نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 15:30 به وقت تهران

به گزارش مجله گرافیک، نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 15:30 به وقت تهران با هدف بررسی فرایند و نتایج گفت وگوهای فنی کارشناسان، با شرکت هیأت های مذاکره کننده ایران و 1+4 و در سطح معاونان برگزار می شود.

نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 15:30 به وقت تهران

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در ادامه رایزنی های جاری در وین که از روز سه شنبه 24 فروردین ماه از سر گرفته شد، نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (شنبه) با هدف بررسی فرایند و نتایج گفت وگوهای فنی کارشناسان، با شرکت هیأت های مذاکره کننده ایران و 1+4 و در سطح معاونان کار در گرندهتل وین برگزار می شود.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان بر عهده خواهد داشت و ریاست جلسه نیز بر عهده انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

قرار است در این جلسه که ساعت 15:30 به وقت تهران برگزار می شود، در خصوص نحوه ادامه گفت وگوها بحث و تصمیم گیری شود.

گفتنی است که دور تازه گفت وگوها در وین از روز پنج شنبه آغاز شده و علاوه بر یک جلسه کمیسیون مشترک، گفت وگوها در سطح کارشناسی در دو حوزه تحریم و مسائل هسته ای ادامه یافته است.

روز پنجشنبه 26 فروردین ماه نشست کمیسیون مشترک برجام در حدود دو ساعت با حضور هیأت های ایران و 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا در شهر وین برگزار و طرفین توافق کردند که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد.

همچنین مقرر شد نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام شود.

بعد از آن رایزنی های دو و چندجانبه که قبل از نشست کمیسیون هم برگزار شده بود، در جریان بود و در ادامه رایزنی های تیم های مذاکره کننده ایران و گروه 1+4 در وین، روز جمعه دیداری با حضور هیأت های سه کشور اروپایی و هیأت ایرانی به ریاست عراقچی برگزار شد.

علاوه بر این، نشست سه جانبه ای نیز بین رؤسای هیأت های ایران، چین و روسیه در محل اقامت عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان برگزار شد.

عراقچی سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار شود که به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشست در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین در سرانجام این نشست آن را بسیار جدی و چالشی خواند و بار دیگر بر رفع همه تحریم ها تأکید کرد و گفت: اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1764

به "نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 15:30 به وقت تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 15:30 به وقت تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید