پیشنهاد حضور کوراش در بازی های آسیایی 2018

به گزارش مجله گرافیک، رشته ورزشی کوراش در آستانه ورود به بازی های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی است.

پیشنهاد حضور کوراش در بازی های آسیایی 2018

به گزارش خبرنگاران، در جریان نشست هماهنگی کمیته بازی های آسیایی، پیشنهاد اضافه شدن رشته ورزشی جدیدی به این بازی ها شد. تعداد رشته های ورزشی بازی های آسیایی 2018 بر اساس پیشنهاد کمیته سازماندهی بازی های آسیایی اندونزی (INASGOC) و موافقت شورای المپیک آسیا در ماه آوریل، 39 رشته اعلام شده است.

هفتمین نشست کمیته هماهنگی بازی های آسیایی روز جمعه در دفتر INASGOC واقع در جاکارتا برگزار و پیشنهاداتی در این نشست مطرح شد که یکی از این پیشنهادها ورود ورزش کوراش به بازی های آسیایی 2018 بود.

حسین المسلّم، مدیرکل و مدیرفنی شورای المپیک آسیا در این باره گفت: بحث ورود کوراش به این بازی ها مطرح شد چون شامل ورزش های آسیای مرکزی و ورزش های سنتی از جمله هنرهای رزمی می شود، بنابراین کشورهای آسیای مرکزی می گویند که در بازی های آسیایی رشته ورزشی که مربوط به این منطقه باشد وجود ندارد و آنها با وجود رشته کوراش در این بازی ها می توانند شانس کسب مدال خود را افزایش دهند. آنها بر این باورند که کشورهای دیگر شانس کسب مدال در هنرهای رزمی را دارند، اما آنها شانسی در این رشته ندارند.

وی گفت: رشته های ورزشی به این بازی ها اضافه خواهد شد. این پرسش خوبی است که چرا تعداد مسابقات باید افزایش پیدا کند؟ اگر شما به بازی های المپیک 2020 توکیو مراجعه کنید، پنج ورزش مانند جودو، تنیس روی میز، تینس، پنج گانه و دوچرخه سواری داریم که با تصمیمی که در ماه ژوئن گرفته شد، رشته های ورزشی جدید در این بازی ها هستند. تعدادی رویداد را امروز به بازی های آسیایی اضافه کرده ایم، برای مثال تعداد تیم های جودو را افزاش داده ایم و تنیس مختلط را نیز اضافه کردیم.

مدیرکل و مدیرفنی شورای المپیک آسیا با اشاره تأکید کرد: این افزایش رشته ها و افزایش تیم ها بودجه اضافی را روی دست میزبان بازی های آسیایی نخواهد گذاشت چون جودو که جزو رشته های این بازی ها بوده است، بنابراین بودجه اضافی نمی خواهد و تنها تعداد مسابقات آن افزایش خواهد یافت. در نهایت تنها بحث انضباطی مسابقات مطرح است، اما این افزایش تعداد مسابقات هزینه اضافی در بر نخواهد داشت.

گاتوت دوا بروتو، مدیر مالی کمیته سازماندهی بازی های آسیایی اندونزی اما هنوز نمی خواهد نسبت به تعداد رشته های حاضر در بازی های آسیایی 2018 اظهارنظر کند. او گفت: نمی توانم تعداد رشته ها را بشمارم و باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد. چیزی که امروز به طور قطع مشخص است این است که هر کشور در بازی های آسیایی 2018 قرار است چه تعداد بازی انجام دهد که جزییات آن نیز منتشر خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 566

به "پیشنهاد حضور کوراش در بازی های آسیایی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد حضور کوراش در بازی های آسیایی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید