گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسه فرهنگی اکو

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از گسترش همکاری های مشترک با انتصاب سرور بختی، رئیس جدید موسسه فرهگی اکو اطلاع داد.

گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسه فرهنگی اکو

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، بهروز عمرانی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در ملاقات با سرور بختی، رئیس جدید موسسه فرهنگی اکو ضمن تبریک به وی برای قبول این مسئولیت گفت: ما در این پژوهشگاه آمادگی لازم برای گسترش همکاری های مشترک در زمینه های گوناگون خصوصا در بحث موزه را داریم.

او ادامه داد: امروزه موضوع گردشگری یکی از اولویت های جهانی محسوب می گردد که نه تنها باعث شناخت ملت ها خواهد شد بلکه از باب نگهداری محوطه های باستانی، موزه ها و خانه های تاریخی نیز دارای اهمیت است.

عمرانی با تاکید بر اینکه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری آمادگی دارد تا در راستای تفاهمنامه های قبلی با موسسه فرهنگی اکو برنامه های مشترکی اجرا کند، اضافه نمود: ما آمادگی داریم که در موضوع حفاظت پیشگیرانه به صورت مشترک دوره هایی را به میزبانی کشورهای عضو این موسسه برگزار کنیم.

او توضیح داد: دوره های مشترک حفاظت پیشگیرانه باید در راستای برگزاری اولین نشست حفاظت پیشگیرانه توسط این پژوهشگاه و در همکاری با موسسه اکو در دی ماه 95 تداوم یابد.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه ظرفیت های خوبی برای همکاری های مشترک دو موسسه در حوزه پرونده مشترک برای میراث ناملموس و انتشارات مشترک وجود دارد، اظهار کرد: به همین دلیل باید کوشش کرد تا از ظرفیت های موسسه اکو برای معرفی کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2020 به کشورهای عضو این موسسه استفاده کرد.

این نشست در چهارچوب معارفه برای عملیاتی کردن تفاهم نامه همکاری مشترک میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسه فرهنگی اکو در سال 1393 صورت گرفت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 بهمن 1398 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 722

به "گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسه فرهنگی اکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسه فرهنگی اکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید