بمب هایی که ترقه هم نبودند!

به گزارش مجله گرافیک، روزنامه هفت صبح: با برگزاری بازی های عقب افتاده دیروز لیگ برتر، حالا همه تیم ها حداقل 15 بازی انجام داده اند و می گردد به صورت رسمی نیم فصل اول لیگ نوزدهم را خاتمه یافته تلقی کرد. حالا می گردد آمارها، گزارش ها و تحلیل هایی هم درباره نیم فصل اول ارائه کرد، از جمله معرفی ناکام ترین ستاره های جابجایی ابتدای فصل.

بمب هایی که ترقه هم نبودند!

جونیور براندائو

ناکام ترین خرید فصل جابجایی، این برزیلی عجیب و غریب بود. او با قراردادی نزدیک به 600 هزار دلار به پرسپولیس آمد. اگرچه گزینه اول پرسپولیس و کالدرون نبود، اما با توجه به مبلغی که برایش هزینه شده بود، انتظار ها این بود که اگر بهترین گلزن نیم فصل نباشد، حداقل بهترین گلزن تیمش باشد، اما او در اتفاقی باورنکردنی، توانست رکورد پائولو دی کارمو را هم بشکند.

دی کارمو هم اگرچه هیچ گلی برای پرسپولیس نزد و شایعه شد که در برزیل پرنده فروش بوده، اما حداقل یک بار پیروز به دریبل دروازه بان حریف شد ولی جونیور حتی در استپ کردن هم مشکل داشت، چه برسد به دریبل کردن! جونیور با وعده زدن گل های زیاد به پرسپولیس آمد و کالدرون هم به او به اندازه کافی میدان داد. او حتی قول گلزنی در دربی را هم به طرفداران پرسپولیس داد، اما در نهایت آمار صفر گل و صفر پاس گل در کارنامه او در پرسپولیس ثبت شد. نمایش های ضعیف او باعث شد کالدرون از یک جایی به بعد به صراحت اعلام کند که دیگر روی براندائو حساب نمی کند. در نهایت جونیور به صورت توافقی از پرسپولیس جدا شد.

علی دشتی

او فصل قبل در سایپا یک سوپرگل به استقلال زده بود و یک فصل قبل تر هم در ترکیب پارس جنوبی جم یک گل انفرادی دیگر به استقلال زده بود و حسابی توجه این تیم و طرفدارانش را جلب نموده بود، به همین دلیل وقتی به این تیم پیوست، طرفدارانش شادمان شدند که یک بازیکن تکنیکی به جمع بازیکنان استقلال اضافه شده است. دشتی در تمرینات پیش فصل هم خوب کار نموده بود، اما فصل برای او به شکل غیرمنتظره ای آغاز شد. نمایش های ضعیفش در ابتدای فصل خیلی زود او را از ترکیب اصلی استقلال خارج کرد و دشتی در این تیم به یک بازیکن نیمکت نشین تبدیل شد.

تنها خاطره خوب طرفداران استقلال از او، حرکت تکنیکی اش در محوطه جریمه تراکتور و پاس گل خوبش به علی کریمی بود. دشتی در یک مقطع هم به دلایل انضباطی مدتی از تمرینات اخراج شد ولی دوباره به تمرینات برگشت. دشتی به تازگی باز هم علیه مدیران باشگاه مصاحبه نموده و علاوه بر اینکه از نظر فنی انتظارات کادر فنی را برآورده ننموده، از چشم مدیران باشگاه هم افتاده و گفته می گردد در فهرست مازاد استقلال نهاده شده است.

فرشاد احمدزاده

او یکی از بی وفا های معروف پرسپولیس بود. علاوه بر این، لیگ و تیمی که برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد بر عصبانیت و دلخوری طرفداران پرسپولیس از او اضافه کرد. به همین دلیل در میان همه آن هایی که پرسپولیس را در سخت ترین روزهایش تنها گذاشتند، او بیشتر از همه از چشم طرفداران افتاد. احمدزاده حتی با بدترین لحن و ادبیات به انتقاد های پیشکسوتان پرسپولیس پاسخ داد. به نظر می رسید بازگشت فرشاد به این تیم غیرممکن ترین اتفاق در فوتبال ایران باشد، اما او ناگهان بازگشت و پیراهن شماره 10 این تیم را هم بر تن کرد.

طرفداران پرسپولیس فقط با پادرمیانی و وساطت بزرگتر های تیم مثل سیدجلال حسینی بود که پذیرفتند علیه او شعار ندهند. او در نیم فصل اول یا نیمکت نشین بود یا وقتی بازی می کرد اخراج و محروم می شد و دست کالدرون را در پوست گردو می گذاشت. خاتمه نیم فصل اول برای شماره 10 پرسپولیس بدون هیچ گل و پاس گلی به خاتمه رسید و او از نظر فنی نتوانست انتظارات کادر فنی و طرفداران پرسپولیس را برآورده کند تا جایی که شایعه شده نام او در فهرست مازاد گابریل کالدرون واقع شده است.

شایان مصلح

او هم یکی از نفرات لیست مازاد گابریل کالدرون در پرسپولیس بود، مثل سروش رفیعی پروسه جدایی او از پرسپولیس جنجالی شد و در حالی که شایعه شده بود می خواهد به استقلال برود، اما ناگهان سر از سپاهان درآورد. این انتقال هم سروصدای زیادی به پا کرد.

تنها رقیب هم پستی مصلح در سپاهان سعید آقایی بود و پیش بینی می شد که با او رقابت نزدیکی برای قرار دریافت در ترکیب اصلی تیم داشته باشد، اما برای اولین بازی اش در سپاهان تا بازی هفته پنجم مقابل پرسپولیس انتظار کشید که آن هم به دلیل محرومیت سعید آقایی از این بازی بود! مصلح تا خاتمه نیم فصل فقط در پنج بازی برای سپاهان به میدان رفت و در سه تای آن ها تعویض شد.

او در نیم فصل اول قافیه رقابت را به آقایی باخت و همیشه انتخاب دوم قلعه نویی در پست مدافع چپ بود، مصلح در پرسپولیس بازیکن موثرتری بود و گاهی در حملات گل هم می زد، اما در سپاهان تبدیل به یک بازیکن خنثی و کم تاثیر شده که کاری به جز حضور در خط دفاع ندارد. با این حال بعید است در فهرست مازاد سپاهان قرار بگیرد.

روح الله باقری

مهاجم فصل گذشته استقلال، در این تیم دوران عجیبی را پشت سر گذاشته بود. گاهی بازی های فوق العاده ای ارائه می داد و گاهی به شدت ضعیف ظاهر می شد. کار به جایی رسید که وینفرد شفر او را به دویدن دور زمین و تمرینات انفرادی وادار کرد. در نهایت در لیست مازاد استراماچونی نهاده شد و با ادعای اینکه شفر و پسرش و باشگاه استقلال به او ظلم کردند، از استقلال جدا شد. او هم راه مشهد و تیم شهر خودرو را در پیش گرفت. او در این تیم آغاز خوبی داشت و در اولین بازی مقابل پیکان یک گل زیبا هم زد، اما فقط در بازی بعدی این تیم فیکس بود و به دلایلی نامعلوم که هنوز هم معین نشده، در ادامه بازی ها، فقط گاهی به عنوان یار تعویضی به میدان رفته است.

در بازی های اخیر هم نامش حتی در فهرست 18 نفره شهر خودرو قرار نگرفته است. همین چند هفته پیش بود که یحیی گل محمدی به شکل تلویحی نارضایتی اش را از بازی های او گفت و حالا به نظر می رسد او یکی از نفرات قطعی لیست مازاد یحیی در فصل جابجایی خواهد بود.

سیاوش یزدانی

مدافع جنجالی فصل گذشته سپاهان که با پرسپولیسی ها وارد چالش شده بود، یکی از اولین خرید های استقلال در بازار جابجایی بود. جذب او انتقاد های زیادی را از سوی طرفداران استقلال به دنبال داشت. آن ها معتقد بودند یزدانی اگر چه شاید مدافع خوبی باشد، اما نمی تواند جای خالی پژمان منتظری را پر کند ضمن اینکه حاشیه های زیادی دارد که می تواند به استقلال ضربه بزند.

او در بازی اول فصل با رأی کمیته انضباطی محروم بود، بعد از چهار بازی، به دلیل درگیری در دربی از سوی کمیته انضباطی دو بازی دیگر محروم شد، مقابل تراکتور بازی کرد و یکی از ضعیف ترین بازیکنان استقلال بود و در بازی مقابل سپاهان مصدوم شد و ادامه نیم فصل را از دست داد. یزدانی به جز محرومیت هایی که داشته، از نظر فنی هم انتظارات را برآورده ننموده و بازیکنی نبوده که کادر فنی و طرفداران، حسرت غیبتش در تقریباً نیمی از بازی های نیم فصل را بخورند. او در سپاهان بهتر از این ها کار نموده بود و در حملات هم مؤثر بود و گاهی گل های حساس و معین کننده ای می زد، اما در استقلال افت نموده است.

سروش رفیعی

هافبک محبوب پرسپولیسی ها، قبل از آغاز لیگ نوزدهم به شکلی غیرمنتظره در فهرست مازاد گابریل کالدرون نهاده شد. او این اتفاق را هضم نکرد و مصاحبه هایی جنجالی علیه سرمربی جدید پرسپولیس و مدیریت وقت یعنی ایرج عرب هم انجام داد، اما خاتمه با این اتفاق کنار آمد و پس از توافق با باشگاه به مشهد رفت و به شهر خودرو پیوست. پیش بینی می شد او برای فصل جدید انگیزه های زیادی داشته باشد و ثابت کند که کالدرون درباره او اشتباه نموده، اما حالا که یک نیم فصل از لیگ نوزدهم سپری شده، طرفداران پرسپولیس متوجه شده اند که تصمیم کالدرون درباره رفیعی درست بوده است.

او چند بازی را به دلیل مصدومیت و البته تا آمادگی بدنی از دست داده، اما در بازی هایی هم که در ترکیب قرار داشته، درخشش خاصی نداشته است. در مقطعی کار به جایی رسید که یحیی گل محمدی در لفافه از او انتقاد کرد و هشدار داد که ممکن است او را در فهرست مازاد نیم فصل شهر خودرو قرار بدهد. رفیعی در نیم فصل اول گلی نزده و فقط دو پاس گل داده که یکی از آن ها هم از روی نقطه کرنر بوده!

منبع: برترین ها
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 750

به "بمب هایی که ترقه هم نبودند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب هایی که ترقه هم نبودند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید