دولت به دنبال تامین کسری بودجه از راههای ممکن باشد

نماینده بوکان در مجلس گفت: رسالت اصلی بودجه سال آینده باید کاهش فشار اقتصادی از دوش مردم و افزایش رضایت مندی در سطح جامعه باشد.

دولت به دنبال تامین کسری بودجه از راههای ممکن باشد

به گزارش خبرنگاران، محمد قسیم عثمانی در هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان توضیح داد: بودجه، ابزاری سیاسی در خدمت اجرایی شدن سیاست های دولت است و با وجود اینکه بودجه امسال و سال های گذشته با تاکید بر پیشبرد امور عمرانی برنامه ریزی می شد، برای سال آینده باید کاهش فشار اقتصادی از دوش مردم، محور اصلی بودجه ریزی در سطح کلان و خرد باشد.

نماینده بوکان در مجلس با بیان اینکه تعریف بودجه در کشور به نحوی تغییر پیدا نموده که با هیچ کجای جهان همخوانی ندارد توضیح داد: طبق تعریف بودجه تأمین مصارف بودجه اعم از هزینه های جاری، عمرانی و بازپرداخت بدهی ها الزامی است و دولت موظف است پس از تصویب بودجه در مجلس نسبت به تأمین آن اقدام کند که در دولت نهم و دهم شاهد ناهماهنگی هایی در این زمینه بودیم.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس بیان نمود: دولت ها در صورت مواجهه با کسری بودجه باید به جای خط زدن تعداد پروژه های عمرانی نسبت به تأمین کسری از راه های ممکن اقدام نمایند و زمینه تحقق 100 درصدی بودجه عمرانی را فراهم سازند.

عثمانی، تغییر سهم استان از بودجه کشور را امری غیر ممکن مطرح نمود و اضافه نمود: استانداری آذربایجان غربی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لیست پروژه های قابل ارتقا هر شهرستان را شناسایی و اعلام نمایند تا نمایندگان حوزه ها با انجام رایزنی با مسؤولان کشور به ردیف بودجه این پروژه ها بیفزایند.

وی اظهار کرد: با ارقام فعلی بودجه برای سال آینده نمی توان شاهد تحول قابل ملاحظه ای در سطح استان بود و باید با جذب حداکثری مشارکت بخش خصوصی مسیر بهبود شاخص های توسعه استان را هموار سازیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 بهمن 1397 شناسه مطلب: 57

به "دولت به دنبال تامین کسری بودجه از راههای ممکن باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت به دنبال تامین کسری بودجه از راههای ممکن باشد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید