پرواز اولین هواپیمای تجاری برقی

به گزارش مجله گرافیک، از این هواپیما پیش تر در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی شده بود. شرکت استرالیایی مگ نیکس گفته هدف از طراحی سیستم محرکه این هواپیما، دستیابی به شیوه ای پاک و موثر برای نیروی هواپیماهاست.

پرواز اولین هواپیمای تجاری برقی

یک هواپیمای تجاری و دریایی که کاملا با نیروی برق کار می کند در ونکوور کانادا به پرواز درآمد. این اولین نوع چنین هواپیمایی با ظرفیت شش مسافر در صنعت هوانوردی جهان است. شرکت های سازنده این هواپیما از این ابداع به عنوان نخستین گام در ایجاد ناوگان هوایی تجاری کاملا برقی نام می برند.

پیشبرد چنین طرحی می تواند به کاهش استفاده از سوخت های فسیلی در بخش بسیار آلاینده صنعت هوانوردی یاری رساند. شرکت های هاربور ایر و مگ نیکس در بیانیه مشترکی از آغاز دوران سوم هوانوردی و عصر هواپیماهای برقی خبر داده اند.

از این هواپیما پیش تر در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی شده بود. شرکت استرالیایی مگ نیکس گفته هدف از طراحی سیستم محرکه این هواپیما، دستیابی به شیوه ای پاک و موثر برای نیروی هواپیماهاست.

هاربور ایر، شرکت کانادایی مجری طرح ساخت این هواپیمای برقی ابراز امیدواری کرده که تا سال 2022 میلادی تمام ناوگان خود را برقی کند.

رویکرد تولید موتورهای برقی هواپیما به عنوان شیوه ای برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای در صنعت هوانوردی در نظر گرفته شده است. این اتفاق همزمان با افزایش نگرانی مسافران درباره آلودگی زیست محیطی ناشی از سفر با هواپیما است.

برآورد ها حاکی است که برای نمونه تا سال 2050 میلادی، صنعت هوانوردی بزرگترین منبع تولید گازهای گلخانه ای در بریتانیا است.

یک نظرسنجی که به تازگی از سوی بانک سوئیسی یو بی اس انجام گرفته نشان می دهد که نگرانی درباره محیط زیست سبب شده تا سفرهای هوایی کاهش یابد. با این همه، همچنان ساخت هواپیماهای برقی که بتوانند در مسافت طولانی به پرواز درآید چالش بزرگی در صنعت هوانوردی است.

منبع: فرادید
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 697

به "پرواز اولین هواپیمای تجاری برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز اولین هواپیمای تجاری برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید