رتبه اول پرفروش های کریسمس برای اولین بار به یک نویسنده کتاب اولی رسید

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، ریچارد عثمان، مجری تلویزیون انگلیس با اولین داستانش تحت عنوان باشگاه قتل پنج شنبه پیروز شد اولین نویسنده کتاب اولی شود که در رتبه یک پرفروش های کریسمس قرار می گیرد. حدود 135 هزار نسخه از رمان معمایی عثمان به فروش رفته است.

رتبه اول پرفروش های کریسمس برای اولین بار به یک نویسنده کتاب اولی رسید

مؤسسه نیلسن بوک اسکن گفت عثمان در این فهرست پیروز شد کتاب سرزمین موعود نوشته باراک اوباما و اولین داستان غیر هری پاتری رولینگ را کنار بزند.

باشگاه قتل پنج شنبه عثمان، که قصه چهار دوست پس از هفتاد سالگی را نشان می دهد که به صورت هفتگی با هم ملاقات می کنند تا معمای قتل های حل نشده را حل نماید، در ماه سپتامبر هم در صدر آثار پرفروش هفته قرار گرفت.

چهل و پنج هزار نسخه از رمان ریچارد عثمان فقط در سه روز اول پس از انتشار به فروش رفت تا سریع ترین فروش یک کتاب جنایی از نویسنده کتاب اولی در بخش بزرگسال را به خود اختصاص دهد. همچنین فروش آن در گروه اولین داستان نویسنده در بخش بزرگسال جایگاه دوم از آغاز ایجاد گروه آمار فروش معتبر نیلسن بوک اسکن را به دست آورده بود.

سرزمین موعود تا به امروز حدود 67 هزار نسخه به فروش رفته است که نشان از فاصله زیاد کتاب اوباما با بودن نوشته میشل اوباما دارد که دو سال پیش منتشر شد و در صدر فهرست پرفروش های کریسمس در بریتانیا قرار گرفت.

آخرین داستان بزرگسالی که در رتبه نخست قرار گرفت داستان نماد گمشده نوشته دن براون در سال 2009 بود.

عثمان در رقابت پرفروش ها دیوید ویلیامز را هم شکست داد که در چهار کریسمس گذشته سه بار در رتبه نخست قرار گرفته است. آخرین کتاب ویلیامز تحت عنوان رمزی به نام موز برای بچه ها نوشته شده است و در میانه جنگ جهانی دوم رخ می دهد. رمزی به نام موز حدود 55 هزار نسخه به فروش رفته است.

مدیر مؤسسه تحقیقاتی نیلسن بوک اسکن درباره پیروزیت عثمان گفت: به ریچارد عثمان برای به دست آوردن جایگاه نخست تبریک می گویم و منتظر آثار بعدی او هستیم.

این خبر در حالی منتشر شد که کتابفروشی های زیادی به دلیل فشار اقتصادی در دوره کرونا مجبور به تعطیلی شدند یا در دوره قرنطینه فعالیت خود را متوقف کردند. سال گذشته 270 میلیون برای خرید آثار چاپی از طرف مردم هزینه شد. این در حالی است که امسال فقط 90 میلیون برای خرید آثار چاپی وارد حساب کتابفروشان شد.

مجله بوک سِلِر نوشت: هفته منتهی به کریسمس اغلب ارزشی بین 60 تا 90 میلیون پوند در بخش فروش دارد اما اگر امسال بسیاری از کتابفروشی ها بسته نمی شدند این مقدار می توانست به صد میلیون پوند هم برسد.

سخنگوی کتابفروشی واتراستونز هم می گوید بستن کتابفروشی ها در قرنطینه جدید خیلی ناامیدکننده بود و تأثیر زیادی بر روی این صنعت حتی در شعبه های دیگر واتراستونز داشت.

سم فیشر از کتابفروشی فیشر در لندن می گوید قرنطینه هم تأثیر بدی بر فروش داشت. امسال نصف سال گذشته از فروش کتاب درآمد داشتیم: احمقانه است. دو ساعت قبل از قرنطینه به ما اطلاع دادند که باید کتابفروشی را ببندیم. به همین دلیل اصلاً زمانی برای برنامه ریزی نداشتیم.

فهرست ده اثر پرفروش کریسمس در بریتانیا به شرح زیر است:

باشگاه قتل پنج شنبه نوشته ریچارد عثمان

سرزمین موعود نوشته باراک اوباما

رمزی به نام موز نوشته دیوید ویلیامز

مقداری نوم: سریع و آسان نوشته کِی فتراستون و کیت آلیسنون

پسر، قاطر، روباه، و اسب نوشته چارلی مکیسای

کتاب رکوردهای گینس

شاگی بِین نوشته داگلاس استوارت

ایکاباگ نوشته جی. کی. رولینگ

کننده زندگی نوشته دیوید جیسون

زندگی در سیاره ما نوشته دیوید آتنبورو

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1505

به "رتبه اول پرفروش های کریسمس برای اولین بار به یک نویسنده کتاب اولی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه اول پرفروش های کریسمس برای اولین بار به یک نویسنده کتاب اولی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید