ساخت کارخانه ایرانی فراوری روغن در عمان، مذاکره با قطری ها برای سرمایه گذاری مشترک

به گزارش مجله گرافیک، رئیس بنیاد مستضعفان از سرمایه گذاری مشترک ایران با عمان و قطر جهت راه اندازی واحدهای فراوری در این کشورها اطلاع داد و گفت: میزان صادرات شرکت های بنیاد در سال 96 نسبت به سال 95 بالغ بر 48 درصد رشد داشته است.

ساخت کارخانه ایرانی فراوری روغن در عمان، مذاکره با قطری ها برای سرمایه گذاری مشترک

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار مالی مجله گرافیک، محمد سعیدی کیا در جمع مجله گرافیک با اشاره به دیدار با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: در این دیدار رهبری تاکید کردند برای توسعه فعالیت های مالی ایران در خارج کشور ضروری است شناخت بیشتری از اقدامات اجرا شده در خارج داشته باشیم، به همین دلیل نیز نشست روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با مدیران بنیاد مستضعفان برگزار گردید.

وی با بیان این که بنیاد مستضعفان کمتر برای نمایندگی ایران در خارج کشور شناخته شده است، توضیح داد: یکی از اهداف ما این بود که از مجموعه توانمندی ها و امکانات سایر کشورها در رابطه با صادرات و سرمایه گذاری در خارج کشور که می تواند وجود داشته باشد از اطلاعات و رهنمودهای سفرا استفاده کنیم.

وی اضافه نمود: امیدواریم توسعه صادرات را به عنوان یکی از بندهای مهم مالی مقاومتی را در کارهای بنیاد مستضعفان توسعه دهیم. در سه سال گذشته برنامه صادرات قویا دنبال شده است به طوریکه میزان صادرات در سال 95 نسبت به سال 94 بالغ بر 43 درصد و سال 96 در مقایسه با سال 95 نیز 48 درصد رشد صادرات داشته ایم.

وی یادآور شد: بنیاد در زمینه کشاورزی، دامداری، سیمان و فولاد توانمندی های خیلی بالایی دارد، 13 درصد سیمان کشور توسط بنیاد فراوری می گردد ضمن این که زنجیره کامل فراوری فولاد به تدریج در حال تکمیل است.

رئیس بنیاد مستضعفان با یادآوری فعالیت این نهاد در حوزه گردشگری و صنایع غذایی، گفت: باید برای تداوم صادرات سرمایه گذاری های مشترک با کشورها دیگر داشته باشیم. در بخش روغن و روانکاوها توانمندی های زیادی داریم به طوریکه هم اکنون در حال ساخت کارخانه مشارکتی فراوری روانکاو، فولاد وسیمان در عمان هستیم.

سعیدی کیا با تاکید براین که در کشورهایی مانند عراق، عمان و..شرکت توانمند در بخش کارهای چوبی در حال فعالیت است ضمن این که در این زمینه مذاکراتی با قطری ها در جریان است، اظهار کرد: حدود 50 شرکت بنیاد به سایر کشورها صادرات دارند و هم آکنون 32 شرکت بنیاد مستضعفان بالای یک میلیون یورو صادرات دارند.

وی با بیان این که صادرات شرکت ها هم اکنون 750 میلیون یورو است که با احتساب گردشگری بیش از 900 میلیون یورو است، ادامه داد: شرکت های بنیاد مستضعفان به 32 کشور صادرات بالای یک میلیون یورویی دارند و در حال توسعه بازارهای صادراتی هستیم.

وی در مورد تحریم ها نیز گفت: یکی از کارهایی که می توان در این رابطه انجام داد همین بخش اقتصاد و توسعه صادرات است. وقتی با سایر کشورها سرمایه گذاری مشترک داشته باشیم می توانیم فضاهای جدیدی را برای مقابله با تحریم باز کنیم. وقتی بعضی کشورها ما را تحریم می نمایند باید بدانیم که اینها همه جهان نیستند، کشورهای زیادی آمادگی همکاری با ایران را دارند. باید رابطه مالی را با این کشورها تقویت کنیم که پشتوانه رابطه خوب سیاسی ایران باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 572

به "ساخت کارخانه ایرانی فراوری روغن در عمان، مذاکره با قطری ها برای سرمایه گذاری مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کارخانه ایرانی فراوری روغن در عمان، مذاکره با قطری ها برای سرمایه گذاری مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید