لزوم احتیاط در بازگشایی&zwnjها و بازگشت به کار مشاغل ، شب یلدا نگرانی اصلی این روزها

به گزارش مجله گرافیک، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به فرایند کاهشی ورودی به بیمارستان ها پس از اعمال محدودیت ها، گفت: برای اینکه از دو هفته محدودیت استفاده مطلوبی داشته باشیم باید در بازگشت به کار و زندگی عادی با احتیاط عمل کنیم.

لزوم احتیاط در بازگشایی&zwnjها و بازگشت به کار مشاغل ، شب یلدا نگرانی اصلی این روزها

به گزارش خبرنگاران، دکتر مسعود مردانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به بازگشایی های جدید اجرا شده، گفت: اگر به همین منوال بازگشایی ها انجام شود، مجددا موارد جدید بیماری افزایش خواهند یافت. مردم باید بدانند این ویروس با هیچ کس شوخی ندارد.

احتمال افزایشی شدن دوباره فرایند بستری در بیمارستان ها

وی درباره شرایط ورودی بیمارستان ها، اظهار کرد: پس از اعمال محدودیت های دو هفته ای ورودی بیمارستان ها و فرایند بستری بیماران کاهش یافته است ولی مجددا احتمال افزایشی شدن این فرایند وجود دارد. برای اینکه از دو هفته محدودیت قبلی استفاده مطلوبی صورت گیرد باید در بازگشت به کار و فعالیت عادی با احتیاط رفتار کنیم.

مهمانی های شب یلدا، نگرانی اصلی این روزها

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم شب یلدا، نگرانی اصلی این روزهای متخصصان و کادر درمان است، شرح داد: ما از بدو شیوع کرونا بسیاری از عادات و سنت های خود را بر خلاف سال های قبل ترک کرده یا تغییر دادیم. نوروز 99 به دید و بازدید نرفتیم، 13 بدر هیچکس سبزه گره نزد، در ماه مبارک رمضان هیچکس ولیمه نداد و... به همین دلیل به نظر می رسد باید شب یلدا هم استثنایی برگزار شود. از مردم می خواهیم در خانه خودشان با همان جمع خانوادگی بمانند و بدون مهمانی و دورهمی از این شب استفاده کنند. وسایل ارتباط جمعی، اپلیکیشن های ارتباطی و... در این شب می توانند سبب دیدار ما با اقوام و دوستانمان شوند.

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، هشدار داد: از زمان آغاز واکسیناسیون تا ریشه کن شدن یا کنترل بیماری کووید 19 بیش از یکسال زمان لازم است. به احتمال زیاد کرونا ریشه کن نخواهد شد اما، موارد جدید آن شدت فعلی بیماری را نخواهند داشت. نباید فراموش کنیم تا زمان دسترسی به واکسن رعایت نکات بهداشتی مهم ترین اصلی است که می توانیم دنبال کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1471

به "لزوم احتیاط در بازگشایی&zwnjها و بازگشت به کار مشاغل ، شب یلدا نگرانی اصلی این روزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم احتیاط در بازگشایی&zwnjها و بازگشت به کار مشاغل ، شب یلدا نگرانی اصلی این روزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید