کوربین: تعلیق مجلس شرم آور است

به گزارش مجله گرافیک، رهبر حزب کارگر انگلیس اقدام نخست وزیر این کشور جهت تعلیق مجلس را شرم آور توصیف کرد و از وی خواست در برابر سوالات مطرح شده پاسخ گو باشد.

کوربین: تعلیق مجلس شرم آور است

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس ضمن شرم آور خواندن تعلیق مجلس از سوی بوریس جانسون نخست وزیر این کشور، خواستار پاسخ گویی او نسبت به اقداماتش شد.

کوربین در گفت وگو با اسکای نیوز گفت: این شرم آور است. مجلس باید دایر باشد و دولت را زیر نظر داشته باشد.

رهبر حزب کارگر اضافه نمود: به نظر می رسد نخست وزیر از پاسخ گویی فرار می نماید. او در انتها ماه جولای به عنوان نخست وزیر انتخاب شده است و تا کنون یک بار با سوال از نخست وزیر روبرو شده است. اکنون او مجلس را تعلیق می نماید تا چهارشنبه این هفته دوباره [در مجلس] مورد سوال قرار نگیرد. این شرم آور است. همه نمایندگان باید بتوانند دولت را درخصوص پیشنهاد خروج بی توافق از اتحادیه اروپا در 31 اکتبر و مشکلاتی که برای تأمین کالا ها و مواد غذایی ایجاد می نماید مورد بازخواست قرار دهند.

کوربین ادامه داد: با این حال نخست وزیر دور کشور می چرخد و می گوید بیانیه مجلس که اکنون به قانون تبدیل شده است را قبول ندارد که عنوان می نماید باید برگزیت تا انتها ماه ژانویه تمدید گردد تا از وقوع برگزیت بی توافق که همه قبول دارند اتفاقی خطرناک است، جلوگیری گردد.

کوربین در پاسخ به سوالی درباره جلسه احزاب مخالف برای برگزاری انتخابات همگانی گفت: بحثی در مورد تاریخ برگزاری انتخابات همگانی انجام نشد اما بر سر دو چیز توافق حاصل شد. اول این که هرکاری که بتوانیم برای جلوگیری از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در 31 اکتبر انجام دهیم و دوم این که وقتی روشن شد که خطر خروج بدون توافق برطرف شده است از برگزاری انتخابات حمایت کنیم. همه ما خواستار برگزای انتخابات هستیم. همه ما خواستار جلوگیری از برگزیت بدون توافق هستیم.

مجلس بریتانیا قصد داشت مقابل اقدام جانسو برای اجرای برگزیت با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا بایستد. اما جانسون که عزم راسخی را برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) دارد، توانست با حمایت ملکه، مجلس را به تعلیق درآورد.

اکنون ناتوانی قانون گذاران در تشکیل جلسه در مجلس برای مقابله با اجرای برگزیت بی توافق دست جانسون را برای انجام آن باز خواهد گذاشت.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 466

به "کوربین: تعلیق مجلس شرم آور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوربین: تعلیق مجلس شرم آور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید