رئیس انستیتو پاستور: تا 2سال دیگر باید ماسک زد

به گزارش مجله گرافیک، در همه جای جهان، در خوشبینانه ترین شرایط، حتی برای شرکت های آلمانی، هندی، آمریکایی، چینی و انگلیسی که به واکسن دست پیدا کرده اند، مردم باید حداقل تا دو سال ماسک بزنند و مراقب باشند، چراکه با تولید انبوه واکسن هم می توان در سال اول، واکسن مورد نیاز فقط 20درصد از جمعیت کل جهان را تهیه کرد.

رئیس انستیتو پاستور: تا 2سال دیگر باید ماسک زد

به گزارش جام جم، علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: در حال حاضر مردم باید یک سال ونیم تا دو سال، سبک زندگی این روز های خود (رعایت پروتکل ها) را تغییر ندهند. یعنی همچنان باید ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت و به پروتکل ها توجه کنند. به یاد داشته باشید که در همه جای جهان، در خوشبینانه ترین شرایط، حتی برای شرکت های آلمانی، هندی، آمریکایی، چینی و انگلیسی که به واکسن دست پیدا کرده اند، مردم باید حداقل تا دو سال ماسک بزنند و مراقب باشند، چراکه با تولید انبوه واکسن هم می توان در سال اول، واکسن مورد نیاز فقط 20درصد از جمعیت کل جهان را تهیه کرد.

او درباره اولویت های دریافت واکسن کرونا هم گفت: کادر درمان که با بیماران در ارتباط هستند، در اولویت هستند. گروه های دیگری هم هستند که قبل از همه باید واکسن کرونا بزنند؛ افرادی که بیماری خاص دارند؛ افرادی که بیماری زمینه ای دارند و سن شان هم بالاست؛ بچه ها و زنان باردار هم کسانی هستند که باید قبل از همه، واکسن کرونا تزریق کنند.

بیگلری درباره پیش بینی خود از نتایج تست انسانی واکسن کرونا هم گفت: در کار های علمی پیش بینی، کار خیلی سختی است. مهم این است که ما از همه راه های ممکن، در حال تلاش برای رسیدن به واکسن هستیم. موفقیت پروژه های ما خیلی زیاد است؛ بنابراین به دستیابی به واکسن، خیلی امیدواریم.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1426

به "رئیس انستیتو پاستور: تا 2سال دیگر باید ماسک زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس انستیتو پاستور: تا 2سال دیگر باید ماسک زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید