خبرنگاران معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران با مشاور امنیت ملی عراق ملاقات کرد

به گزارش مجله گرافیک، تهران -خبرنگاران- معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح و رییس کمیسیون مشترک نظامی ایران و عراق سه شنبه شب در بغداد، با مشاور امنیت ملی عراق ملاقات کرد.

خبرنگاران معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران با مشاور امنیت ملی عراق ملاقات کرد

به گزارش خبرنگاران از دفتر اطلاع رسانی مشاور امنیت ملی عراق، سردار قدیر نظامی معاون روابط بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب با قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در بغداد ملاقات و گفت و گو کرد.

در این ملاقات دو طرف شرایط کنونی و راه های توسعه همکاری مشترک میان عراق و جمهوری اسلامی ایران و در راستای منافع دو کشور و دو ملت همسایه را آنالیز کردند.

الاعرجی توضیح داد: عراق قدرتمند، باثبات ومنسجم از یک عراق ضعیف برای منطقه و همسایگان بهتر است و قدرت آن موجب امنیت و ثبات بیشتر منطقه خواهد شد و دولت بغداد به ریاست مصطفی الکاظمی به ایجاد یک فضای مبتنی بر امنیت و صلح که در راستای خدمت به منطقه و مردم آن باشد، امیدوار است.

از دیگر موضوعات مورد گفت وگو میان نظامی و الاعرجی، پرونده امنیتی بود.

معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح و رییس کمیسیون مشترک نظامی ایران و عراق روز یکشنبه نیز با آدینه عناد وزیر دفاع عراق ملاقات کرد.

ایران و عراق به همراه روسیه و سوریه در کمیته امنیتی مشترک با یکدیگر علیه تروریسم همکاری می نمایند.

کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال 1394 با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه و نماینده عراق در بغداد راه اندازی شد و از آن موقع تا به امروز در نشست های مختلف آخرین هماهنگی ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف دریافت مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش و تکفیری ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و پیروز ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1332

به "خبرنگاران معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران با مشاور امنیت ملی عراق ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران با مشاور امنیت ملی عراق ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید