ضرورت تحکیم همکاری های حمل و نقلی و زیرساختی ایران و عمان

به گزارش مجله گرافیک، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان با اشاره به روابط برادرانه و نزدیکی جغرافیایی دو کشور ایران و عمان، بر ضرورت تقویت و تحکیم همکاری های حمل و نقلی و زیرساختی و ارائه تسهیلات در جهت توسعه حجم روابط دو کشور تاکید نمود.

ضرورت تحکیم همکاری های حمل و نقلی و زیرساختی ایران و عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله گرافیک به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در این دیدار با تأکید بر این موضوعات، اضافه نمود: یکی از محورهای اصلی توسعه مناسبات دو کشور، فعال سازی موافقتنامه عشق آباد و همکاری عمان در کوریدور شمال-جنوب با هدف استفاده از ظرفیت های بندری و ریلی دو کشور و دستیابی به بازار آسیای میانه است.

به یک رابطه راهبردی و برد-برد فکر می کنیم

وی به ظرفیت های کشورمان از جمله شهرهای چابهار و بندرعباس به دلیل پیوند عاطفی و تاریخی مردم آن منطقه با عمان اشاره نمود و گفت: گسترش روابط با همسایگان صندلی ویژه ای در سیاست عالی جمهوری اسلامی ایران دارد و ما به یک رابطه راهبردی و برد-برد فکر می کنیم.

از هر راهکاری برای گسترش مناسبات استقبال می کنیم

وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از حضور هیأت ایرانی در مسقط، گفت: سیاست عمان توسعه روابط با همسایگان به ویژه جمهوری اسلامی ایران است و ما از هر راهکاری برای گسترش مناسبات استقبال می کنیم.

احمد بن محمد الفطیسی با اشاره به امکانات زیرساختی کشورش در زمینه برقراری خطوط حمل و نقل هوایی و دریایی، اعلام کرد: هم اکنون خط های هوایی مختلفی میان دو کشور برقرار است و ضروری است در حوزه دریایی نیز فعالان تجاری فعالیت بیشتری داشته باشند.

آمادگی عمان برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای چابهار

وی همچنین ضمن دعوت از سرمایه گذاران ایرانی برای شرکت در مناقصات زیرساختی این کشور، برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای چابهار اعلام آمادگی کرد.

لازم به ذکر است، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه امروز (چهارشنبه) در مسقط با احمد بن محمد الفطیسی - وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان - دیدار و مصاحبه کرد.

در این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران و مسئولان عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند، دو طرف درباره همکاری های دوجانبه و گسترش روابط بازرگانی، صنعتی و حمل و نقل دریایی و هوایی رایزنی کردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که ریاست کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان را بر عهده دارد، به همراه هیأتی از مسئولان عالی نهادهای تجاری، صنعتی و دریایی برای سفری دو روزه و دیدار با مقامات عمانی به مسقط رفته است.

کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان، مهرماه آینده در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 237

به "ضرورت تحکیم همکاری های حمل و نقلی و زیرساختی ایران و عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تحکیم همکاری های حمل و نقلی و زیرساختی ایران و عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید