رهبران گروه 7 تامین بودجه مورد نیاز برای واکسیناسیون کشور های فقیر را نپذیرفتند

به گزارش مجله گرافیک، رهبران گروه هفت علیرغم ادعاها درباره دغدغه مندی خود نسبت به واکسیناسیون کشورهای فقیر، درخواست ها برای تامین بودجه مورد نیاز به منظور رفع کمبود واکسن کرونا در این کشورها را رد کردند.

رهبران گروه 7 تامین بودجه مورد نیاز برای واکسیناسیون کشور های فقیر را نپذیرفتند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سران گروه هفت (G7) درخواست ها برای یافتن محل اعتبار میلیاردها پوندی به منظور سرانجام دادن به کمبود واکسن کرونا در کشورهای فقیر را علیرغم این که بوریس جانسون تنظیم طرحی را برای واکسیناسیون دنیا هدف خود در اجلاس این گروه در کورنوال اعلام کرده بود، رد کرد.

گروه های امدادی اعلام کردند ثروتمندترین کشورها در آنچه که لحظه حقیقت خوانده شد با حتی بحث نکردن درباره یک بسته مالی و در عوض اهدای دوزهایی که انتظار می رود در مجموع 10 درصد تعداد مورد نیاز برای تامین واکسن کشورهای فقیر باشد، باختند.

در آستانه اجلاس گروه هفت، بیش از 100 رهبر سابق دنیا از جمله گوردون براون و تونی بلر نخست وزیران پیشین انگلیس از این گروه خواستند دو سوم 66 میلیارد دلار هزینه یک برنامه دنیای واقعی را پرداخت کنند. اما با توجه به این که دفتر نخست وزیر انگلیس اذعان کرد که بسته مالی را در دستور کار این اجلاس قرار نداده، انتظار می رود سران گروه هفت تنها یک میلیارد از 11 میلیارد دوز مورد نیاز را اهدا کنند.

براون در واکنش، اعلام کرد این گردهمایی (اجلاس گروه هفت) در اولین آزمایش با ارائه طرحی ناچیز که مانند دست به دست کردن کاسه گدایی است، باخت.

این در حالی است که به نوشته روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، کمتر از دو درصد مردم آفریقای سیاه (زیرصحرایی) تا به امروز واکسینه شده اند و دستکم 20 کشور آفریقایی منابع خود را تمام کرده اند و یا به زودی این اتفاق می افتد. همچنین اغلب مردم فقیرترین کشورهای دنیا احتمالاً اولین دوز واکسن را تا نیمه دوم سال دریافت نخواهند کرد.

پیشتر تدروس آدهانوم، مدیرکل سازمان دنیای بهداشت با اشاره به شرایط نامناسب توزیع واکسن ضد کرونا در دنیا، گفت دنیا وارد شرایط آپارتاید واکسن شده است.

مدیرکل سازمان دنیای بهداشت که در یک نشست مجازی در مجمع صلح پاریس سخنرانی می کرد گفت: مشکل بزرگ، عدم توزیع است، بنابراین، راه چاره توزیع بیشتر است.

پیشتر، چین اعلام کرده بود در حالی که مردم آمریکا تنها چهار درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند دولت این کشور نزدیک به یک چهارم کل واکسن های ضد کرونا را انبار کرده است.

هوا چانیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: آمریکا 330 میلیون نفر جمعیت دارد که معادل تنها چهار درصد جمعیت دنیا است. با وجود این، 2.6 میلیون دوز واکسن خریداری کرده که معادل یک چهارم کل دوزهای واکسن موجود در دنیا است. در حالی که کشورها در تلاش هستند از تمامی ابزارهای موجود برای به دست آوردن واکسن هایی که به آن نیاز اضطراری دارند استفاده کنند صدها میلیون دوز واکسن در انبارهای آمریکا است.

آدهانوم پیش از این اظهارات، از کشورهای ثروتمند خواسته بود به جای واکسیناسیون بچه ها، به کشورهای فقیر واکسن بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1815

به "رهبران گروه 7 تامین بودجه مورد نیاز برای واکسیناسیون کشور های فقیر را نپذیرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران گروه 7 تامین بودجه مورد نیاز برای واکسیناسیون کشور های فقیر را نپذیرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید