ادامه سفر آسیایی ظریف در تایلند، سخنرانی در نشست کشورهای مجمع گفتگوی همکاری آسیا

به گزارش مجله گرافیک، وزیر خارجه کشورمان در نشست وزرای کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا شرکت و سخنرانی کرد.

ادامه سفر آسیایی ظریف در تایلند، سخنرانی در نشست کشورهای مجمع گفتگوی همکاری آسیا

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در چهارمین مقصد سفر آسیائی خود پس از اندونزی، سنگاپور و برونئی نیمه شب گذشته با استقبال مشاور ارشد وزیر امور خارجه تایلند وارد بانکوک شد.

وزیر امور خارجه امروز در چهاردهمین نشست وزرای کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (acd) شرکت و سخنرانی کرد.

ظریف که در ادامه سفر آسیائی خود در بانکوک بسر می برد در سخنرانی خود در چهاردهمین نشست وزرای کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به همکاری های همه جانبه منطقه ای از جمله در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرائی بعنوان یک رویکرد مهم و اساسی می نگرد گفت: همکاری نزدیک بین مجمع گفتگوی همکاری آسیا با دیگر سازمانهای منطقه ای از جمله اکو، سارک و آ سه آن می تواند ضمن پرهیز از دوباره کاری و استفاده از تجربیات آنان به همگرایی منطقه ای و توسعه آسیا یاری کند.

وی اضافه کرد: برای افزایش مراودات بازرگانی بین کشورهای آسیائی استفاده از اتحادیه پایاپای آسیائی متشکل از بنگلادش، بوتان، هند، ایران، مالدیو، میانمار، پاکستان، نپال و سریلانکا (تاسیس 1974) پیشنهاد می گردد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشگام پروژه فرهنگی مجمع گفتگوی همکاری آسیائی بوده و مرکز همکاری در تهران که راه اندازی شده است یاری شایانی به همکاری های فرهنگی و ایجاد تفاهم و همگرایی و همبستگی ملتهای آسیا خواهد نمود.

ظریف ادامه داد: ایران به منظور ارتقای روابط مابین کشورهای عضو آمادگی خود را جهت میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو در سپتامبر 2016 در تبریز اعلام می نماید.

وی همچنین گفت: معتقدیم با کوشش منسجم و جمعی، ضمن گسترش روح همبستگی گروهی می توان زمینه را برای گسترش بیش از پیش همکاری های منطقه ای با هدف تامین رفاه و پیشرفت کشورهای عضو و در نهایت تشکیل خانه مشترک آسیائی فراهم کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 552

به "ادامه سفر آسیایی ظریف در تایلند، سخنرانی در نشست کشورهای مجمع گفتگوی همکاری آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه سفر آسیایی ظریف در تایلند، سخنرانی در نشست کشورهای مجمع گفتگوی همکاری آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید