موج ششم کرونا هنوز در کشور آغاز نشده است

به گزارش مجله گرافیک، به گزارش خبرنگاران، حیدری شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی، واکسیناسیون را شرط ورود و حضور در مدارس بیان کرد و گفت: 74 درصد از دانش آموزان یک دُز واکسن و 46 درصد دانش آموزان دو دُز واکسن را دریافت نموده اند و تا بازگشایی مدارس این عدد به 70 درصد خواهد رسید.

موج ششم کرونا هنوز در کشور آغاز نشده است

وی با بیان اینکه مدیران مدارس متصدی آماده سازی شرایط برای بازگشایی مدارس هستند چرا که علاوه بر واکسن باید زیرساخت ها نیز آماده گردد، اضافه کرد: بعلاوه باید تهویه هوا در محیط های آموزشی گردش داشته باشد و کادر آموزشی و رانندگان سرویس مدارس نیز باید واکسینه شده باشند تا ما محیط ایمنی داشته باشیم.

حیدری با تاکید براینکه دانش آموزان بالای 12 سال باید واکسینه شده باشند، گفت: اما در بچه ها زیر 12 سال والدین دانش آموزان و اولیای مدرسه باید واکسن تزریق نموده باشند.

او ادامه داد: بعلاوه دانش آموزان با فاصله 1.5 متر باید در کلاس حضور داشته باشند و به همین علت امکان حضور دانش آموزان هر روز در مدرسه نیست.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره شرط حضور دانشجویان در دانشگاه ها نیز گفت: شرط حضور دانشجویان در دانشگاه ها نیز دریافت دو دُز واکسن بوده و دغدغه ما خوابگاه هاست و فقط دانشجویان واکسینه شده می توانند در خوابگاه ها حضور پیدا نمایند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1973

به "موج ششم کرونا هنوز در کشور آغاز نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج ششم کرونا هنوز در کشور آغاز نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید