دیپلمات های روسیه از کشورهای حوزه بالتیک اخراج شدند

به گزارش مجله گرافیک، ایرنا نوشت:کشورهای حوزه بالتیک شامل لتونی، لیتوانی و استونی از اخراج دیپلمات های روسی از کشورهای خود به نشانه همبستگی با کشور چک که 20 دیپلمات آن کشور از روسیه اخراج شده است، خبر دادند.

دیپلمات های روسیه از کشورهای حوزه بالتیک اخراج شدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ریانووستی، وزارت امور خارجه لیتوانی روز آدینه در بیانیه ای بیان کرد: لیتوانی به نشانه همبستگی با چک، دو دیپلمات سفارت روسیه در ویلنیوس را اخراج می نماید.

در بیانیه دستگاه دیپلماسی لیتوانی آمده است : وزارت خارجه این کشور نماینده سفارت روسیه در ویلنیوس را احضار نموده و یادداشت با مضمون عنصر نامطلوب بودن دو تن از کارکنان این سفارتخانه به وی تسلیم کرد.

ادگار رینکویچ وزیر خارجه لتونی کشور دیگر حوزه بالتیک نیز امروز بیان کرد که کشورش به نشانه همبستگی با متحدان چک خود در رابطه با نقض کنوانسیون روابط دیپلماتیک ازسوی روسیه، یک نفر از دیپلمات های روسی در ریگا را اخراج می نماید.

همچنین وزارت خارجه استونی نیز در بیانیه ای بیان کرد که یک نفر از اعضای سفارت روسیه در تالین عنصر نامطلوب شناخته شده که باید خاک استونی را ترک کند.

در همین حال امروز ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در خصوص اخراج دیپلمات های روسی از کشورهای حوزه بالتیک گفت که دولت های این کشورها شک نداشته باشند که مسکو به اقدام ها پاسخ خواهد داد.

در اکتبر 2014(آبان 1383) چندین انفجار در یک کارخانه مهمات سازی منطقه وربتیچ در جنوب شرقی پراگ پایتخت جمهوری چک را به لرزه درآورد.

این انفجار منجر به کشته شدن دو کارمند یک شرکت خصوصی شد.

روسیه هر گونه نقش این کشور در حادثه انفجار در انبار مهمات در منطقه وربتیچ را رد نموده و آن را ادعای بی اساس خوانده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1739

به "دیپلمات های روسیه از کشورهای حوزه بالتیک اخراج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات های روسیه از کشورهای حوزه بالتیک اخراج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید