دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد

به گزارش مجله گرافیک، تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت در حکمی حمیدرضا جماعتی را به اسم دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب کرد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد

به گزارش وبدا، متن این حکم به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر حمیدرضا جماعتی

فوق تخصص محترم ریه و مراقبت های ویژه و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

با توجه با سوابق و تجارب ارزنده جنابعالی در خدمات به بیماران مبتلا به کرونا به خصوص در بخش های ویژه و همکاری در تدوین راهنماها و استانداردها و بسته های آموزشی مرتبط با کرونا بدینوسیله به اسم دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب می شوید. انتظار می رود که موارد زیر در دستور کار دبیرخانه کمیته کشوری کرونا قرار گیرد:

1. تشکیل جلسات منظم با حضور اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه علوم پایه و بالینی و پاراکلینیک که در طول مدت پاندمی کرونا در خط مقدم تشخیص و درمان این بیماری بوده اند. بدیهی است که از تجربیات و ظرفیت اساتید برجسته کشوری به صورت حضوری و یا مجازی و یا در تدوین بسته های آموزشی استفاده شود.

2. ارتباط کمیته های علمی دانشگاه های علوم پزشکی با دبیرخانه کشوری و انطباق فعالیت های علمی با شرایط مدیریت خدمات تشخیصی و درمان به طوریکه ضمن استفاده از تجربیات آنها در ارتقا و به روز رسانی این کمیته ها هم کوشش شود.

3. آنالیز مطالعات و پژوهش های داخلی و استفاده مطلوب همزمان از مطالعات و تجارب بین المللی در به روز رسانی پروتکل های تشخیص و درمان کرونا

4. تحلیل و ارزیابی انواع واکسن های مصرفی در دنیا و ایران از جهت اثربخشی و عوارض و ارائه مشاوره به معاونین محترم بهداشت و تحقیقات و فناوری و نهایتا به مقام عالی وزارت

5. جمع بندی تحلیل ها و نتایج فعالیت های کمیته علمی به معاونت درمان برای تایید نهایی و ابلاغ به دفتر مقام عالی وزارت

6. حضور تمام اعضای کمیته کشوری و بعلاوه اعضای کمیته علمی و دانشگاهی در رسانه ها و فضای مجازی صرفا با پیشنهاد دبیرخانه کمیته کشوری کرونا و با هماهنگی روابط عمومی وزارت متبوع صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: cicagraphic.ir شناسه مطلب: 1898

به "دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید