نشانه هایی که می گویند پرخوری عصبی دارید

به گزارش مجله گرافیک، نمناک/پرخوری و بی اشتهایی عصبی هر دو اختلالاتی هستند که در تغذیه و برنامه غذایی افراد ایجاد می گردد. در بی اشتهایی بیماران مصرف غذا را به شدت محدود می نمایند اما برعکس در بیماران پرخوری عصبی افراد نمی توانند خود را در خوردن غذا کنترل نمایند و در مقایسه با بیماران بی اشتها تمایل دارند سنگین تر باشند.

نشانه هایی که می گویند پرخوری عصبی دارید

همانطور که در بالا گفته شد پرخوری عصبی نوعی اختلال در خوردن است اما در بیشتر مواقع ریشه در تصورات بدن دارد به همین دلیل در بین خانم ها رایج تر از آقایان است نه به این معنی که آقایان اصلا دچار این اختلال نمی شوند در واقع در آقایان کمتر دیده می گردد.

یک و نیم درصد از زنان آمریکایی در طول زندگی ازبیماری پرخوری عصبی رنج می برد اگرچه در اندام شان مشهود نیست اما در واقع درخطر اختلالات اعصاب مصرف مواد قرار می گیرند به همین منظور در این بخش از سلامت به نشانه های پرخوری عصبی می پردازیم.

نشانه های پرخوری عصبی که باید شما را نگران نمایند

زیاد خوردن

یکی از نشانه های پرخوری عصبی خوردن مقدار زیادی غذا در مدت زمان کوتاه است انقدرکه آغاز به استفراغ می نمایند چون از غذاهای ملین و ادرارآور استفاده می نمایند اگرچه یافتن این نشانه ها به همین سادگی نیست چون این بیماری خردمندانه عمل می نماید و عادی به نظر می رسد چون و زن طبیعی دارند و برخلاف افراد بی اشتها توانا هستند اما در حقیقت خجالت میکشند و تصور منفی از اندام شان دارند.

پرخوری باعث مسائل دندانی می گردد

خوردن دائمی و وابستگی دائمی به غذا باعث بیماری های دهانی مثل آسیب مینای دندان پوسیدگی دندان دندان درد کج و معوج شدن دندان کاهش بزاق دهان توسعه غده بناگوشی مسائلی دربلعیدن غذا میگردد آسیب و مسائل دندانی به دلیل استفراغ های مکرر است.

وقتی به دندانپزشک مراجعه کنید متوجه این اختلال خواهد شد مطالعات نشان داده که 16 درصد از دندان پزشکان و 28 درصد متخصصان بهداشت دهان متوجه اختلال خوردن میگردد.

کم آبی و عدم تعادل الکترولیت در بدن

کم ابی در اثر استفراغ زیادیامصرف غذاهای ملین است که باعث عدم تعادل الکترولیت در بدن می گردد طبق مطالعات اجرا شده از 168 نفر بیمار پرخوری عصبی 82 نفر از آنها عدم تعادل الکترولیت دارند الکترولیت مواد معدنی لازم است که نقش حیاتی را درحفظ فعالیت بدن مثل خون فعالیت های ماهیچه ایفا می نماید عدم تعادل الکترولیت به دلیل از دست دادن پتاسیم بدن خطرناک است بی نظمی ضربان قلب هم یکی از عوارض این بیماری است.

اختلالات خلق از عواقب پرخوری

افسردگی عصبانیت اختلال در خوردن موجب بیماری های روانشناسی افسردگی می گردد مطالعات اخیر نشان داده اختلال اعصاب در بچه ها بیشتر موجب می گردد که در معرض خوردن باشند .عصبانیت در این افراد اغلب به دلیل افزایش وزن ناشی از پرخوری است و همچنین این افراد نسبت به سایرین تغییرات حال دارند

پرخوری باعث مسائل معده و روده می گردد

در پر خوری شکم آخرین جایی است که غذا در آن قرار می گیرد معمولا دل پیچه باعث می گردد غذایی که خورده اند بیرون بریزد به دلیل اسید معده که از نای و مری بیرون می گذرد موجب مسائل معده و روده می گردد و آماس خونریزی معده را در پی دارد . این افراد زخم معده هم دارند پرخوری روی حرکات شکم هم تاثیر می گذارد و مثلا ممکن است منجر به اسهال یایبوست گردد.

پرخوری باعث تغییرات در عادت ماهانه می گردد

پرخوری مواد مغذی در بدن را محدود می نماید در خانمها و دختران جوان موجب تغییراتی در عادت ماهانه می گردد افسردگی اعصبانیت و اختلالات دیگر روانشناسی وضع را بدتر می نماید

تاثیرات پرخوری بر اختلالات پوستی

پرخوری عصبی روی پینه، خراشیدگی یا خون مردگی دست یا انگشتان تاثیر می گذارد .این اتفاق زمانی رخ می دهد که استفراغ تحریک میگردد خونریزی چشم و خراش صورت هم ممکن است اتفاق بیافتد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1483

به "نشانه هایی که می گویند پرخوری عصبی دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی که می گویند پرخوری عصبی دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید