کمک های اتحادیه اروپا به سیل زدگان ایران از طریق صلیب سرخ ارسال می شود

به گزارش مجله گرافیک، سخنگوی کمیسیون اروپا در زمینه کمک های بشردوستانه با رد انتقال کمک های اتحادیه اروپا برای سیل زدگان ایران از طریق کانال اینستکس گفت که این اقدام سیاسی نیست و از طریق سازمان صلیب سرخ انجام می شود.

کمک های اتحادیه اروپا به سیل زدگان ایران از طریق صلیب سرخ ارسال می شود

به گزارش گروه بین الملل مجله گرافیک، خبرنگار شبکه خبری یورونیوز از کارلوس مارتین لوییز سخنگوی کمیسیون اروپا در زمینه کمک های بشرمحبت آمیز، چگونگی انتقال کمک های اتحادیه اروپا برای سیل زدگان ایران را با توجه به تحریم ها جویا شد.

یورو نیوز پرسید: کمیسیون اروپا تصمیم گرفت در حرکتی بشرمحبت آمیز بیش از یک میلیون یورو به سیل زدگان کمک کند. در شرایطی که دولت ایران می گوید که به دلیل تحریم ها انتقال چنین پولی از اتحادیه اروپا به ایران ممکن نیست، در نهایت تکلیف این کمک مالی چه خواهد بود؟

سخنگوی اتحادیه اروپا در امور بشرمحبت آمیز گفت: مثل همیشه کمک های بشرمحبت آمیز از جهت کانال مالی سازمان های امداد رسان و حقوق بشری بین المللی که اغلب در محل هستند به سیل زدگان انجام خواهد شد. کمک ها به وسیله دولت ها نیست و در مورد ایران هم این نکته رعایت می شود.

خبرنگار یورونیوز در ادامه گفت: اما به وسیله سازمان های مردم نهاد هم امکان ارسال پول به ایران وجود نخواهد داشت. ایرانی ها می گویند که به دلیل تحریم های آمریکا اینکار عملا امکان پذیر نیست.بنابراین شما برای ارسال این پول چه برنامه ای دارید؟ آیا بودجه ای که در نظر گرفته شده به شکل دارویی و یا غذایی خواهد بود؟

این مقام اروپایی اینطور پاسخ داد: در واقع ما این پول را به فدراسیون جهانی صلیب سرخ اهدا خواهیم کرد.این سازمان نه تنها مشمول تحریم های آمریکا که شامل هیچ تحریمی نیست.کار انتقال این وجه به صورت طبیعی انجام خواهد شد.

یورونیوز با اشاره به کانال مالی ویژه اتحادیه اروپا با ایران (اینستکس) پرسید که آیا انتقال پول به وسیله این کانال امکان پذیر است؟

کارلوس مارتین لوییز گفت: خیر، بی تردید این اتفاق نمی افتد. به هیچ وجه این (کمک) مانند دیگر کمک های بشرمحبت آمیز اتحادیه اروپا، کمکی سیاسی نیست. می خواهم روی این نکته تاکید کنم که این کمک کاملا از جنس کمک های بشرمحبت آمیز است.

کریستوس استایلیانیدز کمیسیونر اروپا برای کمک های بشرمحبت آمیز و مدیریت بحران روز پنج شنبه از تخصیص بودجه ای برای کمک به امدادرسانی به سیل زدگان در ایران خبر داده بود.

پیشتر نیز سفیر آلمان در ایران خبر داد که آلمان کمک های انسان محبت آمیز خود را برای قربانیان سیل های اخیر در قالب 40 قایق و تجهیزات ایمنی توسط صلیب سرخ آلمان برای هلال احمر ایران فراهم می کند.

انتهای پیام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 187

به "کمک های اتحادیه اروپا به سیل زدگان ایران از طریق صلیب سرخ ارسال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک های اتحادیه اروپا به سیل زدگان ایران از طریق صلیب سرخ ارسال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید