تور اروپا ارزان: بالا گرفتن بحث ها در اروپا درباره روی آوردن به انرژی هسته ای

به گزارش مجله گرافیک، این روزها که اتحادیه اروپا تحت فشار بالای افزایش قیمت انرژی قرار گرفته بحث هایی درباره لزوم استفاده از انرژی هسته ای به اسم انرژی سازگار با آب و هوا شکل گرفته است.

تور اروپا ارزان: بالا گرفتن بحث ها در اروپا درباره روی آوردن به انرژی هسته ای

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشریه فوکوس در گزارشی نوشت: پاییز داغی در انتظار سیاستمداران حوزه انرژی در اتحادیه اروپا است. در این شرایط در بروکسل یکی از بحث برانگیزترین موضوعات مرتبط با مسئله حفاظت از آب و هوا شکل گرفته و آن این است که آیا در این شرایط انرژی هسته ای می تواند یاری نماینده باشد و آیا باید آن را ارتقا داد؟

البته سبزها در برلین و بروکسل از مخالفان سرسخت و قدیمی انرژی هسته ای هستند. جالا در بروکسل رای هایی در حمایت از انرژی هسته ای به نفع مسئله حفاظت از آب و هوا شکل گرفته است. این طرح از طرف حزب لیبرال دموکرات که این روزها شریک مذاکرات با سبزها برای تشکیل دولت ائتلافی در آلمان هستند هم مورد استقبال قرار گرفته است.

در ایتالیا هم که در سال 1987 از انرژی هسته ای خارج شد بحث ها درباره ورود مجدد به این انرژی به منظور حفاظت از آب و هوا شکل گرفته است.

روبرتو سینگولانی، وزیر محیط زیست این کشور چندی پیش در یک ویدئو کنفرانس درباره استراتژی ایتالیا در برابر تغییرات آب و هوایی ناگهان دریچه ای به سوی مسئله انرژی هسته ای باز کرد.

وی نخواست احتمال بازگشت انرژی هسته ای به ایتالیا در قالب رآکتورهای هسته ای نسل چهارم را رد کند. در این رآکتورها ذوب هسته به اسم بزرگترین حادثه هسته ای از نظر فیزیکی غیر ممکن است.

این مقام ایتالیایی در این باره گفته است: اگر در یک لحظه تعیین معلوم گردد که این رآکتورها زباله های رادیو اکتیو بسیار کمی فراوری می نمایند و ایمنی بالایی دارند و هزینه هر مگاوات آن پایین است در نظر نگرفتن این فناوری اقدامی دیوانه نماینده است.

حمایت وزیر محیط زیست ایتایا از این فن آوری بعلاوه از طرف حزب لگای شمال در این کشور هم مورد حمایت قرار گرفته است.

متئو سالوینی، رئیس حزب لگای شمال در ایتالیا با توجه به هزینه های برق روزافزون در این کشور اعلام نموده که ایتالیا دیگر نمی تواند تنها کشور عضو جی هشت باشد که نیروگاه هسته ای ندارد.

تری برتون،کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا هم در این باره به روزنامه زودددویچه سایتونگ گفته است: من هیچ امکانی برای دستیابی به اهداف آب و هوایی برای سال 2050 بدون استفاده از انرژی هسته ای نمی بینم.

در این میان امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم در اتحادیه اروپا یک فراکسیون هوادار انرژی هسته ای را رهبری می نماید که بعضی کشورهای اروپای مرکزی و شرقی را در پشت خود دارد. هلندی ها هم ایده توسعه ظرفیت های هسته ای خود به نفع حفاظت از آب و هوا را همچنان در دستور کار دارند. فنلاند هم از حامیان این طرح است.

در طرف دیگر این شکاف و جدایی هسته ای که در اتحادیه اروپا بر سر استفاده روزافزون از این انرژی شکل گرفته جمهوری فدرال آلمان، اتریش، دانمارک، لوکزامبورگ و اسپانیا قرار گرفته است. وزیران محیط زیست این کشورها در بیانیه مشترکی خطلب به کمیسیون اروپایی انرژی هسته ای را محکوم نموده و آن را یک فناوری خطرناک دانسته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1930

به "تور اروپا ارزان: بالا گرفتن بحث ها در اروپا درباره روی آوردن به انرژی هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: بالا گرفتن بحث ها در اروپا درباره روی آوردن به انرژی هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید