مردم، اصلی ترین عامل در احیای دریاچه ارومیه

به گزارش مجله گرافیک، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از مردم به عنوان اصلی ترین عامل در احیای دریاچه ارومیه نام برد و اضافه کرد: باید با بهره مندی از همت اهالی ساکن در حوضه آبریز دریاچه و اتکا به دانش روز نسبت به جبران کاهش بارندگی ها اقدام و برای کشاورزی مدرن برنامه ریزی کنیم.

مردم، اصلی ترین عامل در احیای دریاچه ارومیه

به گزارش مجله گرافیک، محمدصادق پورمهدی در همایش یک روزه احیای دریاچه ارومیه در شهرستان بناب، گفت: اجرای پیروز طرح های احیای دریاچه ارومیه در این شهرستان باعث تغییر الگوی کشت، کاهش مصرف آب و افزایش سطح آب های زیر زمینی شده و باید به عنوان الگو در سایر شهرهای استان نیز اجرا گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی بناب گفت: اجرای این طرح باعث برنامه ریزی دقیق، استفاده از ظرفیت های آب و خاک منطقه و تخصیص مناسب منابع آبی می گردد.

پورمهدی بر استفاده از ظرفیت بانوان و روستاییان در اجرای برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه تأکید و اعلام نمود: طبق تفاهم نامه بین معاونت عمرانی استانداری و اداره کل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی باید هر فرد روستایی نسبت به آموزش یک حرفه اقدام کند تا در کنار شغل کشاورزی از سایر حرف نیز سود ببرد.

وی هم چنین بر ایجاد نمایشگاه های دائمی فروش محصولات کشاورزی، توجه به گردشگری در روستاهای هدف و توسعه صنایع دستی در روستاها تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 919

به "مردم، اصلی ترین عامل در احیای دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم، اصلی ترین عامل در احیای دریاچه ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید