تحقیقات بنیادی و کاربردی در حوزه طب و داروسازی سنتی توسعه یافت

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، یکی از اهداف معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ارتقای صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی با بهبود کیفیت پژوهش های بنیادی و کاربردی در این حوزه است. اتفاقی که می تواند این صنعت را به شکلی منطقی و در سطح ملی و بین المللی توسعه دهد.

تحقیقات بنیادی و کاربردی در حوزه طب و داروسازی سنتی توسعه یافت

بر همین اساس ستاد اقتصاد دانش بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، برای دستیابی به این هدف اقدامات موثری را در تعامل با دیگری نهادهای ذیربط در این حوزه تعریف و اجرایی نموده است که از آن جمله می توان به تدوین طرح تأسیس یک مجموعه جامع پژوهشی، آموزشی و درمانی علوم طب ایرانی و مکمل، بسترسازی و ایجاد مقدمات اداری و اجرایی راه اندازی مؤسسه ملی طب سنتی در دل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تولیت دفتر طب ایرانی وزارت متبوع و بازنگری نقشه پژوهشی طب ایرانی بر اساس به روزرسانی اولویت های پژوهشی اشاره نمود.

ترسیم نقشه مأموریت محوری دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه طب ایرانی با منظره 5 ساله، انتشار اولویت های پژوهشی دفتر طب سنتی ایرانی به صورت مقاله در مجلات علمی پژوهشی و امتیاز دهی طرح های پژوهشی و نهایی سازی لیست پژوهش های قابل حمایت نیز دیگر راهبردهایی است که این ستاد با همکاری دیگر نهادها برای ارتقای پژوهش های حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی اجرایی نموده است.

توسعه پژوهش ها در این زمینه اثرات بلندمدت و کوتاه مدتی در حفاظت و احیاء بهره برداری صحیح از گیاهان دارویی در عرصه های منابع طبیعی، بهبود سطح سلامت و ارتقای کیفیت زندگی مردم، ایجاد فرصتهای شغلی به وسیله فراوری مالی گیاهان دارویی و فرآورده های آنها و احراز جایگاه شایسته و دستیابی به سهم مناسبی از بازار جهانی گیاهان دارویی را در پی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2354

به "تحقیقات بنیادی و کاربردی در حوزه طب و داروسازی سنتی توسعه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات بنیادی و کاربردی در حوزه طب و داروسازی سنتی توسعه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید