آمادگی افغانستان برای خرید تسلیحات نظامی از روسیه

به گزارش مجله گرافیک، سفیر افغانستان در مسکو در آستانه خروج نظامیان آمریکایی از کشورش اظهار داشت که دولت کابل برای خرید تسلیحات نظامی از روسیه آماده است.

آمادگی افغانستان برای خرید تسلیحات نظامی از روسیه

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سید طیب جواد سفیر افغانستان در مسکو خاطرنشان کرد که این کشور آماده خرید تسلیحات نظامی از روسیه است و همچنین این امیدواری وجود دارد که مسکو تجهیزات روسی که در اختیار ارتش افغانستان است از جمله بالگردهای ساخت شوروی سابق را تعمیر کند.

وی اضافه نمود که افسران افغان از جمله نیروهای وزارت کشور افغانستان در حالی آموزش در روسیه هستند و این همکاری ها اقدام خوب دو کشور است.

جواد به تاس گفت که امیدوار است روسیه فرصتی را برای افغانستان فراهم کند تا خلبانان و مهندسان مکانیک خود را برای آموزش به این کشور اعزام کند.

وی در ادامه نیز از موضع روسیه برای نپذیرفتن امارت اسلامی و جلوگیری از خروج سران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل تا زمانی که این گروه به تعهداتش پایبند نباشد، استقبال کرد.

این دیپلمات ارشد افغان از روسیه خواست تا از نفوذ خود در منطقه برای ارسال این پیغام صریح به طالبان استفاده کند.

سفیر افغانستان در مسکو با اشاره به اظهارات ضمیر کابلوف کنند ویژه پوتین برای افغانستان درباره احتمال تحویل واکسن اسپوتنیک به دولت افغانستان نیز گفت که باوجود گذشت 5 ماه از این موضوع تا به امروز پیشرفتی در این باره حاصل نشده است.

وی با ابراز آمادگی افغانستان برای خرید این واکسن گفت: اگر آن ها بگویند که با ما واکسن را می دهند ما راهی پیدا خواهیم کرد، یا آن را می خریم و یا از هر طریق ممکن دیگر آن را تهیه می کنیم.

پیش از این الکساندر مانتیتسکی سفیر سابق روسیه در کابل گفته بود که مسکو آماده آنالیز درخواست دولت افغانستان برای ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی به این کشور است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1758

به "آمادگی افغانستان برای خرید تسلیحات نظامی از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی افغانستان برای خرید تسلیحات نظامی از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید