خبرنگاران مدرسه 12 کلاسه خیر ساز ویژه اتباع خارجی در دشتستان افتتاح شد

به گزارش مجله گرافیک، بوشهر - خبرنگاران- همزمان با دهمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر سه شنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر و نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جنوب کشور مدرسه 12 کلاسه خیرساز ویژه اتباع خارجی در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان افتتاح شد.

خبرنگاران مدرسه 12 کلاسه خیر ساز ویژه اتباع خارجی در دشتستان افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جنوب کشور در این آیین گفت: این مدرسه با مشارکت کمیساریای عالی سازمان ملل کشورهای دانمارک، اتحادیه اروپا، آلمان، ژاپن، نروژ و روسیه اجرا شده است.

امانوئل اوورو اضافه نمود: این نوع دوستی و خیرخواهی جمهوری اسلامی ایران را به گوش جهانیان خواهیم رساند.

استاندار بوشهر گفت: در سال گذشته مجوز احداث 2 مدرسه ویژه اتباع خارجی در این استان گرفته شد که با توجه به تمرکز بیشترین جمعیت اتباع خارجی در شهر برازجان نخستین مدرسه در این شهر با اعتبار 85 میلیارد ریال احداث شد.

عبدالکریم گراوند اضافه نمود: خدمات جمهوری اسلامی ایران به اتباع خارجی منحصربه فرد است و همه جهان بدانند این لطف و عنایت جمهوری اسلامی به مهمانان خارجی بویژه شخص رهبر معظم انقلاب قابل قیاس با هیچ جای جهان نیست.

وی بیان نمود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب هیچ فردی از اتباع خارجی حتی آنهایی که اقامت نگرفته اند نباید از تحصیل باز بمانند.

استاندار بوشهر اضافه نمود: جمهوری اسلامی در همه حوزه های تحصیل، بهداشت و درمان خدمات ارزنده ای به مهمانان خارجی ارائه می دهد و در ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز مصوبه ای مبنی بر رایگان بودن همه هزینه های درمانی این قشر وجود دارد که این اقدام لطف و محبت نظام جمهوری اسلامی را می رساند.

وی افزود: در حالی این خدمات از طرف جمهوری اسلامی به اتباع خارجی ارائه شده که بزرگترین کشورهای مدعی حقوق بشر فرزندان این اتباع را از والدین آنها جدا می کردند.

این مدرسه خیرساز در برازجان در زیربنایی به مساحت 2 هزار و 200 متر مربع در 2 طبقه به نام خیر مدرسه ساز حاج حسین حریری احداث شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1611

به "خبرنگاران مدرسه 12 کلاسه خیر ساز ویژه اتباع خارجی در دشتستان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدرسه 12 کلاسه خیر ساز ویژه اتباع خارجی در دشتستان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید