خبرنگاران کلاهبردار میلیاردی در دام پلیس آگاهی گیلانغرب

به گزارش مجله گرافیک، کرمانشاه- خبرنگاران- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری کلاهبردار حرفه ای باتلاش کارآگاهان پلیس آگاهی گیلانغرب اطلاع داد و گفت: با به دام افتادن این فرد مبلغ 44 میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری که انجام داده بود نیز کشف شد.

خبرنگاران کلاهبردار میلیاردی در دام پلیس آگاهی گیلانغرب

پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه به نقل از علی اکبر جاویدان گفت: به تازگی فردی با مراجعه به پلیس آگاهی گیلانغرب اعلام نمود در حالی که قصد فروش مقدار زیادی طلا داشته مورد کلاهبرداری 500 میلیون ریالی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این فرد درخصوص چگونگی کلاهبرداری از وی نیز گفت پس از انتشار آگهی فروش طلاهایش در شبکه های مجازی، شخصی با وی تماس و پس از توافق بر سر قیمت، اقدام به دریافت آنها نموده است.

سردار جاویدان گفت: این فرد سپس با ورود به یک برنامه جعلی و به وسیله شماره شبا، مبلغ موردنظر را به ظاهر به حساب صاحب طلاجات واریز و رسید انتقال وجه را نیز به وی تحویل و سپس به سرعت شهرستان گیلانغرب را ترک می نماید.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: فروشنده طلا صبح روز بعد که برای دریافت وجه به بانک مراجعه می نماید، متوجه می گردد هیچ پولی به حساب وی واریز نشده و تمامی جابجایی عصر روز گذشته جعلی بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به حرفه ای بودن فرد کلاهبردار و اینکه هیچ ردی از خود به جا نگذاشته بود، کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستانگیلانغرب با توجه به اطلاعاتی که فروشنده طلاها در اختیار آنها قرار داد تحقیقات گسترده خود را برای رد یابی فرد کلاهبردار شروع و پیروز به شناسایی وی در حوالی میدان مرکزی شهرستان کرمانشاه شدند.

سردار جاویدان توضیح داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به سرعت وارد عمل شده و پس از توقیف خودروی پرادویی که سوار بر آن بود، وی را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

این مقام بلندپایه انتظامی افزود: متهم باوجود اینکه در تحقیقات اولیه منکر موضوع شد اما در ادامه ناچار لب به اعتراف گگردد و به کلاهبرداری و سرقت طلاجات فرد شاکی در گیلانغرب اعتراف کرد.

وی گفت: همچنین در استعلام انجام شده از خودروی پرادو نیز معین شد این کلاهبردار حرفه ای، خودروی مذکور را به همان روش سرقت طلا از خانمی در شهرستان پرند استان تهران مورد سرقت قرار داده است.

سردار جاویدان ادامه داد: علاوه بر آن و برابر نیابت های ارسالی از دیگر مراجع قضایی و استان های همجوار متهم علاوه بر این 2 مورد، مبلغ 38 میلیارد ریال دیگر نیز کلاهبرداری و جعل اسناد داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در سرانجام گفت: کلاهبردار حرفه ای دستگیر شده که مدت ها تحت تعقیب قرار داشت در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1097

به "خبرنگاران کلاهبردار میلیاردی در دام پلیس آگاهی گیلانغرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کلاهبردار میلیاردی در دام پلیس آگاهی گیلانغرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید