محرابیان: یک کیلووات ساعت مصرف برق را کاهش دهید 500 تومان جایزه بگیرید

به گزارش مجله گرافیک، وزیر نیرو گفت: از ابتدای خردادماه، مشترکان به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف، 5 برابر تعرفه برق یعنی معادل 500 تومان پاداش می گیرند.

محرابیان: یک کیلووات ساعت مصرف برق را کاهش دهید 500 تومان جایزه بگیرید

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علی اکبر محرابیان گفت: افرادی که اقدام به صرفه جویی می نمایند پاداش می گیرند به طور مثال مشترکانی که رعایت الگوی مصرف در برق داشته باشند بابت هر کیلووات به طور میانه 100 تومان پرداخت خواهند کرد و این مشترکین در صورت صرفه جویی و به ازای هر کیلووات ساعت پنج برابر تشویق می شوند یعنی به ازای هر کیلووات ساعت 500 تومان تشویق می شوند.

وزیر نیرو ادامه داد: هر مشترک بخش خانگی در تابستان 300 کیلووات ساعت سهمیه مصرف دارد اگر این مشترک فقط 50 کیلو وات صرفه جویی کند به طور مثال سال گذشته 300 وات مصرف داشته است و سال جاری مصرف را به 250 وات برساند این بدان معناست که قبضی این مشترک رایگان میگردد و هیچ پولی بابت برق پرداخت نمی کند.

محرابیان با تاکید بر اینکه برنامه ریزی شده که صرفه جویی قابل توجهی از سوی ادارات دولتی و دستگاه ها صورت گیرد، گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت که اخیرا به تصویب رسیده است دستگاه های دولتی مکلفند در ساعات اداری حداقل 30 درصد از مصارف خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند. این اندازه کاهش با استفاده از تنظیم درجه حرارتی دستگاه های سرمایشی و عدم استفاده از نور اضافی در ساختمان های اداری محقق خواهد شد. در ساعات غیر اداری هم برنامه ریزی شده است که 60 درصد اندازه مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر گردد.

وزیر نیرو ادامه داد: مصرف برق تمامی دستگاه ها به وسیله شرکت های توزیع برق پایش می گردد و از ابتدای خرداد این اقدامات آغاز خواهد شد. ابتدا با تذکرات و تنظیماتی که در روی دستگاه های مدیریت مصرف دستگاه های دولتی و ادارات اعمال شده است پایش می شوند و به مرور نتیجه اقدامات دستگاه ها به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 2182

به "محرابیان: یک کیلووات ساعت مصرف برق را کاهش دهید 500 تومان جایزه بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرابیان: یک کیلووات ساعت مصرف برق را کاهش دهید 500 تومان جایزه بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید