبه ای مشترک با رئیس جمهور مالزی گفت که آمادگی لازم برای توسعه همکاریها در بخش کشاورزی با این کشور شرق آسیا وجود دارد.

داتوک ناگاراجان معاون وزیر کشاورزی کشور مالزی، در مراسمی که توسط سفارتخانه این کشور در تهران برگزار شده بود، اظهار کرد: ما به درخواست آقای روحانی رئیس جمهور ایران برای توسعه همکاریها در بخش کشاورزی و برطرف سوء تفاهمات درباره روغن پالم به ایران آمده ایم.

وی افزود: روابط ایران و مالزی از گذشته مناسب بوده و این روابط روز به روز در حال افزایش است.

معاون وزیر کشاورزی کشور مالزی با بیان اینکه روغن پالم، روغن بدی به حساب نمی آید، گفت: 80 درصد روغن مصرفی کشور مالزی را روغن پالم تشکیل می دهد و ما هر روز از این روغن استفاده می کنیم.

ناگاراجان توضیح داد: روغن پالم در صنایع لبنی کشورهای مختلف استفاده می گردد و کارخانه ها و تولیدکنندگان مکلف به الصاق برچسب بر روی محصولات خود هستند اما اگر این کار در کشور شما صورت نمی گیرد ما مقصر نیستیم. روغن پالم یکی از مناسب ترین روغنها برای سرخ کردن است که علاوه بر ایران به سایر کشورها از جمله کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر می گردد و ما توانسته ایم 5 میلیون پوند به اروپا صادرات داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگاران که در امسال چه میزان قصد صادرات روغن پالم به ایران دارید، گفت: اکنون نمی توانم رقمی برای این موضوع اعلام کنم اما امیدواریم که میزان صادرات ما در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته باشد.

معاون وزیر کشاورزی کشور مالزی افزود: در سال گذشته 443 هزار تن روغن پالم به ایران صادر کردیم و صادرات ما از سال 2013 به ایران آغاز شده است.

ناگاراجان درباره اینکه چه تفاهماتی با ایران درباره صدور روغن پالم به ایران امضاء کردید، گفت: امروز قراردادی میان وزرای دو کشور در این باره به امضا نرسید و بعید به نظر می رسد که قراردادی در این خصوص منعقد گردد اما ما به دنبال برطرف سوء تفاهمات موجود در ایران درباره روغن پالم هستیم.

وی انتها صحبتهای خود گفت: روغنی که به ایران صادر می گردد همان روغنی است که به کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر می گردد و استانداردهای بین المللی و یکسانی برای آن رعایت می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 535

به "تاسیس دفتر تبلیغ پالم مالزی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس دفتر تبلیغ پالم مالزی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید