تمام آنچه که قبل از سفر به چین باید بدانید

به گزارش مجله گرافیک، یکی از عجایب هفتگانه دنیا که در این کشور وجود دارد، دیوار چین است، اما این کشور آسیای شرقی، مناطق دیدنی بسیار زیاد و البته خوراکی ها و نوشیدنی های منحصر به فرد فراوانی دارد. شهر ممنوعه چین و معبد بهشت (مکانی که در گذشته امپراتوران چینی در آن به عبادت می پرداختند) از جمله جاذبه های گردشگری چین است. در ضمن از پیشینه تاریخی این کشور هم نمی توان گذشت و مکان های زیبا و دیدنی فراوانی که دارای اهمیت تاریخی می باشند خود گواه این گفته است. علاوه بر آن این کشور کهن دارای فرهنگ بسیار غنی نیز می باشد که از این حیث نیز در میان دیگر کشور های دنیا کاملا متمایز است. حتما این را هم شنیده اید که کشور چین با توجه به جمعیت میلیاردی اش عنوان پر جمعیت ترین کشور دنیا را نیز با خود یدک می کشد. البته باید گفت که وسعت این کشور نیز بسیار زیاد بوده و از همین رو دارای نواحی بسیاری است. از یک طرف شهر هایی نظیر پکن، شانگهای و هنگ کنگ قرار دارند که شهرهای پیشرفته چین به شمار می آیند. از طرفی دیگر نیز غرب کشور دارای بخش هایی است که روستایی بوده و به همین دلیل جزو نواحی در حال توسعه محسوب می شوند. از همین رو می گویند که چین کشور تضادهاست. در واقع چین شامل یک بخش توسعه یافته و یک بخش در حال توسعه است که تقابل سنت و مدرنیته می باشد که این خود می تواند گواه بر این باشد که این کشور توانسته است تغییرات بسیاری را به چشم خود ببیند. این تغییرات خود می تواند دلیل سفر میلیون ها گردشگر به این کشور باشد چرا که تجربه کشور جدید بسیار هیجان انگیز است. پس اگر می خواهید که مکانی را برای گذران اوقات فراغت و البته ماه عسل پر شور خود سپری کنید، می توانید روی سفر به چین به خوبی حساب کنید. برای شناخت بیشتر این کشور و آشنایی با جاذبه های گردشگری چین، تا خاتمه با خبرنگاران همراه شوید.

تمام آنچه که قبل از سفر به چین باید بدانید

با مجری مستقیم تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

هزینه های معمول در سفر به چین

هزینه هتل و هاستل

حال برویم سراغ بحث شیرین اقامت و هزینه هایی که در بر می گیرد. به طور کلی باید بدانید که هزینه اقامت در کشور چین به نسبت کشور خودمان بسیار بالاست. اما اگر بخواهید کمی هزینه هایتان را کاهش دهید می توانید به جای اقامت در هتل، هاستل های این شهر را انتخاب نمایید. در خصوص خود هاستل ها نیز تفاوت قیمت وجود دارد به قسمی که اگر مایل باشید از اتاق های خصوصی آن با حمام مشترک بهره ببرید، بسته به شهر محل اقامتتان باید انتظار پرداخت 125 یوان (19 دلار) برای هر شب اقامت را داشته باشید. البته اگر بخواهید از اتاقی با حمام خصوصی بهره ببرید، این هزینه به 185 یوان (28/5 دلار) هم خواهد رسید. اما اگر بخواهید به فکر جیب خود باشید و شب را در خوابگاه های اشتراکی سپری کنید، هزینه هایتان را به 40 یوان (6 دلار) برای هر شب اقامت نیز می توانید کاهش دهید. البته مبلغ گفته شده در شهر های کوچک بوده و هزینه مذکور در شهرهایی از جمله پکن به 80 یوان (12 دلار) نیز خواهد رسید. حال اگر بخواهید پول بیشتری در سفر به چین خرج نموده و هتل ها را برای اقامتتان برگزینید می توانید برای هتل های ارزان قیمت با وسایل ساده مبلغی در حدود شبی 135 یوان (20 دلار) را پرداخت نموده و اتاقی را در اختیار خود قرار دهید. البته در خصوص هتل نیز باید گفت که اگر قصد دارید در شهری مانند هنگ کنگ اقامت کنید باید انتظار پرداخت 145 یوان (22 دلار) را برای یک شب اتاقی یک تخته داشته باشید.

هزینه غذا

اما نوبتی هم که باشد، نوبت می رسد به بحث دلپذیر غذا، نوشیدنی و مواد غذایی دیگر در سفر به چین. قبل از هر چیزی باید بدانید که بسته به اینکه چه غذایی را در این شهر میل می کنید، قیمت غذاها متفاوت است. البته اگر عاشق غذا های محلی هستید، باید این نوید را به شما داد که غذای محبوب شما در دسته غذاهای ارزان و مقرون به صرفه قرار داشته و با کمتر از 10 دلار در روز می توانید نوع با کیفیتی از آن ها را نوش جان کنید، البته این هزینه ها باز هم می توانند کاهش یابند. در واقع همانطور که گفته شد بخش غربی و جنوب غربی چین هنوز دچار توسعه یافتگی نشده و از همین رو پیدا کردن غذاهای محلی در آن جا راحت تر و بسیار ارزانتر و حتی هزینه ها نصف شهر های بزرگ خواهد بود. یعنی با کمتر از 4 دلار در روز می توانید در این مناطق غذاهای محلی خوش مزه و اصیلی نوش جان کنید. اما در عوض ساندویچ و پیتزا و سایر غذاهای اروپایی و غربی قیمت بسیار بیشتری داشته و اگر برایتان قیمت غذا اهمیتی ندارد می توانید آن ها را نیز امتحان کنید. بطور معمول هزینه خوردن چنین غذاهایی برای یک ساندویچ غربی و یک فنجان قهوه در سفر به چین بطور جداگانه 6 دلار است. البته این را نیز باید اضافه نمود که کیفیت این غذاها مخصوصا اگر در شهری کاملا سنتی از جمله هنگ کنگ اقامت داشته باشید، با نمونه های غربی اش کاملا متفاوت بوده و اصلا در حد آن ها نیست.

در هر صورت بطور کلی هزینه خوردن یک وعده غذایی در چین بالا نیست . بطوریکه اگر می خواهید پول کمی برای آن خرج کنید حتی می توانید از دستفروشان غذاهایی مانند نودل، برنج، گوشت خوک یا سوپ را با قیمت 1 تا 2 دلار نیز بگیرید. اما اگر هوس کردید که در رستوران ها غذا میل کنید باید انتظار پرداخت مبالغی حدود 2 تا 8 دلار را برای خوردن غذایی کامل در رستوران داشته باشید. البته این را نیز باید بدانید که در چین برای ظروف تمیز نیز باید هزینه جدا و در حدود 50 سنت پرداخت نموده که به این مبلغ هزینه یک کاسه برنج نیز اضافه خواهد شد.

اما همواره افرادی پیدا می شوند که میخواهند در هر جا خوتان آستین ها را بالا زده و به خود کفایی برسند. این گونه افراد معمولا همه فن حریف هم هستند. بنابراین اگر در سفر به چین، می خواهید آشپزی را هم خود بر عهده گیرید، از آنجاییکه خبرنگاران همواره فکر همه چیز را می کند، برای شما نیز پیشنهادی دارد. این پیشنهاد این است که با توجه به ارزانی غذاهای بیرون در چین، پخت و پز شخصی توجیه مالی نداشته و می توانید با پرداخت مبالغ کمی از غذاهای خیابانی یا رستوران ها نوش جان کنید. با این حال اگر اصرار دارید که غذای پخت خودتان را میل کنید باید این نکته را نیز بدانید که خدمات آشپزخانه ای توسط بیشتر هتل ها ارائه نمی گردد. بنابراین اگر مواد غذایی برای پخت غذا بگیرید، احتمالا روی دستتان خواهد ماند.

هزینه حمل و نقل در سفر به چین

هزینه های دیگری که احتمالا همه شما در سفر به چین به آن فکر می کنید، هزینه های حمل نقل است که ما به ترتیب وسایل کم هزینه تا پر هزینه را معرفی خواهیم کرد. بدون شک در هر جای دنیا هزینه حمل و نقل عمومی از قیمت بسیار کمتری برخوردار است. اگر در شهری سیستم حمل و نقل عمومی مدرن و سریعی وجود داشته باشد، می تواند حتی بهترین گزینه نیز باشد. خوشبختانه چین کشور بزرگ و پیشرفته ای بوده و از همین رو سیستم حمل و نقل عمومی آن بسیار مجهز است. بطوریکه اگر بخواهید از گوشه ای به گوشه دیگر سفر کنید ، به آسانی و با پرداخت هزینه ای اندک می توانید این کار را انجام دهید. باید گفت که اتوبوس های چین به قدری محبوب هستند که از طریق معمول اکثر مردم مبدل شده اند. در واقع هزینه استفاده از اتوبوس در چین بین 1/5 تا 3 یوان (0/2 تا 0/4 دلار) می باشد که استفده از آن ها کاملا مقرون به صرفه است. حال اگر در شهر های بزرگ بوده و بخواهید از وسایل دیگر بهره ببرید ، هزینه پرداختیتان به کمتر از 6 یوان (1 دلار) خواهد رسید. اما برای استفاده از قطار های سریع السیر و جابجایی بین شهر های بزرگ بسته به طول راستا هزینه پرداختی تان متفاوت است. به قسمی که این هزینه برای سفر از پکن به شانگهای برای قطار درجه دو 81 دلار، قطار درجه یک 138 دلار و برای قطار های VIP و خاص 267 دلار خواهد بود. البته این هزینه ها برای قطار هایی که معمولی بوده و مدت آن ها تقریبا یک روز خواهد بود نیز کمتر است. بطوریکه هزینه قطار درجه دو 66 دلار و برای قطار درجه یک 80 دلار خواهد بود. البته اگر به فکر کاهش هزینه هایتان افتاده اید بهتر است از وسایلی مانند اتوبوس برای سفر های بین شهریتان در چین بهره ببرید چرا که هزینه آن ها به مراتب از قطار ها کمتر است. برای مثال برای رفتن از پکن به آن شان با اتوبوس 4 تا 6 دلار باید بپردازید که همین راستا 9 ساعته اگر با قطار سریع السیر طی گردد برایتان 9 دلار خرج بر می دارد. راستا دیگر نیز از شانگهای به هانگژو است که برای این راستا 2/5 ساعته نیز با اتوبوس 11 دلار و با قطار سریع السیر 14 دلار باید هزینه کنید. پس پیشنهاد می گردد که حتما در انتخاب نوع وسیله حمل و نقلتان در چین دقت کنید تا هزینه های اضافی نپردازید.

فعالیت های معمول در سفر به چین

حال برویم به سراغ فعایت های گردشی و تفریحی و در کل جاذبه های گردشگری چین و هزینه ای که برای هر کدام از آن ها باید پرداخت کنید. در ابتدا باید گفت که بطور کلی هزینه بازدید از اماکن تاریخی و دیدنی در چین زیاد نبوده و از همین رو با پرداخت هزینه ای کم تر از 10 دلار می توانید به بازدید بسکمک از آن ها بروید. بطور مثال هزینه بازدید از دیوار بزرگ چین تنها 7 دلار است که همانطور که می دانید این دیوار کاربری دفاعی داشته و همواره در تیررس حمله مهاجمان بسکمک بوده که این خود شاید باعث ایجاد خرابی هایی شده اما همچنان دیدنی و هیجان انگیز است. برای بازدید از شهر ممنوعه نیز باید 10 دلار پرداخت کنید. اما مکان های دیدنی دیگر از جمله معابد و سایر فعالیت های تفریحی حدود 2 دلار برایتان هزینه خواهد داشت. اما هزینه فعالیت های تفریحی مانند کوه نوردی و سایر فعالیت های این چنینی در مقایسه با هزینه معابد بسیار بیشتر بوده و هزینه حدودی آن ها 30 دلار است. برای مثال رفتن به کوه اژدها و بازید از آن 25/60 دلار هزینه در پی داشته و این هزینه برای دره جیوژایگو Jiuzhai Valley، پنجاه و نه دلار و برای عزیمت به کوه های زرد در استان آن هویی 37 دلارخواهد بود. همچنین اگر بخواهید سفری سه روزه به کوه های وویی در استان فوجیان داشته باشید باید هزینه ای در حدود 40 دلار پرداخت کنید.

نکاتی برای کاهش هزینه ها در سفر به چین

قبل از هر چیزی باید گفت که اگر قصد سفر به چین را داشته باشید نباید نگران هزینه هایتان باشید چرا که معمولا هزینه ها بسیار کم است. اما با این حال ما فهرستی تهیه نموده ایم از کارهایی که می تواند هزینه هایتان را به مراتب کاهش دهد.

استفاده از قطارهای شبانه

یکی از کارهایی که برای کاهش هزینه هایتان انجام دهید این است که بجای پرداخت هزینه بابت اجاره هتل یا هاستل شب را به جابجایی میان شهر های چین بپردازید. برای این امر قطار هایی با همین هدف وجود دارند که به منظور جابجایی شبانه میان شهر های دور از یکدیگر فعالبت می نمایند و به قطار های شبانه معروفند. در واقع با رزرو این قطار ها می توانید همزمان دو نشان را هدف گرفته و علاوه بر سفر با قطار بر روی تخت خواب های طبقه ای نیز شب را صبح کنید. البته در خصوص این تخت ها و این که طبقه بالا یا پایین آن را انتخاب نموده اید نیز تفاوت قیمت وجود دارد. یعنی قیمت طبقه های پایینی تخت ها کمی بیشتر بوده و از همین رو پیشنهاد می گردد حتما از قبل اقدام به تهیه بلیط نموده تا هزینه اضافه تری را متحمل نشوید. ضمناً برای تهیه بلیط نیز می توانید به دفاتر فروش بلیط برای خارجی ها که در برخی ایستگاه ها مستقر هستند مراجعه نموده و قطار و جایگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید .

درخواست زایو پن (Xiao Pan)

نکته دیگری که رعایت آن می تواند هزینه هایتان را باز هم کاهش دهد این است که هنگام صرف غذا می توانید از تکه های کوچک غذایی که از نظر ارزش غذایی کامل هستند استفاده نموده تا هم از دور ریز آن جلوگیری گردد و هم این که هزینه های اصافی برایتان بوجود نیاید. در واقع استفاده از این نوع غذا ها که زایو پن (Xiao Pan) نام دارند می توانند برای یک فرد که میخواهد به تنهایی غذا بخورد کافی باشد. پس نام این غذای کوچک و مقرون بصرفه را نباید فراموش کنید.

استفاده از جایگاه های سخت

روش دیگری که برای کاهش هزینه هایتان توصیه می گردد این است که پول اضافی برای امکانات اضافی و غیر ضروری وسایل نقلیه نپردازید. در واقع در هنگام استفاده از اتوبوس ها و قطار ها می توانید از جایگاه هایی موسوم به جایگاه های سخت استفاده نموده و با آن ها سفر کنید. البته این را نیز باید بدانید که به هیچ وجه مانند اسمشان سخت نبوده و از امکانات ابتدایی مورد احتیاج برای سفر کتملا برخوردار هستند. در واقع بهترین خصوصیتشان این است که می گردد بلیط آن ها را با هزینه مناسبی تهیه کرد.

مکان های دیدنی و فعالیت های جالب در چین

بازدید از دیوار بزرگ چین

حال می رسیم به بازدید و گشت و گذار در بزرگترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری کشور چین که همان دیوار بزرگ چین است. همانطور که در ابتدا اشاره شد، این دیوار جز عجایب هفتگانه دنیا بوده که نزدیک به 4000 مایل از شرق به غرب این کشور و در میان کوه ها و دره ها کشیده شده و از نظر تاریخی اهمیت فراوانی دارد. مسلما برای بازدید از چنین بنای مشهوری احتیاجمند وقت و حوصله فراوانی هستید، چرا که تنها شما نیستید که به دیدن آن آمده اید، بلکه مردمان زیادی از سرتاسر دنیا برای دیدن این پدیده دنیای راهی کشور چین شده اند. ما راه بهتری سراغ داریم. همانطور که برای بازدید از دریا در کشورمان بهتر است به شهر های ناشناخته تر سفر کرد، برای بازدید از این دیوار سراسری نیز اگر به شهرهایی که توریست کمتری را جذب می نمایند، سفر کنید، برایتان بسیار بهتر است. موتیان یو (mutianyu) یکی از این شهر هاست که می توانید از نظر خلوتی و آرامش روی آن حساب کنید و دیوار چین را از مکان به خصوصی ببینید. مطمئنا شما نیز کشور چین را بدون بازدید از این میراث بزرگ ترک نخواهید کرد. میراثی که برای بازدید از آن می توانید از تور هایی که با همین هدف وجود دارند استفاده نموده و در انتخاب آن ها به قیمت و قسمت های مورد بازدید نیز توجه کنید. البته اگر قصد بازدید از همه قسمت های آن را دارید می توانید با تور ها بازدید های چند روزه راهی سفر شوید.

بازدید از میدان تیان آنمن (Tiananmen Square)

بازدید از میدانی بسیار بزرگ به نام میدان تیان آنمن (Tiananmen Square) در دل کشور چین که از جاذبه های گردشگری چین است و پیش از آن تنها در فیلم ها رویت شده، می تواند بسیار هیجان انگیز باشد میدانی که علاوه بر عظمت مثال زدنی اش که تنها از نزدیک قابل درک است ، زیبایی های بسیار دیگری را نیز در اطرف خود دارد که از جمله آن ها می توان از برج تیان آنمن، تالار بزرگ مردم، بنای یادبود، موزه ملی و تصویر مائو تسه تونگ (سیاست مدار انقلابی) نام برد که تماشای هر یک از آن ها برای سفر به این منظقه می تواند کافی باشد. البته این نکته را نیز باید بدانید که نمی اوانید در اطراف میدان تیان آنمن به فیلم برداری و عکس دریافت بپردازید.

بازدید از پکن

حال برویم به سراغ شهر هایی در چین که این کشور را بدون بازدید از آن ها نباید ترک کرد و خودشان از جمله جاذبه های گردشگری چین به حساب می آیند. بدون شک اولین آن ها شهر پکن خواهد بود. شهری بسیار زیبا و مدرن که پایخت کشور چین و نماد پیشرفت ای کشور نیز هست. شهری بسیار پرجمعیت که دارای جمعیتی 22 میلیون نفر بوده و از این رو می توان پویایی و جنب و جوش را در آن مشاهده کرد. البته در کنار این مدرنیته و جمعیت پویا باید انتظار پیامد های منفی آن مانند هوای آلوده را نیز در چنین شهری با این جمعیت داشت. اماکنی که در این شهر توصیه می گردد که حتما از آن ها بازدید به عمل آوردی شهر ممنوعه در کنار میدان تیان آنمن ، مراکز خرید متعدد، معبد بهشت و دیوار چین هستند که احتمالا نام چندی از آن ها را شنیده اید.

بازدید از هنگ کنگ

اگر می خواهید علاوه بر سفر به شرق از زیبایی های فرهنگ غربی نیز بهره برده و به نوعی با یک تیر دو هدف را نشانه بگیرید می توانید با سفر به شهر هنگ کنگ به اهداف خود برسید. علت این امر نیز این است که این شهر به مدت 99 سال تحت کنترل بریتانیا قرار داشته و از همین رو می تواند فرهنگ غرب و شرق به یکباره برایتان به ارمغان بیاورد. در سفر به ایناین کلان شهر شلوغ و معروف احتمالا وجود ساختمان های بلند با مغازه های سنتی و معابد مذهبی در کنار هم توجهتان را بر می انگیزد که باید گفت این امر نشان از تاثیر همان 99 سال سلطه غرب بر این شهر دارد. پس هنگ کنگ را به همراه تفریحاتی نظیر بازدید از مغازه های زیبا، تفریحات شبانه هیجان انگیز و غذا های خوشمزه نباید فراموش کنید.

بازدید از شانگهای

حال برویم به سراغ شهر بزرگ و معروف دیگری در این کشور که بدون شک همه شما نام آن را شنیده اید و می دانید که بهترین جاذبه های گردشگری چین را دارد. این شهر بزرگ و مهم که اتفاقا زیر بنای تجارت مدرن نیز دارد، شهر شانگهای است. شهری که بواسطه این که دارای تکنولوژی منحصربه فرد و البته مکانی به نام باغ یو بوده که تاریخ چین را به خوبی نمایان می کند سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

بازدید از شی آن

اگر می خواهید در بازدید از جاذبه های گردشگری چین، نمادی از چین باستان را بیابید، پیشنهاد می گردد حتما سفری به شهر شی آن داشته باشید چرا که این شهر جز پایتخت های باستانی چین به شمار آمده و علاوه بر آن عنوان بزرگ ترین شهر شمال غرب چین را نیز با خود یدک می کشد. شهری که دارای دیدنی هایی است که خود می توانند دلیلی برای سفر به شی آن باشند. این جاذبه ها شامل مجسمه لشکر سفالین، دیوار شهر و محله مسلمانان هستند که پیشنهاد می گردد بازدید از آن ها را حتما در برنامه خود قرار دهید.

غذا خوردن را نباید فراموش کنید

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که در هر مکان و زمانی دوست دارید بهترین غذا ها را میل نموده و عاشق امتحان کردن مزه های مختلف هستید، بدون شک کشور چین می تواند برای شما به منزله آرمان شهری باشد که شما را به همه آن ها خواهد رساند. در واقع وسعت این کشور بقدری زیاد است که در هر گوشه آن می توان قومی با فرهنگی متفاوت یافت که غذاهای خوشمزه ای با هر 4 نوع پخت غذا (پخت غذای کانتونی، پکن، شانگهای و روش پخت غذای سیچوآن) را طبخ می نمایند. غذاهایی که ممکن است طعم آن ها تا مدت ها زیر زبانتان بماند و خودشان از جاذبه های گردشگری چین به شمار می آیند.

سفر دریایی در رودخانه لی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری چین که در فهرست اماکنی قرار گیرد که بازدید از آنها لازم است، رودخانه لی است. رود خانه ای با 272 متر طول که از همین رو نیز عنوان یکی از 10 مکان برتر در فهرست نشنال جئوگرافیک را یدک می کشد. پس سفر در طول این رودخانه و تماشای زیبایی های اطراف آن امری ضروری به نظر می رسد.

بازدید از مجسمه ارتش سفالین و تحسین اعمال نفوذ جنگجویان سفالین

یکی دیگر از مکان های شگفت انگیزی که پیشنهاد می گردد در سفر به کشور چین حتما از آن ها دیدن کنید موزه ارتش سفالین است. تصور کنید در محلی پا گذاشته اید که در مقابلتان مجسمه ای بسیار عظیم از یک ارتش قدرتمند قرار گرفته است. مجسمه ای که هر سربازش به ابعاد واقعی بوده و از این رو شکوه و عظمت آن را دو چندان می کند. باید گفت که در واقعیت نیز چنین ارتش مقتدری به پیروزی رسیده است تا کشور چین ایجاد گردد. این مجسمه با شکوه در استان شی آن بر مقبره کین ، اولین پادشاه یا دودمان چین واقع شده که به مجسمه ارتش سفالین معروف است.

بازدید از شهر ممنوعه

اگر می خواهید در میان جاذبه های گردشگری چین، مکانی برای شناخت فرهنگ این کشور بیابید، پیشنهاد می گردد حتما شهر ممنوعه را برای این منظور انتخاب کنید. مکانی که در واقع قصری است که هم اکنون به موزه ای برای برآورده کردن هدف شما مبدل شده است. جالب است بدانید که این شهر در زمانی بین دودمان مینگ تا چینگ عنوان شهر امپراطوری را با خود یدک می کشیده است. تماشای مصنوعات ساخته شده در زمان این امپراتوری ها فرصتی است که در کمتر جایی برایتان مهیا خواهد شد.

بازدید از قسمتی از جاده ابریشم

احتمالا نام جاده ابریشم را در کتاب های تاریخ دیده اید. جاده ای تجاری و بسیار طولانی که چین را به اروپا و رم و ایتالیا متصل می نموده است. البته کشور خودمان ایران نیز در راستا این جاده قرار داشته است اما برای دیدن این جاده باید تا چین بروید چرا که در جاهای دیگر نشانی از آن نخواهید یافت و این جاده از جذاب ترین جاذبه های گردشگری چین به شمار می آید. البته این را نیز باید بدانید که طول این جاده 2400 مایل بوده و نیمی از آن مختص امپراطوری چین و در قلمرو آن ها بوده است. جاده ای که از نظر قدمت دارای قدمتی 2000 ساله است.

گردش در تبت

بدون شک همه شما نام تبت را شنیده اید. نامی که احتمالا برایتان تداعی نماینده ارتفاعات است. ارتفاعاتی بسیار بلند که حتی به بام دنیانیز شهرت یافته است. با سفر و بازدید از تبت علاوه بر تماشای ارتفاعات زیبا می توانید نظاره گر کوه های پر از برف، لباس های زیبا و بودایی ها نیز باشید. البته این را نیز در نظر داشته باشید که برای به انجام رساندن بازدیدتان احتیاجمند کسب اجازه اید ، دلیل این امر نیز گذشته پر آشوب تبت می باشد. پس نکاتی مناسب برای ماجراجویی انتظارتان را می کشد.

بازدید از کارست (Karst) در جنوب چین

احتمالا در سفر به چین اسکناس های 20 یوانی این کشور را دیده باشید . اسکناس هایی که منظره پشت آن ها کوهی است که اگر بخواهید می توانید در سفر به چین از آن نیز دیدن کنید. کوه هایی که کارست(Karst) نام داشته و از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب چین واقع شده اند. برای تماشای آن ها می توانید راهی رودخانه لی شده و ضمن گشت و گذار با قایق بر روی آن از مناظر اطراف آن که همچون پیش زمینه ای خودنمایی می کننو دیدن کنید. این پیش زمینه زیبا همان کوه ها کارست است.

بازدید از غار موگای (Mogao Grottos of Dunhuang)

اگر می خواهید به تماشای مجلل ترین و بهترین خانه بودایی ها در سراسر دنیا بنشینید می توانید آن را در غاری موسوم به غار موگای (Mogao Grottos of Dunhuang) بیابید. جالب است بدانید که قدمت اولین غار که تراشیده و کنده کاری شده است ، به سال 366 بعد از میلاد برگشته و از این رو قدمت بسیار زیادی دارد.

بازدید از قصر پوتالا (Potala Palace)

در انتها سفر به چین بازدید از قصری بسیار باشکوه که روزگاری محل زندگی دالایی لاما (رهبر بوداییان تبت) بوده و از سال 1959 میلادی تا امروزه در قالب موزه ای می توان از آن بازدید کرد. زیبایی این قصر زیبا به این است که مصالح بکار رفته در الار ها، معابد و حیاط های آن ها تنها سنگ و چوب بوده که بیانگر شکوه حکومت دالایی لاما و قدمت تبت بوده است. در این مطلب قصد داشتیم تا با معرفی یکی از بهترین کشور ها و مقاصد دنیا برای سفر شما را در انتخاب بهترین آنها کمک نموده تا بهترین سفر ممکن را در کنار خانواده تان تجربه نموده و تا سالیان سال به یاد داشته باشید. امید است با نگارش این مطلب نقشی در آگاهی رسانی به شما ایفا نموده و موجبات شادی و رضایت شما عزیزان و خوانندگان همواره همراه خبرنگاران را فراهم آورده باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 414

به "تمام آنچه که قبل از سفر به چین باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام آنچه که قبل از سفر به چین باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید