ثروت 4 اندونزیایی با 100 میلیون شهروند این کشور برابری می نماید

به گزارش مجله گرافیک، ثروت چهار نفر در کشور اندونزی برابر با دارایی 100 میلیون اندونزیایی است.

ثروت 4 اندونزیایی با 100 میلیون شهروند این کشور برابری می نماید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

بر اساس گزارش یک گروه بین المللی امدادرسانی، ثروت چهار مرد در اندونزی برابر با ثروت 100 میلیون شهروند این کشور است.

گروه بین المللی آکسفام که هدف از تشکیل آن ریشه کن کردن فقر، گرسنگی و بی عدالتی در دنیا است، روز پنج شنبه با انتشار گزارشی از اندونزی به عنوانی کشوری با میزان بسیار بالای نابرابری مالی نام برد.

بر اساس گزارش گاردین، تعداد افرادی که در اندونزی ثروتشان بالغ بر میلیاردها دلار است از یک نفر در سال 2002 میلادی به 20 نفر در سال 2016 رسیده است.

به گفته آکسفام، چهار مردی که ثروتمندترین افراد در اندونزی به حساب می آیند، 25 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارند که این میزان تقریبا مساوی با ثروت 40 درصد از جمعیت 250 میلیونی این کشور است.

در این گزارش از 2 برادر با اسامی بودی و مایکل هارتونو، به عنوان ثروتمندترین مردان اندونزیایی نام برده شده است.

آکسفام اعلام نموده است که این برادران به عنوان صاحبان بزرگ ترین کارخانه سیگار در اندونزی، می توانند تنها با درآمد یک سال خود، فقر را در این کشور ریشه کن نمایند.

این گروه بین المللی تاکید نموده است که با وجود رشد مالی از سال 2000 در اندونزی، منافع این رشد به صورت برابر توزیع نشده است و بسیاری از مردم به ویژه زنان در این کشور با محرومیت روبرو بوده اند.

این گزارش می افزاید که باوجود رشد سریع در فراوری ناخالص داخلی در اندونزی که بین سال ها 2000 تا 2016 میلادی به طور متوسط 5 درصد بوده است، کاهش فقر تقریبا متوقف شده است.

بانک دنیای خط فقر معتدل را 3.10 دلار در روز مشخص نموده است و با در نظر دریافت این معیار حدود 93 میلیون اندونزیایی با فقر دست وپنجه نرم می نمایند.

سخنگوی آکسفام در اندونزی دراین باره گفت: این درست نیست که بهره پول ثروتمندترین فرد در اندونزی طی یک روز برابر با میزان پولی است که فقیرترین شهروندان ما صرف نیازهای اساسی خود طی یک سال تمام می نمایند؛ نابرابری در اندونزی در حال رسیدن به سطح بحران است.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 444

به "ثروت 4 اندونزیایی با 100 میلیون شهروند این کشور برابری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروت 4 اندونزیایی با 100 میلیون شهروند این کشور برابری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید