جذب توسعه گر بخش خصوصی موتور محرکه بازآفرینی شهری است

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران/کردستان معاون مالی رییس جمهور گفت: جذب توسعه گر بخش خصوصی از مباحث اصلی در بازآفرینی شهری است.

جذب توسعه گر بخش خصوصی موتور محرکه بازآفرینی شهری است

محمد نهاوندیان امروز 22 آبان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان اظهار کرد: برای جبران کمبودهای عمیق کردستان نیازمند کوشش و همت مضاعف هستیم.

وی اضافه کرد: افزایش نسبت تخصیص به مصوب در استان، نشان از جدیت مدیران و مسئولان استان برای ایجاد توسعه و تحول است.

معاون مالی رییس جمهور بیان نمود: دولت به استان کردستان مدیون است لذا کوشش برای عقب ماندگی ها و توسعه استان باید بیشتر از سایر استان ها باشد.

وی عنوان نمود: ساخت و ساز از بخش های اصلی و موثر در توسعه مالی در هر استان است چرا که با افزایش ساخت و ساز در یک منطقه محورهای توسعه نیز در آن استان مورد توجه قرار می گیرد.

نهاوندیان ادامه داد: در بازآفرینی شهری بافت فرسوده، سکونتگاه های غیر رسمی، بحث ایمنی و زلزله، سلامت، امنیت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه بایک تیر می توان چند هدف را زد.

وی عنوان نمود: بر همین اساس صدر درصد پیشنهادات در حوزه بازآفرینی پذیرفته می گردد که این نشان از اهتمام جدی دولت در این زمینه است.

وی جذب توسعه گر بخش خصوصی را یکی از مباحث اصلی در بازآفرینی شهری ذکر کرد و اضافه کرد: بازآفرینی بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی در کردستان با شتاب فعلی 50 سال به طول می انجامد، لذا این بخش برای شتاب و توسعه بیشتر نیازمند توسعه گر بخش خصوصی است و زمین دولتی نیز باید در اختیار توسعه گر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آمار سکونت 50 درصد از جمعیت شهری کردستان در سکونتگاه های غیررسمی تکان دهنده است، بیان نمود: بازآفرینی بافت ها در کردستان کار پر شتاب می طلبد.

نهاوندیان توضیح داد: برای شتاب بیشتر در این حوزه باید به مشارکت مردم اتکا کرد، لذا طرح رییس جمهور برای تامین مسکن انبوه و آبرومند برای این بخش از جامعه این است که شرایط سودآوری برای سرمایه گذار بخش خصوصی فراهم گردد.

وی با تاکید براینکه کردستان نیازمند یک نهضت برای توسعه است اضافه کرد: برای تعویض چهره سنندج باید افقی 20 ساله تدوین گردد.

نهاوندیان گفت: در بافت تاریخی سنندج باید مکانی آبرومند ایجاد گردد و در بافت شهری و پهنه سکونتی مصداق یابد تا چهره شهر عوض گردد، که لازمه تحقق این مهم، ندای دعوت از تو سعه گران بخش خصوصی استان است.

معاون مالی رییس جمهور با اشاره به اینکه اگر گردشگران به کردستان سفر نمایند زمینه توسعه استان و جذب سرمایه گذار بیشتر فراهم می گردد گفت: در سال 2020 ایران میزبان اجلاس گردشگری جهانی است که در این اجلاس چند شهر به ویژه شهر سنندج به عنوان مقصد گردشگری معین شده است.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 16 دی 1398 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 636

به "جذب توسعه گر بخش خصوصی موتور محرکه بازآفرینی شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب توسعه گر بخش خصوصی موتور محرکه بازآفرینی شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید