داستان های ترسناک درباره برخی عمارت های قدیمی

به گزارش مجله گرافیک، اگرچه بسیاری از مکان های ترسناک معروفیت خود را مدیون شایعات خرافی هستند؛ اما گاهی عمارت های حقیقی با داستان های ترسناک واقعی، حضور خود را به رخ می کشند.

داستان های ترسناک درباره برخی عمارت های قدیمی

باید بپذیریم که علی رغم انکار عده ای، اغلب مردم از وجود خانه های تسخیر شده و داستان های عجیب و ترسناکی که حول وجودشان شکل گرفته است، با روی باز استقبال می کنند.

هرچه حوادث پیشین رخ داده در این خانه ها غم انگیزتر بوده و حضور ارواح ترسناک تر جلوه کرده باشد، میل بازدید و حضور در این مکان ها نیز شدیدتر می گردد. با این حال بهتر است خود را فریب ندهیم، چراکه در بسیاری از موارد اگرچه فکر ما با تأسی از دنیای فیلم های ژانر وحشت انتظار حضور ارواحی به شدت خشن و بد طینت را دارد که با فریاد ساکنان را از خانه بیرون می کنند، اما در واقعیت بیشتر این اتفاقات در حد داستان به جای مانده و به ندرت به شکلی واقعی تجربه شده اند.

به همین سبب مروری کوتاه خواهیم داشت بر تعدادی از خانه های این چنینی که گذشته و حال شان با نام و حضور ارواح پیوندی تنگاتنگ پیدا کرده و عاملی برای جلب توجه و معروفیت هرچه بیشتر آن ها شده است.

خانه آدام توروگود، ویرجینیا بیچ

تاریخ ساخت خانه آدام توروگود (Adam Thoroughgood House) در استان ویرجینیا به سال 1720 بازمی گردد، هر چند در گذشته این خانه را بسیار قدیمی تر می دانستند. این خانه روستایی آجری عجیب و جالب توجه، زمانی متعلق به یک تاجر و کشاورز پیروز در زمینه کشت تنباکو یعنی آدام توروگود بوده است.

در خلال بیش از سه قرنی که از عمر این خانه گذشته، تاریخچه آن از وقوع رویدادهای مهم و جالب توجهی تهی است، اما با این حال ظاهرا ارواح ساکن این خانه قدیمی چندان از آرامش لذت نبرده و به هر شکل ممکن حضور خود را به رخ ساکنان کشانده اند.

دو تجسم مهمی که به کرات در این خانه رؤیت شده و باعث به معروفیت رسیدن آن شده اند، متعلق به یک زن و یک مرد هستند که هر دو با شکل و شمایلی شبیه به مردمان قرن هجدهم پیش چشم افراد ظاهر شده اند. شبح زن معمولا در حال حمل کردن شمعدان دیده شده است، این در حالی است که مرد به سادگی از یک اتاق به اتاق دیگر می رود، گویی در پی چیزی می گردد. ظاهرا یک بار در حضور تعداد بسیاری از بازدیدنمایندگان ناگهان اسباب و اثاثیه خانه بدون هیچ علت منطقی به جنب و جوش افتاده اند، گویی روح در آن ها دمیده شده است.

قلعه مانرسا، بندر تاوزند، واشنگتن

با الهام از سبک احداث قلعه یا همان شاتوهای عصر رنسانس در فرانسه، قلعه مانرسا (Manresa Castle) در سال 1892 در استان واشنگتن احداث شد. در ابتدا قرار بود که از این قلعه به عنوان هتل استفاده گردد، اما ظاهرا این تجارت در میان اعضای خانواده مالک قلعه چندان مورد توجه قرار نگرفته و در نهایت این بنا محل زندگی اعضای این خانواده شد. بعد از مرگ مالک اصلی، برای چندین دهه این عمارت خالی از سکنه و متروکه باقی ماند تا اینکه در نهایت به عنوان یک مدرسه فرقه مسیحی عیسویون (انجمن عیسی) مورد استفاده قرار گرفت. اما به هر حال چرخ روزگار چرخید و این ملک پایان به همان چیزی تبدیل شد که از ابتدا برای آن در نظر گرفته شده بود.

اما داستان رویدادهای عجیب این خانه چیست؟ ظاهرا در داخل خانه بیشتر وسایل الکتریکی به صورت کاملا اتوماتیک روشن و خاموش شده و درها به میل خود باز و بسته می شوند. در این میان به نظر می رسد طبقه سوم، بیش از هر بخش دیگر این عمارت در تسخیر ارواح است. صدای راه رفتن و اصوات عجیب و ماورایی اغلب در این طبقه به گوش می رسد. همچنین یکی از اتاق های این ملک بیش از بقیه محل وقوع فعالیت های ماورایی است. تجسمی از یک زن اغلب در این بخش مشاهده شده است، شبحی که به ویژه دوست دارد به سمت افراد رفته و ناگهان بی علت چیزها را در اطرف آن ها به حرکت کردن وادارد. او اغلب در حمام آواز می خواند.

اتاق ناهار خوری، عبادتگاه قدیمی و یک محوطه ناهار خوری نیز درگیر این فعالیت ها هستند، البته آن ها از طریق روح همسر مالک این عمارت تسخیر شده اند. گزارش شده که گاهی لیوان ها ناگهان آغاز به لرزیدن و بهم خوردن کرده و حتی گاهی از شدت ضربه خرد می شوند.

عمارت آن استِریت، بندر تاوزند، واشنگتن

عمارت آن استِریت (Ann Starrett) یک عمارت دوست داشتی است که در سال 1899 و به سبک ویکتوریایی احداث شد. این خانه از طریق فردی به نام جرج استریت برای همسر جدیدش آن تهیه و تدارک دیده شد.

آن ها در این عمارت سال ها با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کردند و مدت ها پس از مرگ شان نیز این خانه در تملک این خاندان باقی ماند. اما این عمارت را باید محلی مناسب و جالب توجه برای نمایش فعالیت های ماورایی و عجیبی دانست که شماری از آن ها مستقیما به ارواح جرج و آن نسبت داده می شوند.

با این حال این دو تنها ارواح ساکن این ملک نیستند. ظاهرا روح پرستاری که آن ها برای مراقبت از تنها فرزندشان ادوارد استخدام کرده بودند نیز همراه آن ها در این عمارت حضور دارد. روح جرج و آن در گوشه و کنار خانه مشاهده شده، اما روح پرستار هم مشاهده و هم احساس شده است. او معمولا شاد است، اما گاهی می تواند نسبت به بعضی از افراد کمی پرخشگر باشد. روح این پرستار به عنوان عامل اصلی افتادن تصاویر از دیوار، ورق زدن کتاب ها و همچنین ایجاد یک نقطه سرد در خانه شناخته می گردد.

عمارت موریس جامل، نیویورک سیتی

عمارت موریس جامل (Morris-Jumel) در نیویورک را باید یک از مکان های مهم در تحولات تاریخی رخ داده در زمان انقلاب آمریکا دانست. این خانه در سال 1765 از طریق یک افسر ارتش بریتانیا ساخته شد، مردی که بعدها نقشی مهم در جنگ های این انقلاب مهم ایفا کرد. حتی گفته می گردد که در برهه ای از زمان، جرج واشنگتن از این ملک به عنوان مقر اصلی خود استفاده کرده است.

به همین علت چندان عجیب نیست که شاهد فعالیت ارواحی خستگی ناپذیر در این ملک هستیم. افرادی که بارها در این عمارت مشاهده شدند و بر اساس شواهد موجود، به نظر می رسد متعلق به همان دوره یا چند دهه بعد از آن باشند. مالک بعدی این ملک زنی به نام الیزا جامل (Eliza Jumel) بود که ظاهرا هم روح او و هم روح دو همسرش نیز در این خانه به حضور خود ادامه داده اند.

البته ملاقات با ارواح ساکن این ملک باعث ترس و وحش افراد شده و دست کم تا به امروز دو قربانی برجای گذاشته است. مثلا یکبار یکی از بازدیدنمایندگان وقتی سربازی را دید که از یک نقاشی دیواری بیرون می آید، از شدت وحشت بیهوش شد. از سوی دیگر یکی دیگر از بازدیدنمایندگان با دیدن یکی از ارواح ساکن خانه دچار حمله قلبی شد.

قلعه سوئر، کانزاس سیتی

قلعه سوئر (Sauer Castle) در سال 1871 از طریق آنتون سائر ساخته شد که اصالتا اهل استرالیا بود. این خانه زیبا در استان کانزاس اما هم اکنون مدت ها است که متروکه شده و از دوران باشکوهش فاصله گرفته است. البته این سرنوشت چیز عجیبی نیست، آن هم برای خانه ای که به واقع محل وقوع رویدادهای ناخوشایندی تلخی بود.

برای چندین نسل این عمارت در تملک اعضای این خانواده بود و در عین حال بسیاری از تراژدی های خانوادگی که گریبان این خانواده نگونبخت را گرفت، در همین عمارت به وقوع پیوستند. دو نفر در این خانه دست به خودکشی زدند، نفر بعدی دخترکی کوچک بود که در استخر واقع در این ملک غرق شده و جان داد. بد نیست بدانید مالک اصلی هم در همین خانه دار فانی را وداع گفت.

با این همه مرگ و میر، فضای این خانه چندان روی صلح و آرامش را به چشم ندیده است، در عوض بستری مناسب فراهم شده تا فعالیت های ماورایی و غیر قابل توضیح ابراز وجود کنند. اغلب در این مکان صداهای ماورایی و عجیب به گوش می رسند، خنده هایی که در فضا می پیچید، فریادها و صدای ناله و گریستن، در حالی که درها خود به خود باز و بسته می شوند. عده ای حتی ادعا کردند که حین حضور در این ملک احساس می کردند کسی به آن ها چشم دوخته است، اشیا خود بخود تکان خورده اند، یا به صورت کاملا ناگهانی و با خشونت به سمت آن ها پرتاب شدند.

خانه وودراف، ممفیس

عملیات ساخت خانه وودراف (Woodruff Fontaine House) در سال 1871 به اتمام رسید، در آن زمان این خانه برای تاجری محلی به نام آموس وودراف (Amos Woodruff) در ممفیس تنسی ساخته شد. بعدها دختر او مولی (Mollie) در همین خانه ازدواج کرده و در تمام طول دوران زندگی در این ملک اقامت داشت. اکنون به نظر می رسد او حتی پس از مرگ نیز دست از این ملک نکشیده و همچنان به حضور خود در آنجا ادامه داده است.

روح مولی بارها و بارها در این مکان دیده شده است. او گاهی حتی خود را به افراد نشان داده است و از آن ها درخواست کرده که چیدمان مبلمان منزل را دوباره به حالت سابق برگردانند. اگر کسی روی تخت سابق مولی بنشیند، به شکلی حضور او را احساس خواهد کرد. با این حال باید بدانید که مولی روحی مهربان با رفتاری محبت آمیز است، خصوصیاتی که در خصوص دیگر روح ساکن این عمارت صدق نمی کند.

روح دوم ظاهرا از آن مردی است که اخلاق چندان مناسبی ندارد. او معمولا با حسی از دشمنی و عداوت با بازدیدنمایندگان روبرو شده و حتی یک مرتبه تلاش کرد گردنبند زنی را از او بدزدد!

کاخ صورتی، لوئیزویل

واقعیت این است که برخلاف بسیاری از داستان های تسخیر املاک از طریق ارواح ناراضی و خشن، داستان کاخ صورتی (Pink Palace) با حضور روحی دوست داشتنی رنگ و بویی دلپذیر به خود گرفته است. روحی که این حقیقت را نشان می دهد که بعضی از ارواح برای افراد زنده نیز احترام قائلند. این عمارت سبک ویکتوریایی مدت کوتاهی قبل از آغاز قرن بیستم ساخته شد و مدت ها به عنوان کلوپ ویژه نجیب زادگان مورد استفاده بود. بعدها این ملک تغییر کاربری داده و به عمارتی خصوصی تبدیل شد، مدتی بعد به عنوان مجموعه آپارتمانی فعالیت کرد و در نهایت مجددا به خانه شخصی تبدیل شد.

در طول تاریخچه این ملک یک روح به خصوص به صورت مرتب در این ملک دیده شده است که ظاهری شبیه به مردمان قرن نوزدهم یا اوایل قرن بیستم دارد. روحی با رفتاری محبت آمیز که ظاهرا از سر مهربانی وقایع و مصیبت های پیش رو اطلاع رسانی می کند. گفته می گردد یک بار این روح در مقابل یکی از ساکنان ظاهر شده که در حال حمام کردن بوده است، درست قبل از آنکه دو فرد مهاجم آجری سیمانی را به سمت پنجره حمام پرتاب کنند. یک بار دیگر او ناگهانی در آشپزخانه ظاهر شده و نسبت به وقوع آتش سوزی هشدار داده است.

خانه لاودون، کنتاکی

شاید ظاهر خانه لاودون (Loudoun House) در نگاه اول برای تان عجیب باشد. عمارتی شبیه به خانه های روستایی انگلستان که در استان کنتاکی واقع شده است. این عمارت سبک گوتیک زیبا و جالب توجه در نیمه قرن نوزدهم و به سفارش وکیلی محلی ساخته شد. تا دهه 1920 این خانه همچنان در تملک این خاندان بود. اما پایان به شهر لکسینگتون واگذار شده و امروزه به عنوان محل اتحادیه هنری این شهر مورد استفاده واقع شده است.

دو تجسم زنانه و متفاوت در لباس های عصر ویکتوریایی در این ملک مشاهده شده اند. از سوی دیگر روح یک گربه سیاه در گوشه و کنار عمارت دیده شده است. در تمام بخش های مختلف خانه صداهای عجیب و موسیقی ملایم بدون منبع شناخته شده، قابل شنیدن بوده و در یکی از اتاق های طبقه بالا همیشه می توان رایحه عطری قرن نوزدهمی را استشمام کرد.

کلتون هاوس، کلمبوس

کلتون هاوس (Kelton House) در سال 1854 در استان اوهایو و برای فرناندو سوفیا کلتون (Fernando and Sophia Kelton) ساخته شده و در ادامه برای سه نسل در میان اعضای این خانواده دست به دست شد. امروزه باور بر این است که شماری از اعضای این خاندان همچنان در این ملک حضور داشته و آن را به تسخیر خود درآورده اند. از آن جمله می توان به ارواح دو مالک اصلی یعنی سوفیا و فرناندو اشاره کرد. در حالی که سوفیا دوست دارد به پیشواز مهمانان رفته و به آن ها خوش آمد بگوید، روح فردیناند از غافلگیر کردن آن ها لذت بیشتری می برد.

از سوی دیگر بزرگترین فرزند این دو پسری بود که هنگام مرگ تنها هیجده سال سن داشت. او حین جنگ برای اتحادیه، جان خود را از دست داد و از آن زمان تا به امروز روح او که ملبس به یونیفرم ارتشی است، بارها و بارها در داخل و خارج ملک رؤیت شده است. آخرین عضو این خانواده از دیگر ارواح ساکن این ملک است، زنی به نام گریس که به عنوان طراح داخلی فعالیت می کرد.

امروزه اشیا بی علت در داخل خانه گم شده و بعدها در مکان های عجیب و غیر قابل انتظار پیدا می شوند. مبلمان خانه به شکلی مرموز از نو چیده می گردد و حتی اگر دوباره به جای اول برگردانده شوند، باز این تغییر مکان و جایجایی تکرار می گردد.

به پایان این مطلب رسیدیم. امیدوارم این مرور کوتاه بر شماری از خانه های تسخیر شده نیز برای شما جالب توجه بوده باشد. نظر و تجربیات خود را در خصوص بازدید از مکان های قدیمی و اسرارآمیز با ما وسایر کاربران خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / placesyoullsee.com
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2108

به "داستان های ترسناک درباره برخی عمارت های قدیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان های ترسناک درباره برخی عمارت های قدیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید