اعلام آمادگی ایران برای همکاری با عمان در بحران یمن

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران: وزیر امور خارجه کشورمان امروز در مسقط با یوسف بن علوی همتای عمانی خود دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای بویژه اوضاع یمن مورد گفتگو قرار داد.

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با عمان در بحران یمن

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در مسقط با یوسف بن علوی همتای عمانی خود دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای بویژه اوضاع یمن مورد گفتگو قرار داد.

ظریف دراین دیدار با اشاره به نقش بی بدیل دولت عمان در فراهم نمودن زمینه های مناسب برای روند مذاکراتی جهت پرداختن به موضوع هسته ای، توضیح داد: موفقیت ما در این روند، موفقیت شما و سایر برادرانمان در منطقه نیز هست.

وی با استقبال از ایفای نقش ازسوی کشور عمان در قضایای مهم منطقه ای از جمله مسایل مربوط به بحران یمن، حمایت جمهوری اسلامی ایران از این نقش و آمادگی کشورمان برای همکاری با عمان در این راستا را مورد تأکید قرارداد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ضمن ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن و ضرورت رسیدگی به آن بمنظور جلوگیری از تشدید این وضعیت و همچنین ضرورت یاری رسانی به آوارگان و مجروحین یمن، ضرورت شکل گیری مصاحبههای یمنی- یمنی و مسئولیت کلیه کشور ها جهت کوشش برای بازگشت ثبات و آرامش به آن کشور را یادآور شد.

بن علوی نیز ضمن تبریک بمناسبت موفقیت بدست آمده در مذاکرات هسته ای در لوزان، تأکید کرد: موفقیت شما در حل و فصل موضوع هسته ای، آثار خوبی در منطقه خواهد داشت و زمینه ای برای استفاده سایر کشور ها از فناوری مسالمت آمیز هسته ای پدید خواهد آورد.

وزیر امور خارجه عمان با تصریح برحق مسلم ایران برای استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای، توافق سوئیس را دستاورد مهمی برای جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها دانست.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به تحولات یمن، مصاحبه را راهکار اصلی برای حل و فصل مسائل آن کشور برشمرد و نسبت به کوششهای همه جانبه برای انجام مصاحبههای منظم و هدفمند جهت بازگشت ثبات به یمن ابراز امیدواری کرد.

طرفین همچنین بر ضرورت ارتقاء مناسبات دو کشور ایران و عمان در حوزه های مختلف تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان از عمان راهی اسلام آباد پایتخت پاکستان خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 294

به "اعلام آمادگی ایران برای همکاری با عمان در بحران یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ایران برای همکاری با عمان در بحران یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید