کسب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط دانشجوی ایرانی

به گزارش مجله گرافیک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، محمدرضا مجیدی، دارنده مدال نقره پنجمین المپیاد دانش آموزی فناوری نانو پیروز به کسب مدال طلای چهل و هفتمین جشنواره اختراعات ژنو شد.

کسب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط دانشجوی ایرانی

مجیدی برای ساخت نوعی پماد پوستی محافظ در برابر اشعه ایکس از سوی کمیته جشنواره اختراعات ژنو برای کسب مدال طلا معرفی گردید.

برگزیده دوره پنجم و ششم المپیاد دانش آموزی نانو درباره کاربردهای این محصول گفت: این پماد دارای خواص محافظتی در برابر تابش های اشعه ایکس است و می تواند سطح پوست را از گزند این تابش ها مصون دارد. علاوه بر این، این پماد دارای خواص آنتی باکتریال بوده و به حفظ رطوبت پوست نیز یاری می نماید. این پماد قابل استفاده در تصویربرداری های پزشکی است و همچنین می توان در جایی که تداخل امواج مسئله ساز است، از این فناوری استفاده کرد.

مجیدی در مورد تجاری سازی این فناوری مطرح نمود: تست های اولیه روی این فناوری که حاوی روغن های گیاهی است، صورت گرفته و برای دریافت مجوزهای وزارت بهداشت ارسال شده است. بعد از دریافت مجوز وزارت بهداشت می توان فاز بعد تجاری سازی را شروع کرد.

محمدرضا مجیدی علاوه بر مدال طلا، پیروز به دریافت جایزه ویژه (Special Prize) این رقابت ها نیز شده است، جایزه ای که به صورت ویژه از سوی 40 کشور به پروژه های منتخب اعطا می گردد.

مجیدی که دانشجوی سال چهارم پزشکی دانشگاه گناباد است، کسب مدال نقره المپیاد بین المللی مخترعین سئول کره جنوبی و همچنین مدال برنز جشنواره اختراعات سیلیکون ولی آمریکا را نیز در کارنامه خود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 208

به "کسب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط دانشجوی ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب مدال طلای جشنواره اختراعات ژنو توسط دانشجوی ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید