قدیمی ترین موزه دنیا در کدام کشور است؟

به گزارش مجله گرافیک، موزه ها به عنوان مراکزی فرهنگی، هنری و تاریخی نقش بسزایی در تازه کردن حافظه تاریخی بشر امروز دارند. این مراکز تاریخی و فرهنگی به نوعی ما را با گذشته و آینده پیوند می دهند و به ما نشان می دهند که انسان برای رسیدن به امروز چه جهتی را طی و از چه ایستگاه های تاریخی عبور نموده است. انسان در این جهت با گذر از دوره های مختلف مباحث بسیاری را آموخته و به خاطر سپرده است.

قدیمی ترین موزه دنیا در کدام کشور است؟

ما در این گزارش به یکی از قدیمی ترین موزه های دنیا سر می زنیم و با این کار به نوعی بخشی از تاریخچه شکل گیری موزه های دنیا را مرور می کنیم. یکی از قدیمی ترین موزه های دنیا با نام (Ennigaldi-Nanna) شناخته می شود، قدمت این موزه به سال 530 قبل از میلاد برمی شود.

شاهزاده انیگالدی دختر نبونیدوس، آخرین پادشاه امپراطوری نئو بابل متصدی موزه (Ennigaldi-Nanna) بوده است. موزه (Ennigaldi-Nanna) در نزدیکی استان ذی قار عراق واقع شده است. در اصل وقتی باستان شناسان بخش هایی از کاخ و مجتمع معبد را گودبرداری می کردند، متوجه شدند که ده ها اثر باستانی با قدمت های مختلف به صورت مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. آنها در جریان این اکتشاف فهمیدند که آثار، قطعات موزه ای هستند.

لئونارد وولی باستان شناس در هنگام کاوش در خرابه های موزه (Ennigaldi-Nanna) محتویات آن را برچسب گذاری کرد. او متوجه شد که بسیاری از آثار باستانی قرار گرفته در این موزه توسط نبونیدوس (آخرین پادشاه سلسله کلدانی بابل) حفاری شده و برخی دیگر از این آثار از سوی یکی دیگر از پادشاهان بابل کشف شده است. بیشتر این آثار متعلق به منطقه بین النهرین هستند.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1104

به "قدیمی ترین موزه دنیا در کدام کشور است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین موزه دنیا در کدام کشور است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید