عطش خرید دلار کم شد

به گزارش مجله گرافیک، بر خلاف حدود دو هفته گذشته که افزایش تقاضا در بازار موجب روند صعودی قیمت ارز گردیده بود، فعالان بازار می گویند این روزها تقاضای خرید کم گردیده و مردم برای خرید دست نگه داشته اند.

عطش خرید دلار کم شد

به گزارش مجله گرافیک، امروز (شنبه) در بازار آزاد ارز قیمت دلار تا 10 هزار و 500 تومان کاهش پیدا کرد و تا حدی ریزشی پیش رفت. این در حالی است که قیمت در روز چهارشنبه هفته گذشته تا 10 هزار و 900 تومان افزایش یافته بود. همچنین یورو که به 12 هزار و 400 تومان هم رسید، برای امروز تا 12 هزار و 150 تومان کاهش قیمت داشت. همچنین قیمتی که صرافی ها روی تابلوهای خود اعلام نموده و بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی ارز را برای 23 گروه خدماتی از جمله مسافران و دانشجویان به فروش می رسانند، همزمان کاهش داشت و تا 10 هزار و 450 تومان برای دلار و 12 هزار تومان برای یورو رسید.

اینکه چرا روند بازار تا حدی کاهشی گردیده، موضوعی است که فعالان بازار ارز و صرافان می گویند این روزها تا حدی تقاضای خرید کمتر گردیده و مراجعه برای گرفتن ارز مثل چند هفته گذشته نیست. دلیل این کاهش هم تا حدی به این برمی گردد که برخی صرافی ها در حال تامین ارز برای گروه های خاص هستند و از سوی دیگر اکنون برخی بانک ها اوراق مشارکت 18 درصدی را منتشر نموده اند که خود تا حدی با افزایش نرخ سود بانکی همراه بوده و افرادی که ریسک بالایی برای خرید دلار ندارند، منابع خود را ترجیح می دهند در بانک سرمایه گذاری نمایند.

همچنین عنوان می گردد که توزیع ارز از سوی بانک مرکزی تا حدی در بازار انجام گردیده و برخی صراف ها با منابع بیشتری در حال پرداخت ارز در خدمات مشخص گردیده هستند که خود در کاهش قیمت موثر بوده است. صرافان می گویند که دلایل موجود تضمین نماینده جریان بازار نیست و بعد از مدتی توقف ممکن است هر تغییری در معاملات و قیمت های بازار ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 13

به "عطش خرید دلار کم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطش خرید دلار کم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید