یمن، گریفیتس: به پیشرفت خوبی برای آتش بس رسیدیم

به گزارش مجله گرافیک، نماینده ویژه سازمان ملل در امور گفت که پیشرفت بسیار خوبی برای توافق بر سر آتش بس در کل یمن حاصل شده است.

یمن، گریفیتس: به پیشرفت خوبی برای آتش بس رسیدیم

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک به نقل از روسیاالیوم، مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت که او از طرف های درگیر در یمن انتظار دارد در آینده نزدیک بر سر آتش بس و از سرگیری مذاکرات به توافق برسند.

وی طی سخنانی در شورای امنیت گفت: طی دو هفته گذشته با طرف ها درباره متن توافق هایی که از سوی سازمان ملل پیشنهاد داده شده است مذاکره کردیم و به پیشرفت بسیار خوبی برای توافق بر سر آتش بس در کل یمن رسیده ایم.

گریفیتس اضافه کرد: فرصت برای برقراری صلح در یمن که در اوضاع بسیار دشواری به سر می برد فراهم است و این در حالی است که درگیری های نظامی در چندین جبهه طی سه ماه گذشته ادامه یافته است.

نماینده سازمان ملل گفت: بیماری کرونا درد و رنج یمنی ها را عمیق تر خواهد کرد و اکنون زمان آن است که طرف ها سلاح های خود را زمین بگذارند و از طریق رسیدن به راه حل صلح آمیز به درگیری های خود سرانجام دهند.

پیش از این محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیات صنعاء در مذاکرات صلح یمن گفت که برای ایجاد صلح در یمن باید تصمیم صریح و شفافی برای توقف جنگ گرفته شود.

وی که با شبکه خبری المسیره گفت وگو می کرد، اضافه کرد: ما قبل از آغاز هرگونه مذاکره ای بر مواضع صریح خود درباره توقف جنگ و لغو کامل محاصره تاکید داریم و آنچه که متجاوزان درباره آتش بس می گویند، دروغ و یک نمایش تبلغاتی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1042

به "یمن، گریفیتس: به پیشرفت خوبی برای آتش بس رسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، گریفیتس: به پیشرفت خوبی برای آتش بس رسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید