شروع تحقیقات کمیسیون انتخاباتی انگلیس درباره تخلف اقتصادی جانسون

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، فشارها بر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بر سر ماجرای نوسازی آپارتمان محل سکونتش رو به افزایش است و کمیسیون انتخاباتی بریتانیا تحقیق بر سر نحوه تامین هزینه نوسازی آپارتمان محل سکونت جانسون را شروع نموده است.

شروع تحقیقات کمیسیون انتخاباتی انگلیس درباره تخلف اقتصادی جانسون

بوریس جانسون مدعی است که شخصاً هزینه نوسازی آپارتمان خود در ساختمان کنار محل کار خود در داونینگ استریت در لندن را پرداخت نموده است.

او به همراه کری سیموندز و فرزند مشترکشان در این آپارتمان در ساختمان شماره 11 خیابان داونینگ زندگی می نماید.

نخست وزیر انگلیس متهم شده است که هزینه نوسازی این آپارتمان را با قرض دریافت از یکی از یاری کنندگان اقتصادی به حزب محافظه کار تامین نموده است.

در همین رابطه داگلاس راس رهبر محافظه کاران در اسکاتلند، گفته که جانسون در صورت اثبات تخلفش در این ماجرا باید از سمت خود کناره گیری کند.

داگلاس راس در این باره گفت: فکر کنم که مردم از کسی که عالی ترین مقام اجرایی کشور را در اختیار دارد انتظار رعایت بالاترین معیارها را دارند. به همین دلیل فکر می کنم توجه آنها به تحقیقی که در جریان است جلب شده است و در انتظار پاسخ هستند.

سخنان رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در حالی بیان می گردد که قرار است روز پنجشنبه شش می (16 اردیبهشت) انتخابات محلی در اسکاتلند برگزار گردد.

رسانه های بریتانیا پیش از این گزارش داده بودند که هزینه نوسازی آپارتمان بوریس جانسون رقمی معادل 230 هزار یورو بوده است. نخست وزیران انگلیس به طور سنتی در آپارتمانی در مقر نخست وزیری در ساختمان شماره 10 داونینگ استریت سکونت داشتند اما در سالهای اخیر آنها آپارتمانی بزرگتر در ساختمان کناری را که مقر وزارت دارایی است برای سکونت انتخاب نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1723

به "شروع تحقیقات کمیسیون انتخاباتی انگلیس درباره تخلف اقتصادی جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تحقیقات کمیسیون انتخاباتی انگلیس درباره تخلف اقتصادی جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید